Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Multi-Gyn FloraPlus

Działanie

Żel dopochwowy z opatentowanym, innowacyjnym kompleksem bioaktywnych polisacharydów 2QR® i składnikami prebiotycznymi. Substancja 2QR posiada unikalną zdolność zapobiegania rozwojowi chorobotwórczych mikroorganizmów. Natomiast składniki prebiotyczne (witaminy, aminokwasy i minerały) stymulują wzrost pałeczek kwasu mlekowego (Lactobacillus) obecnych w pochwie. Dzięki stymulacji do wzrostu własnych bakterii kwasu mlekowego (zamiast wprowadzania obcych szczepów bakterii) ich namnożenie się następuje bardzo szybko, co pozwala przywrócić równowagę mikroflorze pochwy. Preparat bezpośrednio łagodzi świąd, ból, zaczerwienienie i nadwrażliwość tkanek pochwy. Optymalizuje stan tkanek pochwy - nawilża je i regeneruje.

Wskazania

Leczenie i zapobieganie infekcji wywołanych przez drożdżaki. Preparat polecany w dolegliwościach takich jak świąd, pieczenie, upławy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Dawkowanie

Leczniczo. W leczeniu dolegliwości pochwowych wywołanych drożdżakami: 1 tubka dopochwowo przed snem przez kolejnych 5 dni. Profilaktycznie. W celu zapobiegania problemom pochwowym (takim jak nawracające infekcje grzybicze); by szybko wspomóc rozwój właściwej flory bakteryjnej i zapobiec dolegliwościom: 1 tubka dopochwowo raz na 3 dni. Żel może przyjmować odcień od bezbarwnego poprzez żółtawy do bursztynowego.

Uwagi

Żel można stosować jednocześnie z doustną kuracją antybiotykową lub antygrzybiczą lub bezpośrednio po zakończeniu leczenia dopochwowego. W celu złagodzenia objawów stosować zewnętrze równocześnie z lekiem dopochwowym. Preparat nie ma negatywnego wpływu na działanie prezerwatyw.

Pharmindex