Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗

Valerin Max

Spis treści

Reklama

Valerin Max - skład

1 tabl. powl. zawiera 360 mg suchego wyciągu wodno-alkoholowego (jako wyciąg suchy) z Valeriana officinalis L., radix (korzeń kozłka lekarskiego) (8-11:1). Preparat zawiera laktozę i sód. Ekstrahent: etanol 60% (V/V).

Reklama

Valerin Max - działanie

Lek roślinny o działaniu uspokajającym i nasennym. Mechanizm działania prawdopodobnie wpływający na efekt kliniczny przypisywany jest składnikom korzenia takim jak: seskwiterpeny, lignany, flawonoidy i obejmuje interakcje z systemem przekaźnictwa GABA-ergicznego, agonistyczne działanie na receptory adenozynowe A1 oraz wiązanie z receptorami 5-HT1A.

Reklama

Valerin Max - wskazania

Łagodne stany napięcia nerwowego i uczucia niepokoju.

Reklama

Valerin Max - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Dzieci poniżej 12 lat.

Reklama

Valerin Max - ostrzeżenia

Nie zaleca się stosowania preparatu leczniczego przez osoby, u których może wystąpić złe samopoczucie po przyjęciu suchego wyciągu wodno-alkoholowego z korzenia kozłka. Jeżeli podczas przyjmowania preparatu objawy się pogorszą, należy skonsultować się lekarzem lub pielęgniarką. Nie stosować u dzieci w wieku <12 lat. Preparat zawiera laktozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, brakiem laktazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Preparat zawiera sód w ilości 3,16 mg w 4 tabl., to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Reklama

Valerin Max - ciąża

Brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Valerin Max - efekty uboczne

Częstość nieznana: nudności, skurcze brzucha.

Valerin Max - interakcje

W badaniach klinicznych nie wykazano występowania istotnych klinicznie interakcji pomiędzy suchym wyciągiem wodno-alkoholowym z korzenia kozłka a lekami metabolizowanymi przez cytochromy CYP2D6, CYP3A4, CYP 1A2, CYP2E2. Stosowanie równoczesne z syntetycznymi lekami uspokajającymi wymaga nadzoru lekarskiego.

Valerin Max - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 tabl. do 3 razy na dobę. Nie należy przyjmować więcej niż 4 tabletki na dobę. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat. Ze względu na stopniowe działanie korzenia kozłka lekarskiego, nie jest on wskazany do interwencyjnego leczenia ostrych stanów napięcia nerwowego. Aby uzyskać najlepszy efekt terapeutyczny zalecane jest kontynuowanie leczenia przez okres 2 - 4 tyg. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 2 tyg., należy skontaktować się z lekarzem.

Valerin Max - uwagi

Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn - nie zaleca się stosowania przez osoby kierujące pojazdami lub innymi maszynami.


Podobne leki
Heminevrin
Hova
Relana
Dexdor - skład i działanie. Jaką dawkę stosować?

Reklama

Jak się uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi?
Sprawdź!