NAJZDROWSZE MIEJSCE W INTERNECIE

Kalkulator promili

Chcesz dowiedzieć się jak szybko metabolizujesz alkohol? W Medme.pl znajdziesz dokładny wirtualny alkomat i podpowiedź: ile mam promili, czy kiedy wytrzeźwieję?

Krok 1 z 2


Wprowadź swoje dane

Płeć
Sylwetka

Wirtualny alkomat - kalkulator promili w organizmie

Zastanawiasz się ile promili jest w twoim organizmie po wypiciu kilku drinków? A może po przyjęciu rodzinnym musisz jednak wsiąść za kierownicę? Wypróbuj nasz wirtualny alkomat - dokładny kalkulator alkoholu dostępny za darmo online. Sprawdź, czy jesteś jeszcze pod wpływem alkoholu i znajdź odpowiedź na pytanie: ile mogę wypić?

Kalkulator promili – co się podaje?

Wirtualny alkomat pozwala na oszacowanie zawartości promili we krwi. Wystarczy, że podasz takie dane jak:

 • Wiek
 • Płeć
 • Wzrost
 • Typ sylwetki
 • Waga
 • Rodzaj i ilość spożytego alkoholu
 • Czas, w którym został spożyty alkohol
 • Rodzaj spożywanych posiłków przed i w czasie konsumpcji alkoholu
 • Przyjmowane leki.

Na podstawie tych danych matematyczny algorytm podaje szacowaną zawartość alkoholu we krwi. Należy pamiętać, że jest to tylko przybliżony wynik. Kalkulator alkoholu online nie może być dowodem trzeźwości w żadnej sprawie.

Wirtualny alkomat jest jedynie wskazówką, ile dany organizm potrzebuje czasu, aby zneutralizować alkohol w organizmie. Istnieje jednak wiele czynników, których alkomat online nie jest w stanie uwzględnić, dlatego nie należy opierać się tylko na jego wyniku.

Przelicznik alkoholu – jak to działa?

Alkomat online dostępny na Medme.pl to swoisty przelicznik alkoholu, w którym podajesz trunki i ich ilość, a także sam czas spożycia. Pozwala to wyliczyć szacowany czas trzeźwienia. Nasz alkomat internetowy uwzględnia takie alkohole jak:

 • Wódka
 • Piwo
 • Wino
 • Szampan
 • Inne – np. Rum, Whisky czy Likier - wystarczy znać % alkoholu jaki zawierają.

Uzyskany wynik pomoże ci zrozumieć, jak przebiega spalanie alkoholu w organizmie i jak długo zajmuje wytrzeźwienie.

Ile mogę wypić?

Wiele osób zadaje sobie często pytanie ile mogę wypić i jak długo będę trzeźwiał? Wszystko jest uzależnione od czynników wymienionych powyżej, a także od indywidualnego metabolizmu i spalania alkoholu. Często pojawia się pytanie: po jakim czasie można jechać po piwie?

Dla przykładu trzydziestoletni mężczyzna, mierzący 180 cm wzrostu o wadze 80 kg będzie mógł prowadzić samochód po około 2,5 godzinie. Maksymalne stężenie alkoholu we krwi będzie wynosić 0,43‰.

Natomiast kobieta w tym samym wieku, lecz mierząca 165 cm i ważąca 60 kg będzie miała uderzeniowe stężenie alkoholu wyższe o 0,2‰. Mimo to czas metabolizowania alkoholu jest podobny i może prowadzić samochód po tym samym czasie.

Ile promili mogę mieć, by jechać samochodem?

Alkomat jest przydatnym narzędziem przede wszystkim dla kierowców, którzy poprzedniego wieczora spożywali alkohol, a dziś muszą wsiąść za kółko. Zawartość alkoholu we krwi określana jest standardowo w promilach, gdzie 1 promil oznacza 100 mg alkoholu w 1 dl (decylitrze) krwi.

Ile promili może mieć kierowca? Dopuszczalna ilość promili w organizmie, przy której zgodnie z polskim prawem można usiąść za kierownicą to maksymalnie do 0,2 promila we krwi, czyli do 0,1 mg/l w wydychanym powietrzu. Wyższe wartości oznaczają, że kierowca popełnił wykroczenie (pomiędzy 0,2 a 0,5 promila alkoholu) lub przestępstwo (więcej niż 0,5 promila alkoholu we krwi).

Stężenie alkoholu we krwi – zatrucie alkoholowe

Zbyt wysoki poziom alkoholu we krwi może wywołać zatrucie alkoholowe. To niezwykle niebezpieczny stan, który może prowadzić nawet do śmierci. Wyróżnia się cztery stadia zatrucia alkoholem.

 1. Rozpoczyna się od nadmiernego pobudzenia, problemów z równowagą i mówieniem. Charakterystyczne jest nienaturalne zachowanie.
 2. Objawia się sennością i zaburzeniami świadomości. Obserwuje się przyspieszoną akcję serca i wymioty.
 3. Uniemożliwia kontrolowanie własnej fizjologii, częste są również utraty przytomności i drgawki.
 4. Śpiączka, która może prowadzić do zgonu.

Leczenie zatrucia alkoholowego wymaga hospitalizacji, gdyż niezbędne jest dożylne podanie glukozy, elektrolitów i witamin.

Zatrucie alkoholem najczęściej występuje u dzieci i młodzieży, które nie zdają sobie sprawy z jego szkodliwości, a także u osób cierpiących na alkoholizm.