Dla Ciebie, na zdrowie!

Posterisan

Spis treści

Posterisan - skład

1 g maści zawiera 166,7 mg standaryzowanej zawiesiny kultury bakteryjnej Escherichia coli (w skład zawiesiny wchodzą składniki komórkowe i produkty przemiany materii z 330 mln bakterii E. coli zabitych i konserwowanych fenolem); ponadto maść zawiera lanolinę. 1 czopek zawiera 387,1 mg standaryzowanej zawiesiny kultury bakteryjnej Escherichia coli (w skład zawiesiny wchodzą składniki komórkowe i produkty przemiany materii z 660 mln bakterii E. coli zabitych i konserwowanych fenolem); ponadto czopki zawierają hydroksystearynian makrogologlicerolu.

Posterisan - działanie

Preparat do stosowania miejscowego. Po podaniu na skórę i błony śluzowe zawiesina kultury bakteryjnej stymuluje swoiste i nieswoiste mechanizmy immunologiczne. Indukuje proliferację limfocytów T i produkcję immunoglobulin (IgA i IgG), dzięki czemu zmniejsza podatność tkanki na zakażenie. Ponadto preparat ma działanie przeciwzapalne i wspomaga gojenie ran.

Posterisan - wskazania

Maść: świąd, sączenie i pieczenie w okolicy odbytu spowodowane guzkami krwawniczymi, szczelinami i rozpadlinami (ragadami) odbytu oraz wypryskiem. Czopki: świąd, sączenie i pieczenie w okolicy odbytu spowodowane guzkami krwawniczymi.

Posterisan - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Posterisan - ostrzeżenia

W przypadku zakażeń grzybiczych wymagane jest jednoczesne stosowanie działających miejscowo środków przeciwgrzybiczych. Maść zawiera lanolinę, która może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry). Czopki zawierają hydroksystearynian makrogologlicerolu, który może powodować reakcje skórne.

Posterisan - ciąża

Nie są znane przeciwwskazania do stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Posterisan - efekty uboczne

Rzadko: skórne reakcje alergiczne (np. na środek konserwujący fenol).

Posterisan - dawkowanie

Maść: miejscowo na skórę i błonę śluzową - 2 razy na dobę (rano i wieczorem), najlepiej po wypróżnieniu. Można wprowadzić maść do odbytu i odbytnicy za pomocą dołączonego aplikatora. Czopki: doodbytniczo 2 razy na dobę (rano i wieczorem), najlepiej po wypróżnieniu. Wcześniejsze doświadczenia wskazują, iż jeżeli jest to konieczne, maść i czopki mogą być podawane przez dłuższy czas, zwłaszcza w celu uniknięcia nawrotów. Nawet po ustąpieniu ostrego świądu, sączenia i pieczenia, leczenie powinno być kontynuowane przez kilka dni.

Posterisan - uwagi

W trakcie stosowania maści wytrzymałość na rozciąganie prezerwatyw może być zmniejszona. Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex
Podobne leki
Mężczyzna trzyma kobietę w ciąży za brzuch
W Medme rozmawiamy o niepłodności
Dziecko w czasie badania słuchu u audiologa
Badanie słuchu u dzieci i noworodków - na czym polega?
Zdrowa żywność
Dieta przy endometriozie - co jeść?
Gryczanka na mleku z borówkami
Dieta przy nadciśnieniu - co jeść i czego unikać?
Kobieta trzyma się za gardło
Dieta przy niedoczynności tarczycy - czego unikać? Jadłospis
Może to Cię zainteresuje
Sproszkowana chlorella
Chlorella - właściwości i działanie. Z czym nie łączyć?
Antyoksydanty
Wolne rodniki - powstawanie i skutki. Jak się ich pozbyć?
Olej lniany na drewnianej desce z ziarnami siemienia lnianego
Olej lniany - właściwości i skutki uboczne. Na co pomaga?
Korzeń żeń-szenia na wiklinowym półmisku
Żeń-szeń - jakie ma właściwości i na co pomaga? Działanie
Odczuwasz niedobór magnezu?
Kliknij tutaj!