Poddała się jej księżna Kate. 👉 Na czym polega ta metoda leczenia? Sprawdź❗
Poddała się jej księżna Kate. 👉 Na czym polega ta metoda leczenia? Sprawdź❗
Poddała się jej księżna Kate. 👉 Na czym polega ta metoda leczenia? Sprawdź❗

Allergodil

Spis treści

Reklama

Allergodil - skład

1 ml roztworu zawiera 0,5 mg chlorowodorku azelastyny. Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy.

Reklama

Allergodil - działanie

Lek przeciwalergiczny do stosowania miejscowego. Azelastyna, pochodna ftalazynonu, jest związkiem o silnym i długotrwałym działaniu przeciwalergicznym. Działa antagonistycznie, wybiórczo na receptory H1. Po podaniu miejscowym do oczu, lek wykazuje także działanie przeciwzapalne. Azelastyna zmniejsza syntezę lub uwalnianie mediatorów chemicznych uczestniczących we wczesnej i późnej fazie reakcji alergicznej, np. leukotrienów, histaminy, PAF i serotoniny.

Reklama

Allergodil - wskazania

Leczenie i profilaktyka objawów alergicznego sezonowego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 4 lat. Leczenie objawów całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Reklama

Allergodil - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chlorowodorek azelastyny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Allergodil - ostrzeżenia

Lek nie jest wskazany w leczeniu zakażeń oczu. Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować punkcikowe zapalenie rogówki i ( lub) toksyczne wrzodziejące zapalenie rogówki. Chlorek benzalkoniowy może być absorbowany przez miękkie soczewki kontaktowe i zmieniać ich zabarwienie. Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropleniem i odczekać co najmniej 15 min przed ponownym założeniem. Zgłaszano, że chlorek benzalkoniowy może powodować także podrażnienie oczu, objawy zespołu suchego oka lub może wpływać na film łzowy i powierzchnię rogówki. Chlorek benzalkoniowy należy stosować ostrożnie u pacjentów z zespołem suchego oka lub z uszkodzeniami rogówki. Pacjentów leczonych długotrwale należy kontrolować.

Reklama

Allergodil - ciąża

Należy zachować ostrożność stosując lek podczas ciąży. Niewielkie ilości azelastyny przenikają do mleka kobiecego i dlatego nie zaleca się stosowania leku u kobiet karmiących piersią.

Reklama

Allergodil - efekty uboczne

Często: podrażnienie oczu. Z powodu niewielkiej liczby danych nie ma różnic w profilu działań niepożądanych u dzieci w porównaniu z osobami dorosłymi. Zasadniczo jednak oczy dzieci wykazują silniejszą reakcję na bodźce niż oczy osób dorosłych. Podrażnienie może mieć wpływ na leczenie u dzieci. Niezbyt często: gorzki smak w ustach. Bardzo rzadko: odczyny alergiczne.

Allergodil - interakcje

Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji preparatu z innymi lekami.

Allergodil - dawkowanie

Sezonowe alergiczne zapalenie spojówek: dorośli i dzieci powyżej 4 lat: zazwyczaj 1 kropla do każdego oka 2 razy na dobę; w razie konieczności dawkę tę można zwiększyć do 1 kropli 4 razy na dobę. Lek można podać profilaktycznie przed przewidywanym narażeniem na alergen. Całoroczne alergiczne zapalenie spojówek: dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zazwyczaj 1 kropla do każdego oka 2 razy na dobę. W razie konieczności, dawkę tę można zwiększyć do 1 kropli 4 razy na dobę. W badaniach klinicznych potwierdzono skuteczność i bezpieczeństwo stosowanego leku podczas leczenia trwającego maksymalnie 6 tyg., dlatego jeden cykl leczenia należy ograniczyć do 6 tyg.

Allergodil - uwagi

Można się spodziewać wystąpienia lekkiego przemijającego podrażnienia oczu, wywołanego zakropleniem leku. Jest mało prawdopodobne, aby powodowało to znaczne zaburzenie widzenia. Jednak pacjenci odczuwający jakiekolwiek przemijające zaburzenia widzenia nie powinni prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn, do chwili ustąpienia tych objawów.


Podobne leki
Alomide
CromoHEXAL
Cusicrom
Vividrin

Reklama

Czym się różni odporność swoista od nieswoistej?
Sprawdź!