O nas

Medme.pl - Serwis o zdrowiu i zdrowym stylu życia

Medme.pl to założony przes spółkę Pharma Partner w 2011 roku portal o zdrowiu i zdrowym stylu życia. Naszą misją jest edukowanie Czytelników i dostarczanie rzetelnej wiedzy na temat zdrowia i medycyny.  

Medme.pl to:

  • Poradnik. Ponad 6 tys. artykułów na temat chorób i profilaktyki, podzielone na 6 sekcji: zdrowie, parenting, odżywianie, psychologia, seks, a także uroda i sport.
  • Encyklopedia chorób. Rzetelne opisy ponad 700 chorób: przyczyn, objawów, metod badania i sposób leczenia, przygotowanych na podstawie literatury medycznej.  
  • Encyklopedia leków - ponad 12 tys. pełnych i rzetelnych opisów leków oraz suplementów diety, w których poznamy wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie i skutki uboczne. Encyklopedia przygotowana w oparciu o największą polską bazę produktów leczniczych Pharmindex Polska Sp z o.o.  
  • Kalkulatory BMI oraz promili alkoholu. To przydatne funkcjonalności, które pozwalają w domowych warunkach kontrolować wagę lub przeanalizować poziom alkoholu we krwi.

Ponad milion Czytelników!

Medme.pl to dynamicznie rozwijający się serwis internetowy w sektorze healthcare. W kwietniu 2018 roku serwis osiągnął wynik – 1 milion unikalnych użytkowników miesięcznie.

W opublikowanym w czerwcu 2018 roku badaniu PBI Gemius dotyczącego rankingu wydawców i najpopularniejszych domen w Internecie, portal Medme.pl zajął 12 miejsce w kategorii serwisów „Zdrowie i Medycyna”. Tym samym w ciągu 12 miesięcy przeskoczył aż o 34 pozycje w rankingu (46. Miejsce w lipcu’17).

W lutym 2018 roku medme.pl został dostrzeżony przez prasę branżową – serwis „Wirtualne media” pokazał w raporcie medme.pl jako serwis medyczny o największym wzroście zasięgu w skali roku.  

Wiarygodne źródło wiedzy o zdrowiu

W medme.pl znajduje się ponad 6 tys. artykułów napisanych przez najlepszych polskich dziennikarzy zajmujących się pisaniem o zdrowiu i medycynie. Dzięki temu informacje są nie tylko rzetelne, ale także podane w przystępny sposób. Medme.pl to portal przeznaczony dla pacjentów.

Encyklopedia chorób została przygotowana w oparciu o profesjonalną literaturę medyczną, co znalazło odzwierciedlenie w bibliografii.

Encyklopedia leków powstała w oparciu o największą polską bazę produktów leczniczych Pharmindex Polska Sp z o.o., z której korzystają zarówno lekarze, jak i pacjenci. Encyklopedia leków jest aktualizowana raz w tygodniu, żeby informacje, które Państwu przekazujemy były zawsze aktualne.

Docenieni przez Google

Medme.pl to serwis o zdrowiu i zdrowym stylu życia, który doceniają nie tylko pacjenci. 87 proc. ruchu na medme.pl pochodzi z wyszukiwarki Google.

Jesteśmy częścią Pelion HG

Wydawcą serwisu Medme.pl jest spółka Pharma Partner. Powołana w 2009 roku skupia się przede wszystkim na działalności e-health. W portfolio spółki znajduje się także jeden z największych polskich portali senioralnych – cafesenior.pl, a także poświęcony zdrowiu mózgu serwis Cogninet (od 2016 roku część medme.pl).

Pharma Partner jest częścią Pelion Healthcare Group, największej firmy z branży ochrony zdrowia w Polsce.

Pelion S.A. powstał w 1990 roku. Obecnie zatrudnia ponad 9 tysięcy pracowników, a działalność prowadzona jest w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Firma została wielokrotnie nagrodzona za wkład w innowację i pracę na rzecz ochrony zdrowia w Polsce, m.in. w 2016r. otrzymała statuetkę Polskiego Kompasu, przyznawaną przez „Gazetę Bankową” za prowadzenie innowacyjnej działalności, która wychodzi poza przyjęte schematy, a także pracę na rzecz ochrony zdrowia w Polsce.

Data publikacji: 2011-11-01 / Data edycji: 2019-02-15