Anaftin Spray

Spis treści

Anaftin Spray - skład

Glikol propylenowy, poliwinylopirolidon (PVP), maltodekstryna, aloes zwyczajny (Aloe barbadensis), sorbinian potasu, benzoesan sodu, PEG-40 olej rycynowy uwodorniony, wersenian disodu (EDTA), chlorek benzalkonium, hialuronian sodu, aromat, sacharynian sodu, dwupotasowa sól kwasu glicyryzynowego, woda.

Anaftin Spray - Działanie

Preparat zawiera poliwinylopirolidon (PVP) i kwas hialuronowy, które tworzą ochronną warstwę pokrywającą jamę ustną, stanowiącą barierę mechaniczną dla uszkodzonych okolic i dzięki temu łagodzi ból wywołany podrażnieniem odsłoniętych zakończeń nerwowych. Zawarte w składzie kwas hialuronowy i aloes wspomagają naturalny proces gojenia uszkodzonych tkanek.

Anaftin Spray - wskazania

Łagodzenie dolegliwości bólowych wywołanych przez niewielkie zmiany w jamie ustnej, takie jak aftowe zapalenie jamy ustnej, owrzodzenia aftowe, jak również zmiany wywołane przez aparaty ortodontyczne i źle dopasowane protezy. Preparat jest również wskazany do stosowania w przypadku rozległych owrzodzeń aftowych.

Anaftin Spray - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Anaftin Spray - ostrzeżenia

Unikać kontaktu z oczami.

Anaftin Spray - ciąża

Przed zastosowaniem preparatu należy poradzić się lekarza.

Anaftin Spray - dawkowanie

Należy skierować dozownik na zmianę w jamie ustnej i nacisnąć 3 razy lub tyle, ile jest konieczne, aby pokryć zmianę. Stosować 3–4 razy dziennie lub częściej w razie potrzeby. Dla uzyskania najlepszego rezultatu nie należy jeść ani pić przez co najmniej 1 h po zastosowaniu.

Anaftin Spray - uwagi

W przypadku częstych nawrotów owrzodzeń jamy ustnej wskazana jest konsultacja lekarska. Nie zamrażać.

Pharmindex