Znajdź lek

Źródło

Bodymax Plus

Działanie

Suplement diety zawierający standaryzowane wyciągi z korzenia białego żeń-szenia koreańskiego (4% ginsenozydów) i zielonej herbaty oraz witaminy i składniki mineralne. Zwiększa sprawność fizyczną, przeciwdziała zmęczeniu i ułatwia wykonywanie długotrwałej wytężonej pracy. Ułatwia koncentrację oraz wpływa korzystnie na zdolność kojarzenia i zapamiętywania. Korzeń żeń-szenia wykazuje także właściwości immunomodulacyjne, wpływajac na zwiększenie odporności. Wyciąg z żeń-szenia poprawia wykorzystanie tlenu i energii przez komórki organizmu, a także zmniejsza stężenie kwasu mlekowego wytwarzanego w mięśniach w następstwie intensywnego wysiłku fizycznego. Wyciąg z zielonej herbaty działa przeciwutleniająco, neutralizuje wolne rodniki i działa ochronnie na komórki organizmu.

Wskazania

Wzmocnienie organizmu w okresie długotrwałych, nadmiernych wysiłków fizycznych i psychicznych lub w stanach stresowych, w okresie rekonwalescencji (m.in. po przebytych chorobach lub zabiegach chirurgicznych), w przypadku zmniejszonej sprawności fizycznej i psychicznej (stany znużenia, nadmierna pobudliwość, kłopoty z koncentracją i zapamiętywaniem). Uzupełnienie stanów niedoboru witamin i składników mineralnych spowodowanych monotonnym odżywianiem lub dietą odchudzającą.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników preparatu. Hiperwitaminoza A. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi witaminę A.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Rzadko zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Dawkowanie

Dorośli doustnie 1 tabl. dziennie, najlepiej rano. Przy długotrwałym stosowaniu zaleca się po około 3 miesiącach podawania zrobić 2-4-tygodniową przerwę.

Uwagi

Przyjmowanie preparatu wieczorem może powodować bezsenność. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex