Aflavic

Spis treści

Aflavic - Skład

1 tabl. zawiera 600 mg zmikronizowanej diosminy. Preparat zawiera laktozę.

Aflavic - Działanie

Diosmina zwiększa napięcie naczyń żylnych. Działa ochronnie na naczynia, normalizuje ich przepuszczalność i redukuje zastój żylny. Działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Zapobiega powikłaniom krwotocznym. Lek dobrze wchłania się po podaniu doustnym, osiągając C<sub>max</sub> po 5 h. Dystrybucja leku jest nieznaczna, z wyjątkiem nerek, wątroby, płuc oraz naczyń żylnych o zwiększonej przepuszczalności i żyły dopiszczelowej. Eliminacja następuje głównie z moczem (79%), kałem (11%) i żółcią (2,4%).

Reklama

Aflavic - Wskazania

Leczenie objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych (m.in. uczucie ciężkości nóg, bóle nóg). Leczenie objawowe w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu.

Aflavic - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Aflavic - Ostrzeżenia

Ze względu na zawartość laktozy, nie należy stosować preparatu u pacjentów z nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy.

Aflavic - Ciąża

W ciąży stosować wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności. Zaleca się unikanie karmienia piersią w trakcie przyjmowania preparatu.

Aflavic - Efekty uboczne

Biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie, wysypka, świąd, pokrzywka.

Aflavic - Dawkowanie

Doustnie. Niewydolność krążenia żylnego: 1 tabl. na dobę, rano na czczo. Zaostrzenie dolegliwości związanych z żylakami odbytu: 2-3 tabl. na dobę, w trakcie posiłków.

Aflavic - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->