Lawenol

Reklama

Działanie

Preparat roślinny stosowany tradycyjnie, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania. Stosowany jest jako środek łagodnie drażniący i rozgrzewający. Powoduje rozszerzenie naczyń włosowatych skóry, co sprzyja usuwaniu dolegliwości bólowych. Wykazuje działanie antybakteryjne.

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny stosowany w łagodzeniu bólów mięśniowo-stawowych o niewielkim nasileniu, pomocniczo w odkażaniu skóry.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować preparatu na podrażnioną i zmienioną zapalnie skórę.

Środki ostrożności

Nie stosować długotrwale, gdyż preparat może powodować podrażnienie i suchość skóry. Nie stosować w okolicy oczu i błon śluzowych. Nie stosować przy otwartym ogniu.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Ze względu na obecność alkoholu częste stosowanie może spowodować podrażnienie i suchość skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: do stosowania miejscowego na skórę: w celu łagodzenia dolegliwości bólowych: 1-2 ml, 20-40 kropli lub 1-2 naciśnięcia pompki dozującej preparatu wcierać w bolące miejsca na skórze. W odkażaniu skóry: przecierać skórę tamponem lub wacikiem nasączonym preparatem do kilku razy dziennie.

Reklama

Uwagi

Preparat zawiera etanol: zastosowanie na większe powierzchnie ciała lub przypadkowe wypicie powoduje obniżenie zdolności obsługi maszyn i prowadzenia pojazdów.

Pharmindex