To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗
To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗
To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗

Undofen Max Spray

Spis treści

Reklama

Undofen Max Spray - skład

1 g roztworu zawiera 10 mg chlorowodorku terbinafiny chlorowodorku. Preparat zawiera glikol propylenowy i etanol.

Reklama

Undofen Max Spray - działanie

Lek przeciwgrzybiczy do stosowania miejscowego. Terbinafina jest alliloaminą o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego, do stosowania w zakażeniach grzybiczych skóry. Działa grzybobójczo na dermatofity, pleśnie oraz niektóre grzyby dimorficzne. Stosowana miejscowo działa grzybobójczo na dermatofity z rodzaju Trichophyton (np. T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum canis i Epidermophyton floccosum (np. grzybica stóp, grzybica fałdów skórnych, grzybica skóry gładkiej). Na drożdżaki (Pityrosporum orbiculare lub Malassezia furfur) w zależności od gatunku, działa grzybobójczo lub grzybostatycznie. Mniej niż 5% dawki wchłania się po podaniu miejscowym - działanie ogólnoustrojowe terbinafiny jest niewielkie.

Undofen Max Spray - wskazania

Zakażenia grzybicze skóry wywołane przez dermatofity: grzybica stóp, grzybica fałdów skórnych i grzybica skóry gładkiej. Łupież pstry.

Reklama

Undofen Max Spray - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na terbinafinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Undofen Max Spray - ostrzeżenia

Preparat jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę. Należy stosować ostrożnie w miejscach, które są wrażliwe na działanie alkoholu gdyż mogą być podrażnione przez alkohol. Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem; w razie kontaktu leku z oczami, należy umyć je dokładnie bieżącą wodą. Lek nie powinien być stosowany na skórę twarzy. W razie przypadkowej inhalacji preparatem jeżeli wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy, należy skontaktować się z lekarzem. Lek zawiera 5 g glikolu propylenowego w 100 g roztworu i może powodować podrażnienie skóry. Ponadto preparat zawiera 23,5 g alkoholu (etanolu) w 100 g roztworu i może powodować pieczenie uszkodzonej skóry.

Reklama

Undofen Max Spray - ciąża

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży, o ile nie jest to bezwzględnie konieczne. Terbinafina przenika do mleka kobiecego, dlatego leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią. Niemowlęta i małe dzieci nie powinny mieć dostępu do leczonej skóry matki. W badaniach na zwierzętach nie zaobserwowano toksycznego wpływu terbinafiny na płodność.

Reklama

Undofen Max Spray - efekty uboczne

Często: łuszczenie skóry, świąd. Niezbyt często: ból, ból w miejscu podania, podrażnienie w miejscu podania, zmiany skórne, strupy, zaburzenia skóry, zaburzenia pigmentacji, rumień, uczucie pieczenia skóry. Rzadko: suchość skóry, kontaktowe zapalenie skóry, wyprysk, nasilenie objawów, podrażnienie oka. Po wprowadzeniu preparatu do obrotu obserwowano (częstość nieznana): nadwrażliwość, wysypkę.

Undofen Max Spray - dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Przed zastosowaniem leku należy dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię skóry; rozpylić niewielką ilość płynu na chorobowo zmienione miejsca na skórze i wokół nich, tak aby pokryć je w całości. Po każdorazowym zastosowaniu leku należy umyć ręce. Dorośli: grzybica stóp, fałdów skórnych, skóry gładkiej - 1 raz na dobę przez 7 dni; łupież pstry - 2 razy na dobę przez 7 dni. Poprawę objawów klinicznych z reguły uzyskuje się już po kilku dniach. Nieregularne stosowanie lub przedwczesne przerwanie leczenia grozi nawrotem choroby. Szczególne grupy pacjentów. Brak danych wskazujących, iż leczenie pacjentów w podeszłym wieku wymaga innego dawkowania, ani też danych, że u tych pacjentów mogą się pojawiać działania niepożądane odmienne od obserwowanych u młodszych pacjentów. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci, ze względu na brak danych dotyczących stosowania w tej grupie pacjentów.

Undofen Max Spray - uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Acifungin
Batrafen
Exoderil
Lamisilatt

Reklama

Jak leczyć się w prywatnych szpitalach? 🏥
Sprawdź!