Ten zakaz obowiązuje już w niektórych krajach. Czy zostanie wprowadzony również w Polsce? Sprawdź❗
Ten zakaz obowiązuje już w niektórych krajach. Czy zostanie wprowadzony również w Polsce? Sprawdź❗
Ten zakaz obowiązuje już w niektórych krajach. Czy zostanie wprowadzony również w Polsce? Sprawdź❗

Opatrunek Eclypse™

Spis treści

Reklama

Opatrunek Eclypse™ - działanie

Wysoce chłonny opatrunek zbudowany z włókien poliestrowych i wiskozowych połączonych z wysoce absorpcyjnymi kryształami wraz z mechanicznie związaną celulozą. Zewnętrza warstwa ochronna jest przepuszczalna dla powietrza i pary wodnej lecz stanowi barierę dla wirusów i bakterii. Opatrunek charakteryzuje duża zdolność absorpcyjna oraz możliwość utrzymania wilgotnego środowiska w ranie poprzez kontrolowane wchłanianie wysięku. Opatrunek o rozmiarze 60 cm x 70 cm (boot) jest zaprojektowany do zaopatrywania stopy i dolnej części kończyn.

Reklama

Opatrunek Eclypse™ - wskazania

Rany z umiarkowanym lub obfitym wysiękiem, w tym: owrzodzenia podudzi, odleżyny, rany z wilgotną warstwą martwiczą oddzielającą się od zdrowej tkanki, rany z postępującą granulacją, pooperacyjne rany zaopatrzone szwami lub rany rozchodzące się, rany nowotworowe, zaopatrzenie miejsc po pobraniu przeszczepów skóry, rany powierzchowne, owrzodzenia tętnicze, limfotoki, owrzodzenia stopy cukrzycowej.

Reklama

Opatrunek Eclypse™ - przeciwwskazania

Krwawienia tętnicze oraz intensywnie krwawiące rany.

Reklama

Opatrunek Eclypse™ - dawkowanie

Zewnętrznie. Opatrunek umieścić powierzchnią chłonną na ranie (beżową stroną na zewnątrz). W przypadku dużych ran można zastosować kilka opatrunków obok siebie mocując je odpowiednim plastrem lub bandażem. W przypadku podrażnionej skóry wokół rany należy zastosować przepuszczający wysięk opatrunek kontaktowy. Opatrunek umocować za pomocą materiału przylepnego lub bandaża. Opatrunek boot (60 cm x 70 cm) posiada specjalnie dobrany kształt umożliwiający opatrywanie rany bez konieczności jego przycinania. Po otworzeniu opatrunku, piętę należy umieścić po środku fragmentu opatrunku w kształcie trójkąta. Mniejsze, boczne części opatrunku należy złożyć z prawej i lewej strony w kierunku stopy i umocować za pomocą przylepca. Pozostałe dwie części opatrunku należy zagiąć, zawinąć dookoła dolnej części kończyny i zabezpieczyć przylepcem. Częstość zmian opatrunku zależy od ilości wysięku. Może być wymagana codzienna zmiana, jednak opatrunek można pozostawić na ranie nawet na do 7 dni. Jeżeli wysięk sprawi, że opatrunek stanie się ciężki, a pęczniejąca warstwa absorpcyjna stworzy dodatkowy ucisk na ranę, konieczna jest wcześniejsza zmiana opatrunku. Opatrunek może być stosowany w kompresjoterapii.

Reklama

Opatrunek Eclypse™ - uwagi


Reklama