Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗
Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗
Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗

PrOVag

Spis treści

Reklama

PrOVag - skład

1 kaps. zawiera 1 mld pałeczek kwasu mlekowego w następujących proporcjach: 50% Lactobacillus gasseri 57C, 25% Lactobacillus fermentum 57A, 25% Lactobacillus plantarum 57B.

Reklama

PrOVag - działanie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, która pomaga odbudować/przywrócić właściwą mikroflorę układu moczowo-płciowego i pokarmowego. Bakterie kwasu mlekowego w sposób naturalny przemieszczają się z dolnego odcinka przewodu pokarmowego i zasiedlają pochwę. Przywracają równowagę mikrobiologiczną pochwy oraz produkują kwas mlekowy, który utrzymuje odpowiednie (kwaśne) pH pochwy. Ponadto wykazują zdolność do produkcji nadtlenku wodoru o działaniu antybakteryjnym. W badaniach in vitro wykazano antagonizm bakterii z rodzaju Lactobacillus wobec: Candida albicans, Streptococcus agalactiae, Escherichia coli, Prevotella bivia, Gardnerella vaginalis.

Reklama

PrOVag - wskazania

Do postępowania dietetycznego: pomocniczo w celu codziennego uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo–płciowego i utrzymania właściwego pH pochwy; pomocniczo przy wtórnych i nawracających niedyspozycjach kobiecych wywołanych obecnością w pochwie chorobotwórczych bakterii i grzybów; w trakcie i po zakończeniu przyjmowania leków przeciwbakteryjnych (w tym w trakcie i po antybiotykoterapii ogólnej i miejscowej); w trakcie i po zakończeniu przyjmowania leków przeciwrzęsistkowych i przeciwgrzybiczych; w trakcie i po leczeniu metronidazolem; w celu odbudowy prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo–płciowego i przywrócenia właściwego pH pochwy; w okresie okołomenopauzalnym; w trakcie i po menstruacji; w połogu; przed i po ingerencjach medycznych w obrębie układu moczowo–płciowego; dla kobiet i dziewcząt uczęszczających na basen, korzystających z jacuzzi, solarium, często podróżujących.

Reklama

PrOVag - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Reklama

PrOVag - ostrzeżenia

Preparat zawiera cukry i substancję słodzącą. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.

Reklama

PrOVag - ciąża

W ciąży i okresie karmienia piersią stosować pod nadzorem lekarza.

Reklama

PrOVag - dawkowanie

Doustnie. Kobiety i dziewczęta: 1 kaps. dziennie, popijając wodą. Stosować przez co najmniej 20 dni. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.

PrOVag - uwagi

Preparat nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.


Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!