ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Urofort

Spis treści

Reklama

Urofort - skład

1 ml preparatu zawiera: 1 ml wyciągu płynnego złożonego (1:1) z: liścia mącznicy, ziela nawłoci i liścia pokrzywy. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 50% (V/V). Zawartość etanolu w preparacie 40-50% (V/V).

Reklama

Urofort - działanie

Preparat jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Reklama

Urofort - wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w leczeniu łagodnych i nawracających zakażeń dolnych dróg moczowych, objawiających się pieczeniem podczas oddawania moczu lub częstym oddawaniem moczu u kobiet, kiedy poważne schorzenia zostały wykluczone przez lekarza. Lek zwiększający ilość moczu i poprawiający przepływ w drogach moczowych w łagodnych dolegliwościach układu moczowego.

Reklama

Urofort - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu lub rośliny z rodziny Asteraceae (dawniej Compositae). Stany chorobowe, w których zalecane jest przyjmowanie niewielkich ilości płynów. Obrzęki spowodowane ograniczeniem czynności serca i nerek.

Reklama

Urofort - ostrzeżenia

Stosowanie leku u mężczyzn wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Jeżeli podczas stosowania preparatu występują objawy takie jak gorączka, trudności w oddawaniu moczu, skurcze, lub krew w moczu, należy skonsultować się z lekarzem. Lek zawiera wyciąg z liści mącznicy, przez co może powodować zabarwienie moczu na kolor zielonkawo-brunatny. Preparat zawiera 40-50% (V/V) etanolu. Pojedyncza dawka leku (8 ml) zawiera do 3,16 g etanolu, co odpowiada 80 ml piwa lub 33 ml wina. Ze względu na zawartość alkoholu należy stosować ostrożnie u osób z chorobą alkoholową, podczas stosowania u kobiet ciężarnych, karmiących piersią oraz dzieci, a także osób z grup wysokiego ryzyka (z chorobą wątroby czy padaczką). Ilość alkoholu w tym preparacie może wpływać na działanie innych leków. Jednoczesne przyjmowanie z syntetycznymi diuretykami (lekami moczopędnymi) nie jest zalecane.

Reklama

Urofort - ciąża

Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Reklama

Urofort - efekty uboczne

Mogą wystąpić nudności, wymioty, bóle brzucha, reakcje nadwrażliwości.

Urofort - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 8 ml preparatu 2 razy dziennie. Leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni. Jeśli podczas stosowania preparatu objawy utrzymują się dłużej niż 4 dni lub się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem. Nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i zawartość alkoholu. Sposób podania. Należy odmierzyć pojedynczą dawkę poprzez przelanie leku z butelki do miarki, a następnie uzupełnić miarkę wodą i całość wypić. W razie potrzeby popić wodą. Lek należy przyjmować po posiłku.

Urofort - uwagi

Ilość alkoholu w preparacie może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Po przyjęciu leku pacjenci nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.


Podobne leki
Betasol
Debelizyna
Ginjal
Nefrol

Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!