Kalkulator promili we krwi

Chcesz dowiedzieć się jak szybko metabolizujesz alkohol? W Medme znajdziesz dokładny wirtualny alkomat i podpowiedź: ile mam promili, czy kiedy wytrzeźwieję?

Sprawdź zawartość alkoholu we krwi w wirtualnym alkomacie

Wprowadź swoje dane


Płeć
Wzrost [cm]
Waga [kg]
Wiek [lata]
Typ sylwetki

Co zostało spożyte?


% alkoholu Ilość [ml]

W trakcie spożywania alkoholu
Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że:Data i czas rozpoczęcia spożycia
Data i czas zakończenia spożycia

Obliczanie promili:

Kalkulator promili – wirtualny alkomat

Zastanawiasz się ile promili jest w twoim organizmie po wypiciu kilku drinków? A może po przyjęciu rodzinnym musisz jednak wsiąść za kierownicę? Wypróbuj kalkulator alkoholu online i sprawdź jakie masz spalanie alkoholu w organizmie.

Kalkulator promili – jak to działa?

Wirtualny alkomat pozwala na oszacowanie zawartości promili we krwi dzięki podaniu takich wartości jak

 • Wiek
 • Płeć
 • Wzrost
 • Typ sylwetki
 • Waga
 • Rodzaj i ilość spożytego alkoholu
 • Czas, w którym został spożyty alkohol
 • Rodzaj spożywanych posiłków przed i w czasie konsumpcji alkoholu
 • Przyjmowane leki

Na podstawie tych danych matematyczny algorytm podaje szacowaną zawartość alkoholu we krwi. Należy pamiętać, iż jest to tylko przybliżony wynik. Kalkulator alkoholu online nie może być dowodem trzeźwości.

Wirtualny alkomat jest wskazówką, ile dany organizm potrzebuje czasu, aby zneutralizować alkohol w organizmie. Istnieje jednak wiele czynników, których alkomat online nie jest w stanie uwzględnić, dlatego nie należy opierać się tylko na jego wyniku.

Wirtualny alkomat – ile mogę wypić?

Wszystko jest uzależnione od czynników wymienionych powyżej, a także od indywidualnego metabolizmu alkoholu. Często pojawia się pytanie: po jakim czasie można jechać po piwie?

Dla przykładu trzydziestoletni mężczyzna, mierzący 180 cm wzrostu o wadze 80 kg będzie mógł prowadzić samochód po około 2,5 godzinie. Maksymalne stężenie alkoholu we krwi będzie wynosić 0,43‰.

Natomiast kobieta w tym samym wieku, lecz mierząca 165 cm i ważąca 60 kg będzie miała uderzeniowe stężenie alkoholu wyższe o 0,2‰. Mimo to czas metabolizowania alkoholu jest podobny i może prowadzić samochód po tym samym czasie

Stężenie alkoholu we krwi – zatrucie alkoholowe

Zbyt wysoki poziom alkoholu we krwi może wywołać zatrucie alkoholowe. To niezwykle niebezpieczny stan, który może prowadzić nawet do śmierci. Wyróżnia się cztery stadia zatrucia alkoholem

 1. Rozpoczyna się od nadmiernego pobudzenia, problemów z równowagą i mówieniem. Charakterystyczne jest nienaturalne zachowanie.
 2. Objawia się sennością i zaburzeniami świadomości. Obserwuje się przyspieszoną akcję serca i wymioty.
 3. Uniemożliwia kontrolowanie własnej fizjologii, częste są również utraty przytomności i drgawki.
 4. Śpiączka, która może prowadzić do zgonu.

Leczenie zatrucia alkoholowego wymaga hospitalizacji, gdyż niezbędne jest dożylne podanie glukozy, elektrolitów i witamin.

Zatrucie alkoholem najczęściej występuje u dzieci i młodzieży, które nie zdają sobie sprawy z jego szkodliwości, a także u osób cierpiących na alkoholizm.