Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Sojavit

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy. Źródło białka dla osób aktywnych fizycznie i wegetarian. Pozwala na utrzymanie we krwi stałego poziomu anabolicznie działających aminokwasów, które pełnią funkcje antykataboliczne, chroniąc mięśnie przed degradacją. Cholina jest substratem acetylocholiny, neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za właściwą pracę układu nerwowego i nerwowo-mięśniowego. Inozytol jest prekursorem transmiterów na ścieżce sygnałowej hormonów podwzgórza i przysadki, mających wpływ na tempo metabolizmu. L-karnityna jest transporterem kwasów tłuszczowych do wnętrza mitochondrium, gdzie ulegają utlenianiu z wydzieleniem dużych ilości energii. Preparat wspomaga prawidłowy przebieg procesów metabolicznych, wydolność i koncentrację w trakcie wysiłków fizycznych. Zawarte w białku sojowym fitoestrogeny hamują rozkład kości, pobudzają aktywność osteoblastów, komórek kościotwórczych. Zwiększone spożycie białka sojowego może w istotny sposób hamować proces utraty masy kostnej.

Wskazania

Preparat jest alternatywą posiłku dla osób z nadwagą, chcących pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz jako dodatkowe źródło białka. Izolat białek sojowych skutecznie zabezpiecza ciało przed utratą jędrności w okresie stosowania kuracji odchudzających. SOJAVIT®85 stosuje się w okresie przed i potreningowym w celu dostarczenia odpowiedniej ilości łatwoprzyswajanych protein i nasycenia krwi anabolicznymi aminokwasami.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1-3 porcji dziennie jako napój regenerujący i odżywczy o dowolnej porze, szczególnie przed i po wysiłku. 1 porcję preparatu (35 g – 6 płaskich łyżek stołowych) rozpuścić w 200 ml wody.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako wyłączne źródło pożywienia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Pharmindex