Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗
Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗
Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗

Peditrace

Spis treści

Reklama

Peditrace - skład

1 ml roztworu zawiera 250 µg cynku, 20 µg miedzi, 1 µg manganu, 2 µg selenu, 57 µg fluoru, 1 µg jodu oraz 70 µg sodu i 0,31 µg potasu. Osmolalność: 38 mOsm/kg H2O; pH 2.

Reklama

Peditrace - działanie

Lek jest mieszaniną pierwiastków śladowych w ilościach wchłanianych z diety doustnej i nie powinien powodować działań farmakodynamicznych, poza utrzymaniem lub uzupełnieniem stężenia pierwiastków śladowych w organizmie. Pierwiastki śladowe są wychwytywane przez tkanki w różnym stopniu, w zależności od zapotrzebowania na utrzymanie lub uzupełnienie stężenia tych pierwiastków, co jest związane z metabolizmem danej tkanki. Miedź i mangan są wydalane głównie z żółcią, natomiast selen i cynk (zwłaszcza u pacjentów żywionych dożylnie) są wydalane głównie z moczem.

Reklama

Peditrace - wskazania

Uzupełnienie podstawowego zapotrzebowania na pierwiastki śladowe u wcześniaków, noworodków urodzonych o czasie oraz dzieci wymagających żywienia dożylnego.

Reklama

Peditrace - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparartu. Choroba Wilsona.

Reklama

Peditrace - ostrzeżenia

Należy stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami wydzielania żółci i (lub) zaburzeniami czynności nerek, u których wydalanie pierwiastków śladowych może być znacznie zmniejszone. Stosować ostrożnie u pacjentów z biochemicznymi lub klinicznymi objawami zaburzeń czynności wątroby (zwłaszcza z cholestazą). Jeśli leczenie trwa dłużej niż 4 tygodnie, niezbędne jest kontrolowanie stężenia manganu we krwi. U pacjentów z nadmiernymi stratami płynów lub wymagających długotrwałego żywienia dożylnego należy systematycznie oznaczać we krwi stężenie pierwiastków śladowych (jest to konieczne do określenia zapotrzebowania organizmu na te pierwiastki).

Reklama

Peditrace - ciąża

Nie dotyczy - preparat przeznaczony dla dzieci.

Reklama

Peditrace - efekty uboczne

Nie ma doniesień o działaniach niepożądanych związanych ze stosowaniem pierwiastków śladowych zawartych w preparacie. Po podawaniu do żył obwodowych roztworu glukozy zawierającego lek, zaobserwowano zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych - nie można jednak określić, czy było to spowodowane podaniem preparatu, czy też nie. Po miejscowym podaniu jodu, u niektórych pacjentów mogą wystąpić reakcje alergiczne, nie obserwowano jednak działań niepożądanych po dożylnym podaniu jodków w zalecanych dawkach.

Peditrace - interakcje

Nie stwierdzono oddziaływania leku z innymi preparatami.

Peditrace - dawkowanie

Dożylnie. Dzieci ważące ponad 15 kg: 15 ml/dobę. Niemowlęta i dzieci do 15 kg: 1 ml/kg mc./dobę. Nie wolno podawać nierozcieńczonego preparatu.

Peditrace - uwagi


Podobne leki
Cernevit
Dipeptiven
Natrium bicarbonicum 8,4% Polpharma
Soluvit N

Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!