ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Remifemin

Spis treści

Reklama

Remifemin - skład

1 tabl. zawiera 0,018-0,026 ml płynnego wyciągu z kłącza pluskwicy groniastej. Preparat zawiera laktozę.

Reklama

Remifemin - działanie

Preparat pochodzenia roślinnego o działaniu łagodzącym dolegliwości okresu menopauzy.

Reklama

Remifemin - wskazania

Dolegliwości okresu przekwitania takie jak: przypływy uczucia gorąca i nadmierne pocenie się.

Reklama

Remifemin - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych.

Reklama

Remifemin - ostrzeżenia

Należy zachować ostrożność przy stosowaniu leku u osób ze stwierdzonymi chorobami wątroby. W przypadku pojawienia się objawów sugerujących uszkodzenie wątroby (zmęczenie, utrata apetytu, zżółknięcie skóry i oczu, silny ból w górnej części brzucha, nudności, wymioty, ciemne zabarwienie moczu) należy zaprzestać przyjmowania preparatu i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Jeżeli podczas stosowania leku wystąpi krwawienie z dróg rodnych lub inne niepokojące objawy, należy skonsultować się z lekarzem. Preparat nie powinien być stosowany jednocześnie z estrogenami, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Pacjentki, które były leczone lub są w trakcie leczenia nowotworu piersi lub innych nowotworów zależnych od hormonów, nie powinny stosować leku bez zalecenia lekarza. Ze względu na zawartość laktozy, preparat nie powinien być stosowany u pacjentek z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Reklama

Remifemin - ciąża

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. Kobiety w wieku rozrodczym powinny rozważyć stosowanie skutecznej antykoncepcji podczas leczenia preparatem.

Reklama

Remifemin - efekty uboczne

Rzadko: zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (niestrawność, biegunka), skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, swędzenie, wysypka), obrzęk twarzy i obrzęki obwodowe, przyrost masy ciała. Częstość nieznana: przypadki hepatotoksyczności (w tym zapalenie wątroby, żółtaczka, nieprawidłowe wyniki prób wątrobowych) preparatów zawierających pluskwicę.

Remifemin - interakcje

Preparat nie powinien być stosowany jednocześnie z estrogenami, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Remifemin - dawkowanie

Doustnie. Dorosłe kobiety: 2 razy dziennie po 1 tabl. (jedna tabletka rano i jedna wieczorem). Pierwsze terapeutyczne efekty działania leku można zaobserwować po 2 tyg. leczenia. Nie zaleca stosowania preparatu dłużej niż 6 mies. bez porady lekarza. Lek nie ma zastosowania u mężczyzn oraz u dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat.

Remifemin - uwagi

W przypadku, kiedy podczas stosowania preparatu występują: wzmożone napięcie i bolesne nabrzmienie piersi lub zaburzenia krwawienia miesiączkowego, wskazana jest konsultacja ginekologiczna.


Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!