Posterisan

Spis treści

Posterisan - Skład

1 g maści zawiera 166,7 mg standaryzowanej zawiesiny kultury bakteryjnej <i>Escherichia coli</i> (w skład zawiesiny wchodzą składniki komórkowe i produkty przemiany materii z 330 mln bakterii <i>E. coli</i> zabitych i konserwowanych fenolem). 1 czopek zawiera 387,1 mg standaryzowanej zawiesiny kultury bakteryjnej <i>Escherichia coli</i> (w skład zawiesiny wchodzą składniki komórkowe i produkty przemiany materii z 660 mln bakterii <i>E. coli</i> zabitych i konserwowanych fenolem). Maść zawiera lanolinę.

Posterisan - Działanie

Preparat do stosowania miejscowego. Po podaniu na skórę i błony śluzowe zawiesina kultury bakteryjnej stymuluje swoiste i nieswoiste mechanizmy immunologiczne. Indukuje proliferację limfocytów T i produkcję immunoglobulin (IgA i IgG), dzięki czemu zmniejsza podatność tkanki na zakażenie. Ponadto preparat ma działanie przeciwzapalne i wspomaga gojenie ran.

Reklama

Posterisan - Wskazania

<u>Maść</u>: świąd, sączenie i pieczenie w okolicy odbytu spowodowane guzkami krwawniczymi, szczelinami i rozpadlinami (ragadami) odbytu oraz wypryskiem. <u>Czopki</u>: świąd, sączenie i pieczenie w okolicy odbytu spowodowane guzkami krwawniczymi.

Posterisan - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Posterisan - Ostrzeżenia

W przypadku zakażeń grzybiczych wymagane jest jednoczesne stosowanie działających miejscowo środków przeciwgrzybiczych. Maść zawiera lanolinę, która może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Posterisan - Ciąża

Nie są znane przeciwwskazania do stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Posterisan - Efekty uboczne

Rzadko: skórne reakcje nadwrażliwości (w tym na środek konserwujący - fenol).

Posterisan - Dawkowanie

<u>Maść</u>: miejscowo na skórę i błonę śluzową - 2 razy na dobę (rano i wieczorem), najlepiej po wypróżnieniu. Można wprowadzić maść do odbytu i odbytnicy za pomocą dołączonego aplikatora. <u>Czopki</u>: doodbytniczo 2 razy na dobę (rano i wieczorem), najlepiej po wypróżnieniu. <br>Po ustąpieniu objawów leczenie powinno być kontynuowane przez kilka dni.

Posterisan - Uwagi

W trakcie stosowania maści wytrzymałość na rozciąganie prezerwatyw może być zmniejszona. Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex