ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Imupret

Spis treści

Reklama

Imupret - skład

1 tabl. drażowana zawiera następujące sproszkowane substancje czynne: 10 mg ziela skrzypu, 4 mg ziela krwawnika pospolitego, 8 mg korzenia prawoślazu, 12 mg liści orzecha włoskiego, 4 mg ziela mniszka lekarskiego, 6 mg kwiatów rumianku, 4 mg kory dębu.

Reklama

Imupret - działanie

Tradycyjny lek roślinny o działaniu immunomodulującym, wirusostatycznym, bakteriostatycznym oraz przeciwzapalnym.

Reklama

Imupret - wskazania

Stosowany przy pierwszych oznakach przeziębienia oraz w czasie trwania przeziębienia. Tradycyjny lek roślinny, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Reklama

Imupret - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, na rośliny z rodziny astrowatych Astreacae (dawniej złożonych Compositae).

Reklama

Imupret - ostrzeżenia

Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni lub pojawi się duszność, gorączka, ropne lub krwawe plwociny, należy skonsultować się z lekarzem. Leku nie powinni przyjmować pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedoborem sacharazy-izomaltazy, rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy lub niedoborem laktazy (typu Lappa).

Reklama

Imupret - ciąża

Nie zaleca się stosowania u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią ze względu na brak badań oceniających bezpieczeństwo jego stosowania. Lek można stosować jedynie po  przeprowadzeniu dokładnej analizy stosunku korzyści do ryzyka przez lekarza prowadzącego.

Reklama

Imupret - efekty uboczne

Niezbyt często: zaburzenia przewodu pokarmowego. Częstość nieznana: reakcje alergiczne. Przetwory zawierające kwiaty rumianku mogą powodować reakcje nadwrażliwości również u pacjentów uczulonych na inne rośliny z rodziny Asteraceae (np. bylica, krwawnik pospolity, chryzantemy, stokrotki) w wyniku tzw. alergii krzyżowej. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy przerwać stosowanie leku Imupret i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Imupret - interakcje

Preparaty zawierające korę dębu mogą osłabiać lub blokować wchłanianie alkaloidów oraz innych leków alkalicznych.

Imupret - dawkowanie

Doustnie. Nasilone (ostre) objawy przeziębienia w pierwszych dniach terapii: dzieci 6-11 lat - 1 tabl. 5-6 razy na dobę; młodzież w wieku od 12 lat i dorośli - 2 tabl. 5-6 razy na dobę. Lek stosować zgodnie z podanym dawkowaniem do czasu, kiedy objawy zaczną ustępować, albo ulegną złagodzeniu, ale nie dłużej niż przez 7 dni. Objawy ustępujące lub o łagodniejszym charakterze: dzieci 6-11 lat - 1 tabl. 3 razy na dobę; młodzież w wieku od 12 lat i dorośli - 2 tabl. 3 razy na dobę. Czas leczenia. Lek stosować do czasu całkowitego ustąpienia objawów, ale nie dłużej niż przez dwa, następujące po sobie, tygodnie. Brak wystarczających danych dotyczących dawkowania u osób z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. Sposób podania. Tabletki należy przyjmować w całości (nie rozgryzać), popijając dużą ilością płynu (najlepiej szklanką wody).

Imupret - uwagi


Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!