ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Posterisan

Spis treści

Reklama

Posterisan - skład

1 g maści zawiera 166,7 mg standaryzowanej zawiesiny kultury bakteryjnej Escherichia coli (w skład zawiesiny wchodzą składniki komórkowe i produkty przemiany materii z 330 mln bakterii E. coli zabitych i konserwowanych fenolem); ponadto maść zawiera lanolinę. 1 czopek zawiera 387,1 mg standaryzowanej zawiesiny kultury bakteryjnej Escherichia coli (w skład zawiesiny wchodzą składniki komórkowe i produkty przemiany materii z 660 mln bakterii E. coli zabitych i konserwowanych fenolem); ponadto czopki zawierają hydroksystearynian makrogologlicerolu.

Reklama

Posterisan - działanie

Preparat do stosowania miejscowego. Po podaniu na skórę i błony śluzowe zawiesina kultury bakteryjnej stymuluje swoiste i nieswoiste mechanizmy immunologiczne. Indukuje proliferację limfocytów T i produkcję immunoglobulin (IgA i IgG), dzięki czemu zmniejsza podatność tkanki na zakażenie. Ponadto preparat ma działanie przeciwzapalne i wspomaga gojenie ran.

Reklama

Posterisan - wskazania

Maść: świąd, sączenie i pieczenie w okolicy odbytu spowodowane guzkami krwawniczymi, szczelinami i rozpadlinami (ragadami) odbytu oraz wypryskiem. Czopki: świąd, sączenie i pieczenie w okolicy odbytu spowodowane guzkami krwawniczymi.

Reklama

Posterisan - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Posterisan - ostrzeżenia

W przypadku zakażeń grzybiczych wymagane jest jednoczesne stosowanie działających miejscowo środków przeciwgrzybiczych. Maść zawiera lanolinę, która może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry). Czopki zawierają hydroksystearynian makrogologlicerolu, który może powodować reakcje skórne.

Reklama

Posterisan - ciąża

Nie są znane przeciwwskazania do stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Reklama

Posterisan - efekty uboczne

Rzadko: skórne reakcje alergiczne (np. na środek konserwujący fenol).

Posterisan - dawkowanie

Maść: miejscowo na skórę i błonę śluzową - 2 razy na dobę (rano i wieczorem), najlepiej po wypróżnieniu. Można wprowadzić maść do odbytu i odbytnicy za pomocą dołączonego aplikatora. Czopki: doodbytniczo 2 razy na dobę (rano i wieczorem), najlepiej po wypróżnieniu. Wcześniejsze doświadczenia wskazują, iż jeżeli jest to konieczne, maść i czopki mogą być podawane przez dłuższy czas, zwłaszcza w celu uniknięcia nawrotów. Nawet po ustąpieniu ostrego świądu, sączenia i pieczenia, leczenie powinno być kontynuowane przez kilka dni.

Posterisan - uwagi

W trakcie stosowania maści wytrzymałość na rozciąganie prezerwatyw może być zmniejszona. Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Posterisan H
Procto-Hemolan

Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!