Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗

Melissed

Spis treści

Reklama

Melissed - skład

100 g preparatu zawiera: 7,5 g wyciągu płynnego z ziela melisy, kwiatostanu głogu, kwiatu lipy i kwiatu rumianku. Preparat zawiera sacharozę i etanol.

Reklama

Melissed - działanie

Preparat roślinny przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach, a jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. wykazuje działanie uspokajające, nasenne i łagodnie spazmolityczne.

Reklama

Melissed - wskazania

Wspomagająco przy nadmiernej pobudliwości nerwowej oraz jako środek ułatwiający zasypianie. Ponadto preparat może być stosowany w dolegliwościach trawiennych na tle nerwowym.

Reklama

Melissed - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, a zwłaszcza na rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych (złożonych) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Melissed - ostrzeżenia

Preparat zawiera do 7% (V/V) etanolu, tzn. do 270 mg na dawkę jednorazową 5 ml, co jest równoważne 6,9 ml piwa i 2,8 ml wina. Zachować ostrożność podczas stosowania u pacjentów z chorobą wątroby lub z padaczką. Preparat zawiera sacharozę (4,05 g w 5 ml). Preparatu nie powinni przyjmować: pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy oraz osoby z chorobą alkoholową.

Reklama

Melissed - ciąża

Ze względu na zawartość etanolu, stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.

Reklama

Melissed - efekty uboczne

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (kontaktowe zapalenie skóry), szok anafilaktyczny, astma. U osób uczulonych na substancje zawarte w innych roślinach należących do rodziny astrowatych, mogą wystąpić odczyny krzyżowe. Po zastosowaniu przetworów głogu obserwowano: zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, ból głowy, kołatanie serca, zawroty głowy, wysypkę, ospałość, omdlenia, krwawienia z przewodu pokarmowego, nudności, niewydolność krążenia.

Melissed - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież od 12 lat: 5 ml syropu 3-4 razy dziennie. Dzieci 6-12 lat: 5 ml syropu 2-3 razy dziennie. Jako środek ułatwiający zasypianie stosować podwójną dawkę przed snem.

Melissed - uwagi

Ze względu na zawartość etanolu oraz wyciągu z melisy, stosowanie preparatu może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Kalms
Melisana Klosterfrau
Melisal forte
Neospasmina

Reklama

Jak się uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi?
Sprawdź!