Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗

Jaki olejek do brody? Podpowiadamy!

Każdy mężczyzna, który chce kompleksowo zadbać o swój zarost, wie doskonale jak istotną rolę, w codziennej pielęgnacji, odgrywa odpowiednio dobrany olejek do brody. Na rynku dostępne jest mnóstwo produktów, które nie tylko skutecznie pielęgnują zarost, ale także działają dobroczynnie na skórę twarzy. Jak więc wybrać olejek idealny? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.
Mężczyzna nakłada za pomocą pipety olejek do brody
źródło: materiały partnera
Spis treści

Reklama

Dlaczego warto używać olejku do brody?

Olejek do brody sprawia, że broda jest zdrowsza i silniejsza. Staje się także znacznie bardziej odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Gdy broda jest sucha, mieszki włosowe stają się bardziej podatne na uszkodzenia i rozdwajanie się końcówek. Olejek do brody nawilża włosy brody, zmniejszając łamliwość i rozdwajanie się końcówek. Ogranicza tym samym powstawanie widocznych uszkodzeń. Po dłuższym stosowaniu broda jest mniej szorstka. Substancja wnikająca w skórę i włosy łagodzi swędzenie.

Olejek do brody sprawia także, że włoski stają się nawilżone i miękkie w dotyku. Tym samym zniwelowany jest efekt szorstkości i nieprzyjemnego rozdwajania się końcówek. Nawilżona broda prezentuje się estetycznie. Jest wyraźnie lśniąca i zdrowa. Olejki do brody zawierają także różnorodne składniki zapachowe. Dzięki temu zarówno niwelujemy nieprzyjemne zapachy, jak i podkreślamy zapach codziennie stosowanych perfum.

Reklama

Na co zwrócić uwagę wybierając olejek do brody?

Przy wyborze olejku do brody warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego skład. Popularne są przede wszystkim produkty zawierające składniki roślinne oraz ekstrakty z ziół. Olejki roślinne, takie jak np. olej jojoba, arganowy, kokosowy lub migdałowy, wyróżniają się właściwościami nawilżającymi, odżywczymi i regenerującymi. Tym samym korzystnie wpływają nie tylko na kondycję zarostu, ale także na stan skóry znajdujący się pod nim. Korzystnie działają także ekstrakty z ziół. Między innymi rumianek, pokrzywa lub aloes. Te zioła mogą dodatkowo wspomagać zdrowie skóry i przeciwdziałać podrażnieniom oraz stanom zapalnym.

Niebagatelne znaczenie ma także zapach olejku do brody. Na rynku dostępny jest ich bardzo szeroki wybór. Warto sięgnąć po produkt, który będzie wyróżniał się jedynie delikatną wonią. Tym samym powinien być mało inwazyjny, ponieważ ten aromat będzie nam towarzyszył przez cały dzień. Popularnym wyborem są męskie nuty zapachowe, w których składzie znaleźć można zarówno orientalne akcenty, jak i subtelne drzewne nuty. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać świeży zapach cytrusów. W sklepach znaleźć można także olejki bezzapachowe.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Kosmetyki
Maść nagietkowa – zastosowanie i właściwości. Jak ją zrobić samemu? Przepis
Masc nagietkowa w czarnym sloiczku na stole obok drewniana mozdzierz i kwiaty nagietka
Samoopalacz w piance: jak używać pianek brązujących? Efekty
Kobieta z piękną opalenizną od samoopalacza w piance
Płukanka do włosów: różowa, srebrna, fioletowa. Jak wybrać?
Rudowłosa kobieta po zastosowaniu płukanki do włosów
Podobne artykuły
Fryzjer robi kobiecie refleksy na ciemnych włosach
Refleksy na ciemnych włosach i blond. Jak zrobić w domu?
kompozycja na błękitnym tle - kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, model samolotu, liście monstery oraz kosmetyki spakowane do samolotu do bagażu podręcznego
Kosmetyki do samolotu w bagażu podręcznym i rejestrowanym - wszystko, co musisz wiedzieć
Mężczyzna psika się perfumami
Feromony - damskie i męskie. Czym są, jak działają i gdzie je kupić?
Kobieta w ciąży smaruje się samoopalaczem
Samoopalacz w ciąży i balsam brązujący – czy można używać?
Nalewka ziołowa
Balsam kapucyński – skład, zastosowanie, skutki uboczne

Reklama


Jak się uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi?
Sprawdź!