Chlorchinaldin

Spis treści

Chlorchinaldin - skład

1 tabl. do ssania zawiera 2 mg chlorchinaldolu. Lek zawiera sacharozę.

Chlorchinaldin - Działanie

Chlorochinaldol jest chlorowcopochodną 8-hydroksychinoliny o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwpierwotniakowym. Na chlorochinaldol wrażliwe są m. in. następujące drobnoustroje: Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus, Salmonella spp., Shigella spp., Proteus vulgaris, Escherichia coli, Corynebacterium diphtheriae, Pseudomonas pyogenes, Pseudomonas aeruginosa, Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia trachomatis, Candida albicans. Chlorochinaldol prawie nie wchłania się z przewodu pokarmowego.

Reklama

Chlorchinaldin - wskazania

Do stosowania miejscowego w: zakażeniach bakteryjnych jamy ustnej i dziąseł, pleśniawkach, zakażeniach grzybiczych jamy ustnej i gardła po leczeniu antybiotykami.

Chlorchinaldin - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chlorchinaldol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Chlorchinaldin - ostrzeżenia

Jeśli dolegliwości u pacjenta utrzymują się lub nasilają, mimo stosowania leku przez kilka dni, należy zastosować inne leczenie. Lek zawiera sacharozę - pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować leku. Preparat może szkodliwie wpływać na zęby.

Chlorchinaldin - ciąża

Leku nie stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Badania na zwierzętach dotyczące wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka i płodu, przebieg porodu i rozwój pourodzeniowy są niewystarczające. Potencjalne zagrożenie dla człowieka nie jest znane. Ze względu na brak odpowiednich badań, leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Chlorchinaldin - efekty uboczne

Częstość nieznana: podrażnienie błony śluzowej, świąd, objawy alergiczne (wysypka, pokrzywka) u osób nadwrażliwych.

Chlorchinaldin - interakcje

Związki metali i jodu osłabiają działanie leku.

Chlorchinaldin - dawkowanie

Doustnie. Ssać powoli 1 tabl. co 1-2 h. Nie stosować więcej niż 10 tabl. na dobę. Sposób podania. Nie stosować podczas posiłku, nie rozgryzać.

Chlorchinaldin - uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex
<-- popup -->