To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗
To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗
To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗

Vagothyl

Spis treści

Reklama

Vagothyl - skład

1 g płynu zawiera 360 mg polikrezulenu.

Reklama

Vagothyl - działanie

Chemioterapeutyk o działaniu przeciwbakteryjnym i rzęsistkobójczym. Wywiera także miejscowe działanie hemostatyczne, ściągające i złuszczające. Dzięki silnie kwasowemu charakterowi powoduje szybką koagulację zmienionej chorobowo tkanki, przyspieszając odnowę komórek nabłonka oraz niszczy florę patogenną. Nie wpływa na zdrowe tkanki oraz na fizjologiczną florę pochwy.

Vagothyl - wskazania

Stany zapalne dolnego odcinka dróg rodnych, w tym wywołane zakażeniem rzęsistkiem pochwowym, bakteryjne i grzybicze, nadżerki części pochwowej i kanału szyjki macicy, krwawienia po pobraniu wycinków diagnostycznych, usunięciu polipów, elektroresekcji nadżerek części pochwowej macicy, miejscowe leczenie trudno gojących się ran, w tym owrzodzeń podudzi, miejscowe leczenie guzków krwawnicowych odbytu, szczeliny odbytu, leczenie uzupełniające po zabiegach proktologicznych, hamowanie krwawienia po usunięciu migdałków podniebiennych (tonsillectomia).

Reklama

Vagothyl - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na polikrezulen. We wskazaniach ginekologicznych nie należy stosować leku w czasie miesiączki.

Reklama

Vagothyl - ostrzeżenia

W miejscu stosowania leku nie należy stosować jednocześnie innych leków ani mydeł, wywołujących podrażnienia. U pacjentek stosujących lek dopochwowo należy unikać stosunków płciowych przez okres potrzebny do całkowitego wyleczenia chorobowo zmienionego miejsca. Nie wolno połykać leku (możliwość wystąpienia nadżerek przełyku). W przypadku połknięcia, pacjent powinien natychmiast wypić dużą ilość wody i skontaktować się z lekarzem. Unikać kontaktu preparatu z oczami, skórą czy tkaniną - należy je natychmiast przemyć wodą; może być konieczne przeprowadzenie konsultacji okulistycznej. Po zabiegu leczniczym w obrębie błony śluzowej jamy ustnej, jamę ustną należy dokładnie wypłukać.

Reklama

Vagothyl - ciąża

Ze względu na brak wystarczających danych lek należy stosować u kobiet w ciąży i w okresie laktacji tylko ze ściśle określonych wskazań, po uwzględnieniu wynikającego z leczenia ryzyka dla matki i dziecka. Podczas ciąży - szczególnie w późnym okresie - nie należy wykonywać przyżegania szyjki macicy. Przyżeganie okolic części pochwowej szyjki macicy i części pochwy, znajdujących się w jej pobliżu należy wykonywać ze szczególną ostrożnością i tylko w przypadku ściśle określonych wskazań.

Reklama

Vagothyl - efekty uboczne

Rzadko: pokrzywka, układowe reakcje alergiczne (np. obrzęk naczynioruchowy, uogólniona pokrzywka) do anafilaksji włącznie, kandydoza pochwy, uczucie dyskomfortu i pieczenia oraz uczucie ciała obcego w pochwie, świąd. Wyjątkowo obserwowano miejscowe podrażnienie i krótkotrwałe pieczenie w początkowym okresie leczenia. Może wywierać szkodliwy wpływ na szkliwo zębów.

Vagothyl - interakcje

Jednoczesne stosowanie z preparatami o odczynie zasadowym może prowadzić do reakcji egzotermicznej, powodującej oparzenie termiczne błon śluzowych.

Vagothyl - dawkowanie

Nadżerki szyjki macicy: po osuszeniu tamponem części pochwy przykładać na nadżerkę przez 1-3 min waciki nasączone nierozcieńczonym preparatem (zabieg powtarzać 2-3 razy w tygodniu). Płukanie pochwy: stosować roztwór otrzymany przez rozcieńczenie 5-15 ml preparatu (1-3 łyżeczek) w 1 l ciepłej wody. Hamowanie krwawień w ginekologii, laryngologii oraz innych wskazaniach chirurgicznych i dermatologicznych: w miejscu krwawienia przykładać na 2-3 min tampon nasączony nierozcieńczonym preparatem przez 2-3 min.

Vagothyl - uwagi


Podobne leki
Gencjana 0,5% roztwór wodny
Spirytusowy roztwór fioletu gencjanowego
Wodny roztwór fioletu gencjanowego
Afronis

Reklama

Jak leczyć się w prywatnych szpitalach? 🏥
Sprawdź!