Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Reparil Gel N

Spis treści

Reklama

Reparil Gel N - skład

100 g żelu zawiera 1 g β-escyny i 5 g salicylanu dietyloaminy.

Reklama

Reparil Gel N - działanie

Preparat o miejscowym działaniu przeciwobrzękowym, przeciwzapalnym i poprawiającym mikrocyrkulację. Escyna działa w obrębie ściany naczynia. W patologicznie wzrastającej przepuszczalności hamuje wysięk przez zmniejszenie wynaczynienia płynu do tkanek i przyspieszenie ustępowania obrzęku. Mechanizm działania oparty jest na zmianach w zdolności przepuszczania ścian naczyń włosowatych. Dodatkowo escyna wzmacnia odporność naczyń włosowatych, hamuje procesy zapalne i poprawia mikrocyrkulację. Salicylan dietyloaminy działa przeciwbólowo, łatwo przenika przez skórę. Jest skuteczny dzięki dodatkowemu działaniu przeciwzapalnemu, co wzmaga działanie escyny jako środka zwalczającego stany zapalne.

Reklama

Reparil Gel N - wskazania

Miejscowo w leczeniu wspomagającym w celu złagodzenia dolegliwości pourazowych takich jak stłuczenia, krwiaki, zgniecenia, urazy stawów.

Reklama

Reparil Gel N - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na salicylany, escynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Przewlekła choroba nerek, niewydolność nerek. Nie stosować na otwarte rany, błony śluzowe i obszary skóry poddane napromienianiu. Nie stosować u kobiet w I trymestrze ciąży.

Reklama

Reparil Gel N - ostrzeżenia

Pacjenci z nadwrażliwością na salicylany, częściej niż inni pacjenci, znajdują się w grupie zwiększonego ryzyka wystąpienia napadów astmy oskrzelowej, miejscowych obrzęków skóry i błon śluzowych (obrzęk naczynioruchowy) oraz pokrzywki. Stosowanie salicylanu dietyloaminy z escyną u tych pacjentów musi odbywać się ostrożnie i tylko pod warunkiem obserwacji pacjenta. Unikać kontaktu żelu z oczami. Bardzo rzadko mogą wystąpić w miejscu aplikacji reakcje nadwrażliwości wraz z zaczerwienieniem się skóry, jak również łuszczeniem i wysychaniem skóry. Preparat zawiera substancje zapachowe z linalolem i z limonenem (składniki olejku lawendowego i olejku z kwiatu gorzkiej pomarańczy) oraz z farnezolem (składnik olejku z kwiatu gorzkiej pomarańczy), które mogą powodować reakcje alergiczne. Oprócz reakcji alergicznej u pacjentów uczulonych, może wystąpić reakcja alergiczna u pacjentów dotychczas nieuczulonych.

Reklama

Reparil Gel N - ciąża

Stosowanie w I trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. Ze względu na brak danych klinicznych dotyczących stosowania leku u kobiet w ciąży, nie należy stosować u kobiet w ciąży, długotrwale i na duże powierzchnie (maksymalnie 3 tygodnie, po konsultacji pacjentki z lekarzem). Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią; w szczególności należy unikać aplikacji leku na obszarze klatki piersiowej kobiet karmiących piersią.

Reklama

Reparil Gel N - efekty uboczne

Bardzo rzadko mogą wystąpić w miejscu aplikacji reakcje nadwrażliwości wraz z zaczerwienieniem skóry i jej wysychaniem, wysypka, rumień, zapalenie skóry, złuszczanie skóry, pokrzywka. Po miejscowym podaniu lekow zawierających salicylany, a szczególnie po zastosowaniu na duże powierzchnie skóry, nie można wykluczyć wystąpienia działania ogólnego wpływającego na specyficzne układy (np. działania niepożądane ze strony wątroby, nerek, układu pokarmowego) lub nawet na cały organizm (np. reakcje nadwrażliwości, astma) ze względu na znany wpływ tych preparatów.

Reparil Gel N - interakcje

Nie odnotowano interakcji pomiędzy salicylanem dietyloaminy z escyną w postaci żelu stosowanego zgodnie ze sposobem podawania, a innymi lekami.

Reparil Gel N - dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Żel należy nanosić i rozprowadzić na chore miejsce i jego okolice 1 - 3 razy na dobę, do ustąpienia objawów, tj. 1 do 2 tygodni. Żel można rozsmarować lub wcierać w skórę.

Reparil Gel N - uwagi

Lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Amol
Aromatol Hot żel
Aromatol
Balsamum Mentholi compositum

Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!