Źródło

Reumosol

Reklama

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Preparat przeznaczony do tradycyjnego stosowania. Wspomagająco, doraźnie w bólach mięśniowych po nadmiernym wysiłku fizycznym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na salicylany i kamforę. Uczulenie na rumianek, nagietek, krwawnik i inne rośliny z rodziny Compositae. Nie stosować u dzieci; pacjentów z wywiadem w kierunku alergii, astmą oskrzelową i chorobami układu krążenia; pacjentów z chorobami skóry i w przypadku uszkodzeń skóry.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: odczyny uczuleniowe, zapalenie skóry oraz fotodermatozy. Symptomy zatrucia olejkiem sosnowym to: bóle głowy, delirium, pobudzenie psychomotoryczne, tachykardia, nieżyt żołądka i jelit, zapalenie nerek, nudności, ataksja. Preparaty z nagietka mogą wywołać alergię i nadwrażliwość, zmiany skórne. Przy stosowaniu zewnętrznym salicylamid zawarty w preparacie może powodować u dzieci zwiększenie niebezpieczeństwa wystąpienia zespołu Reya. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy zaprzestać stosowania preparatu.

Dawkowanie

Dorośli. Dodawać do kąpieli w ilości 50 g (1/3 opakowania) na wannę wody o temperaturze ok. 36st.C przed spoczynkiem nocnym, przez 2-3 dni. Po upływie 2 miesięcy kurację można powtórzyć.

Reklama

Uwagi

Pharmindex