Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗
Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗
Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗

Loceryl

Spis treści

Reklama

Loceryl - skład

1 ml lakieru do paznokci zawiera 50 mg amorolfiny w postaci chlorowodorku amorolfiny. Opakowanie zawiera także waciki nasączone 70% izopropanolem, szpatułki i pilniczki do paznokci.

Reklama

Loceryl - działanie

Lek przeciwgrzybiczy do stosowania miejscowego, pochodna morfoliny. Działanie grzybostatyczne lub grzybobójcze polega na hamowaniu syntezy steroli w ścianie komórkowej grzybów. W wyniku tego w komórkach grzybów zmniejsza się zawartość ergosterolu, zaś w tym samym czasie gromadzą się nietypowe sferyczne sterole. Amorolfina wykazuje szeroki zakres działania przeciwgrzybiczego in vitro i wykazuje dużą aktywność wobec: dermatofitów (Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton); drożdżaków (Candida, Cryptococcus, Malassezia, Pityrosporum); pleśni (Altenaria, Hendrsonula, Scopulariopsis); dematiacea (Cladosporium, Fonsecaea, Wangiella); grzybów dimorficznych (Coccidioides, Histoplasma, Sporothrix). Bakterie z wyjątkiem Actinomyces spp. nie są wrażliwe na amorolfinę. Amorolfina przenika z lakieru przez płytkę paznokciową do paznokcia i niszczy grzyby znajdujące się w łożysku paznokcia. Wchłanianie substancji czynnej do krążenia jest bardzo małe, nawet przy długotrwałym stosowaniu.

Reklama

Loceryl - wskazania

Leczenie grzybicy paznokci wywołanej dermatofitami, drożdżakami i pleśniami, bez zajęcia macierzy paznokcia i ograniczonej do dwóch płytek paznokciowych.

Reklama

Loceryl - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na amorolfinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Loceryl - ostrzeżenia

Nie należy nakładać preparatu na skórę wokół paznokci. W trakcie stosowania preparatu nie stosować sztucznych paznokci. Przerwa pomiędzy nałożenim lakieru leczniczego a kosmetycznego powinna wynosić co najmniej 10 min. Lakier kosmetyczny należy usunąć przed ponownym nałożeniem lakieru leczniczego. Podczas kontaktu z rozpuszczalnikami organicznymi należy zakładać nieprzepuszczalne rękawiczki, aby chronić warstwę lakieru na paznokciach. W trakcie stosowania lakieru nie należy nakładać na płytkę paznokcia kosmetyków w postaci lakierów do paznokci oraz stosować sztucznych paznokci. W przypadku dostania się preparatu do oka lub ucha, należy przepłukać to miejsce dużą ilością wody i skontaktować się z lekarzem lub szpitalem. Należy unikać kontaktu lakieru z błonami śluzowymi (ust lub nosa). Nie należy wąchać (wdychać) lakieru.

Reklama

Loceryl - ciąża

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.

Reklama

Loceryl - efekty uboczne

Rzadko: zaburzenia płytki paznokciowej, zmiany barwy płytki paznokciowej, łamliwość paznokci (onychoclasis), nadmierna kruchość paznokci z ich rozwarstwianiem się. Bardzo rzadko: zaczerwienienie skóry. Częstość nieznana: nadwrażliwość (uogólniona reakcja alergiczna), rumień, świąd, kontaktowe zapalenie skóry, pokrzywka, pęcherzyk na skórze.

Loceryl - dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: lakier stosować na zmienione chorobowo paznokcie rąk lub stóp, raz na tydzień. Przed pierwszym nałożeniem lakieru zakażony paznokieć (szczególnie jego powierzchnię) należy dokładnie opiłować za pomocą załączonego pilniczka. Następnie powierzchnię paznokcia oczyścić i odtłuścić za pomocą dołączonego gazika nasączonego alkoholem izopropylowym. Przed ponownym nałożeniem lakieru, zakażony paznokieć należy przygotować w sposób przedstawiony powyżej i oczyścić z resztek lakieru za pomocą załączonych pilniczków i gazików. Lakier nakładać na całą powierzchnię paznokcia. Po nałożeniu na paznokieć pozostawić lakier do wyschnięcia na 3-5 minut. Kosmetyczny lakier do paznokci może być nałożony po co najmniej 10 min od nałożenia lakieru leczniczego. Przed ponownym nałożeniem lakieru leczniczego, lakier kosmetyczny należy ostrożnie usunąć.  Podczas kontaktu z rozpuszczalnikami organicznymi należy zakładać nieprzepuszczalne rękawiczki, aby chronić warstwę lakieru na paznokciach. Pilniczków używanych do zakażonych paznokci nie wolno używać do paznokci zdrowych. Leczenie powinno trwać bez przerwy do zregenerowania się płytki paznokciowej i całkowitego wyleczenia zakażonych miejsc. Czas leczenia zależy od nasilenia i umiejscowienia zakażenia oraz od szybkości odrastania płytki paznokcia. Zwykle trwa 6 mies. w przypadku leczenia paznokci rąk i 9-12 mies. w przypadku leczenia paznokci stóp. Ze względu na brak wystarczających badań klinicznych dotyczących stosowania amorolfiny u dzieci, nie należy stosować lakieru w tej grupie wiekowej.

Loceryl - uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Acifungin
Batrafen
Exoderil
Lamisilatt

Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!