Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗

Kalms

Spis treści

Reklama

Kalms - skład

1 tabl. zawiera: 45 mg sproszkowanych szyszek chmielu, 33,75 mg suchego wyciągu korzenia kozłka lekarskiego (4:1) oraz 22,50 mg wyciągu z korzenia goryczki żółtej (4:1). Preparat zawiera sacharozę.

Reklama

Kalms - działanie

Preparat tradycyjnie stosowany w wymienionych wskazaniach, a jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Reklama

Kalms - wskazania

Preparat roślinny tradycyjnie stosowany w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Lek jest przeznaczony do stosowania w łagodnych objawach napięcia nerwowego i jako środek wspomagający sen.

Reklama

Kalms - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Kalms - ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dawki. W przypadku poważniejszych zaburzeń (np. nerwice wegetatywne, stany neurotyczne) lub gdy stan ulega pogorszeniu, należy skonsultować się z lekarzem. Lek zawiera sacharozę. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować tabletek. Lek może być przyjmowany przez diabetyków: 1 tabl. zawiera 248 mg sacharozy (0,02 jednostki chlebowej).

Reklama

Kalms - ciąża

Ze względu na brak wystarczających danych, nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Kalms - efekty uboczne

Po przyjęciu leku mogą wystąpić zaburzenia żołądka i jelit (np. nudności, skurcze brzucha).

Kalms - interakcje

Dostępne są ograniczone dane na temat interakcji z innymi lekami. Klinicznie nie zaobserwowano interakcji z lekami metabolizowanymi przez układ CYP 2D, CYP 3A4/5, CYP 1a2 czy CYP 2E1. Łączenie z syntetycznymi lekami uspokajającymi nie jest zalecane.

Kalms - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat. W łagodnych objawach napięcia umysłowego: jednorazowo 3 tabl. do 3 razy dziennie. Maksymalnie do 4 razy na dobę. Jako środek wspomagający sen: przyjąć dawkę jednorazową 3 tabl. 30 min przed planowanym snem. Jeśli to będzie niezbędne, można przyjąć jeszcze jedną dawkę wieczorem. Jeśli objawy utrzymują się dużej niż 4 tyg. podczas systematycznego stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kalms - uwagi

Lek może osłabiać zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jeśli pacjent odczuwa senność, nie powinien prowadzić samochodu ani obsługiwać maszyn.


Podobne leki
Melisana Klosterfrau
Melisal forte
Melissed
Neospasmina

Reklama

Jak się uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi?
Sprawdź!