Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗

Cincol

Spis treści

Reklama

Cincol - skład

1 ml roztworu zawiera 1 mg azotanu nafazoliny i 2,5 mg siarczanu cynku. Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy.

Reklama

Cincol - działanie

Siarczan cynku podawany miejscowo działa ściągająco, przeciwzapalnie i słabo odkażająco. Nafazolina pobudza naczyniowe receptory α-adrenergiczne i zastosowana miejscowo obkurcza naczynia krwionośne spojówki. Skojarzone działanie dwóch substancji o różnych mechanizmach działania prowadzi do likwidacji objawów związanych ze stanem zapalnym. Działanie nafazoliny ujawnia się 5 min po podaniu miejscowym i utrzymuje się 6-8 h.

Cincol - wskazania

Doraźnie w ostrym i przewlekłym zapaleniu spojówek o różnej etiologii i umiarkowanym nasileniu.

Reklama

Cincol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu lub leki działające adrenomimetycznie. Jaskra z wąskim kątem. Zespół suchego oka. Nadciśnienie tętnicze. Nadczynność tarczycy. Dzieci poniżej 2 rż.

Reklama

Cincol - ostrzeżenia

Długotrwałe stosowanie prowadzi do uszkodzeń nabłonka oka. Nadużywanie kropli u dzieci i pacjentów w wieku podeszłym może powodować ogólnoustrojowe działania niepożądane nafazoliny. Ze względu na zawartość w preparacie chlorku benzalkoniowego, osoby noszące miękkie (hydrofilne) soczewki kontaktowe powinny je usunąć przed zakropleniem leku i odczekać co najmniej 15 min. przed ponownym założeniem. Chlorek benzalkoniowy może powodować podrażnienie oczu i zmienia zabarwienie soczewek kontaktowych.

Reklama

Cincol - ciąża

Preparat może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku, gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Reklama

Cincol - efekty uboczne

Mogą wystąpić przemijające przekrwienie i podrażnienie spojówek. Rzadko: senność, zawroty głowy, ból głowy, nudności, osłabienie, zaburzenia widzenia, nerwowość, nadmierne wydzielanie potu.

Cincol - interakcje

Nie stosować preparatu jednocześnie z inhibitorami monoaminooksydazy (MAO) i trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi. W przypadku jednoczesnego stosowania innego leku do oczu należy przestrzegać zachowania co najmniej 15 min. przerwy między ich podaniem.

Cincol - dawkowanie

Miejscowo po 1 kropli do worka spojówkowego oka (oczu) 4 razy na dobę. Leku nie powinno się stosować dłużej niż przez 3-5 dni. Należy poinformować pacjenta, aby nie dotykał końcówki kroplomierza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości butelki.

Cincol - uwagi

Preparat może powodować zaburzenia widzenia, dlatego nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn bezpośrednio po podaniu.


Podobne leki
Betadrin
Oculosan
Starazolin RED
Spersallerg

Reklama

Jak leczyć się w prywatnych szpitalach? 🏥
Sprawdź!