Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Nasorin Aqua

Spis treści

Reklama

Nasorin Aqua - skład

Chlorek sodu, chlorek potasu, chlorek wapnia, chlorek benzalkoniowy, woda oczyszczona.

Reklama

Nasorin Aqua - działanie

Wyrób medyczny to roztwór do nawilżania śluzówki nosa. Preparat ułatwia usuwanie zaschniętej wydzieliny i udrożnia nos. Korzystny efekt nawilżania błony śluzowej nosa wpływa na redukcję kichania i zmniejszenie uczucia tzw. zatkanego nosa oraz przywrócenie swobody oddychania. Preparat nie zakłóca fizjologicznego funkcjonowania rzęsek nosa.

Reklama

Nasorin Aqua - wskazania

Preparat dla dorosłych i dzieci. Nawilża błonę śluzową nosa. Przynosi ulgę w przypadku zmniejszonej drożności nosa (pomieszczenia klimatyzowane i ogrzewane, powietrze z dużą ilością pyłków i kurzu). Ułatwia usuwanie zaschniętej wydzieliny. Udrożnia nos przed podawaniem leczniczych aerozoli do nosa.

Reklama

Nasorin Aqua - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chlorek benzalkoniowy lub inne składniki preparatu.

Reklama

Nasorin Aqua - efekty uboczne

Stosowanie miejscowe może powodować krótkotrwałe swędzenie nosa oraz kichanie. Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy, który u niektórych osób może wywoływać reakcje skórne.

Reklama

Nasorin Aqua - dawkowanie

Dorośli, dzieci: 1-2 dawki aerozolu do nosa zaaplikować wedle potrzeby na suchą błonę śluzową nosa. Można zastosować większą ilość roztworu na przykład do wypłukania zaschniętej wydzieliny z błony śluzowej nosa. Roztwór może być również użyty do udrożniania przewodów nosowych przed podaniem aerozolu leczniczego. Przed pierwszym użyciem aerozol należy rozpylić w powietrze od 3 do 6 razy w celu uzyskania równomiernej mgiełki preparatu. Przy kolejnym użyciu również zaleca się rozpylenie aerozolu w powietrze 1 lub 2 razy w celu uzyskania równomiernej mgiełki.

Reklama

Nasorin Aqua - uwagi


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!