Źródło

Opatrunek Eclypse™

Reklama

Działanie

Wysoce chłonny opatrunek zbudowany z włókien poliestrowych i wiskozowych połączonych z wysoce absorpcyjnymi kryształami wraz z mechanicznie związaną celulozą. Zewnętrza warstwa ochronna jest przepuszczalna dla powietrza i pary wodnej lecz stanowi barierę dla wirusów i bakterii. Opatrunek charakteryzuje duża zdolność absorpcyjna oraz możliwość utrzymania wilgotnego środowiska w ranie poprzez kontrolowane wchłanianie wysięku. Opatrunek o rozmiarze 60 cm x 70 cm (boot) jest zaprojektowany do zaopatrywania stopy i dolnej części kończyn.

Wskazania

Rany z umiarkowanym lub obfitym wysiękiem, w tym: owrzodzenia podudzi, odleżyny, rany z wilgotną warstwą martwiczą oddzielającą się od zdrowej tkanki, rany z postępującą granulacją, pooperacyjne rany zaopatrzone szwami lub rany rozchodzące się, rany nowotworowe, zaopatrzenie miejsc po pobraniu przeszczepów skóry, rany powierzchowne, owrzodzenia tętnicze, limfotoki, owrzodzenia stopy cukrzycowej.

Przeciwwskazania

Krwawienia tętnicze oraz intensywnie krwawiące rany.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Opatrunek umieścić powierzchnią chłonną na ranie (beżową stroną na zewnątrz). W przypadku dużych ran można zastosować kilka opatrunków obok siebie mocując je odpowiednim plastrem lub bandażem. W przypadku podrażnionej skóry wokół rany należy zastosować przepuszczający wysięk opatrunek kontaktowy. Opatrunek umocować za pomocą materiału przylepnego lub bandaża. Opatrunek boot (60 cm x 70 cm) posiada specjalnie dobrany kształt umożliwiający opatrywanie rany bez konieczności jego przycinania. Po otworzeniu opatrunku, piętę należy umieścić po środku fragmentu opatrunku w kształcie trójkąta. Mniejsze, boczne części opatrunku należy złożyć z prawej i lewej strony w kierunku stopy i umocować za pomocą przylepca. Pozostałe dwie części opatrunku należy zagiąć, zawinąć dookoła dolnej części kończyny i zabezpieczyć przylepcem. Częstość zmian opatrunku zależy od ilości wysięku. Może być wymagana codzienna zmiana, jednak opatrunek można pozostawić na ranie nawet na do 7 dni. Jeżeli wysięk sprawi, że opatrunek stanie się ciężki, a pęczniejąca warstwa absorpcyjna stworzy dodatkowy ucisk na ranę, konieczna jest wcześniejsza zmiana opatrunku. Opatrunek może być stosowany w kompresjoterapii.

Reklama

Uwagi

Pharmindex