Senospasmina

Spis treści

Senospasmina - skład

100 g syropu zawiera: 17 g wyciągu płynnego złożonego z owoców głogu, korzenia kozłka, szyszek chmielu i ziela męczennicy. Preparat zawiera etanol i sacharozę.

Senospasmina - Działanie

Tradycyjny leczniczy preparat roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Preparat o łagodnym działaniu uspokajającym oraz ułatwiającym zasypianie.

Senospasmina - wskazania

Pomocniczo w leczeniu zaburzeń nerwowych, takich jak: łagodne stany napięcia i uczucia niepokoju. Trudności z zasypianiem.

Senospasmina - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Senospasmina - ostrzeżenia

Ze względu na brak danych stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat nie jest zalecane. U dzieci w wieki 6-12 lat preparat należy stosować pod kontrolą lekarza. Ze względu na zawartość alkoholu w preparacie, nie należy stosować u dzieci poniżej 6 lat. Jeżeli podczas stosowania preparatu objawy nasilają się, należy skonsultować się z lekarzem. Preparat zawiera do 10% (V/V) etanolu (alkohol) tzn. do 1185 mg na dawkę (15 ml syropu), co jest równoważne 30 ml piwa, 12,5 ml wina na dawkę syropu. Szkodliwe dla osób z chorobą alkoholową. Należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, dzieci i u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub z padaczką. Nie stosować u pacjentów z uszkodzeniem mózgu i chorobami umysłowymi. 20ml syropu zawiera 13 g sacharozy. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować preparatu.

Senospasmina - ciąża

Ze względu na zawartość etanolu preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Senospasmina - efekty uboczne

Częstość nieznana: dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (np. nudności, skurcze brzucha).

Senospasmina - interakcje

Nie jest zalecane jednoczesne stosowanie z syntetycznymi środkami uspakajającymi.

Senospasmina - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: pomocniczo w leczeniu zaburzeń nerwowych takich jak łagodne stany napięcia i uczucia niepokoju: dawka jednorazowa 15ml (co odpowiada 18,9 g) syropu stosować 2-3 razy na dobę. Pomocniczo w leczeniu trudności z zasypianiem: dawka jednorazowa 20 ml (co odpowiada 25,1 g) syropu na 30 min-1 h przed snem. Maks. dawka: 4 dawki jednorazowe (60 ml). Dzieci i młodzież: stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat nie jest zalecane. Jeżeli w czasie stosowania preparatu objawy utrzymują się dłużej niż 14 dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Senospasmina - uwagi

Ze względu na zawartość etanolu, preparat może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Podczas stosowania preparatu nie powinno się prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Pharmindex