Aflavic
Źródło
Spis treści
- Aflavic - skład
- Aflavic - Działanie
- Aflavic - wskazania
- Aflavic - Przeciwwskazania
- Aflavic - ostrzeżenia
- Aflavic - ciąża
- Aflavic - efekty uboczne
- Aflavic - dawkowanie
- Aflavic - uwagi
Aflavic - skład
1 tabl. zawiera 600 mg zmikronizowanej diosminy. Preparat zawiera laktozę.
Aflavic - Działanie
Diosmina zwiększa napięcie naczyń żylnych. Działa ochronnie na naczynia, normalizuje ich przepuszczalność i redukuje zastój żylny. Działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Zapobiega powikłaniom krwotocznym. Lek dobrze wchłania się po podaniu doustnym, osiągając Cmax po 5 h. Dystrybucja leku jest nieznaczna, z wyjątkiem nerek, wątroby, płuc oraz naczyń żylnych o zwiększonej przepuszczalności i żyły dopiszczelowej. Eliminacja następuje głównie z moczem (79%), kałem (11%) i żółcią (2,4%).
Aflavic - wskazania
Leczenie objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych (m.in. uczucie ciężkości nóg, bóle nóg). Leczenie objawowe w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu.
Aflavic - Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Aflavic - ostrzeżenia
Ze względu na zawartość laktozy, nie należy stosować preparatu u pacjentów z nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy.
Aflavic - ciąża
W ciąży stosować wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności. Zaleca się unikanie karmienia piersią w trakcie przyjmowania preparatu.
Aflavic - efekty uboczne
Biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie, wysypka, świąd, pokrzywka.
Aflavic - dawkowanie
Doustnie. Niewydolność krążenia żylnego: 1 tabl. na dobę, rano na czczo. Zaostrzenie dolegliwości związanych z żylakami odbytu: 2-3 tabl. na dobę, w trakcie posiłków.
Aflavic - uwagi
