Nowy sklep

już ON-LINE

10 mitów łatwiejszego zajścia w ciążę

Odpowiednia pozycja seksualna, świeca, olej z wiesiołka, sok z cytryny, orgazm, kąpiel - czyli wszystko co może pomóc zajść w ciążę
 

Dla wszystkich, którzy starają się o dziecko i poza naturalnymi metodami planowania ciąży, szukają "wspomagaczy", postanowiliśmy stworzyć listę "Top 10 - jak zajść w ciążę".  Oto rady znalezione w internecie. Nie wszystkie sposoby są skuteczne, ale z pewnością zabawne.

Odpowiednia pozycja seksualna

Ten sposób wspomagający zajście w ciążę zalecają nawet lekarze specjaliści. Niektóre pozycje seksualne sprzyjają plemnikom w ich wędrówce do celu, czyli zapłodnieniu. Najlepsze będą:

  • Klasyczna (kobieta leży na plecach, a partner na górze)
  • Na jeźdźca (kobieta kontroluje głębokość penetracji i jest na górze)
  • Od tyłu (inaczej pozycja kolanowo - łokciowa. Ze względu na ułożenie miednicy możliwe jest wprowadzenie członka głęboko do pochwy)

Czytaj: Seks to zdrowie. 7 faktów medycznych, które warto znać

Orgazm

Brak orgazmu nie przesądza o tym czy kobieta zajdzie w ciążę. Z drugiej strony, regularne skurcze macicy mogą pomóc plemnikom w przemieszczaniu się.

Świeca

Po stosunku kobieta powinna położyć się z nogami uniesionymi do góry, czyli zrobić znaną z gimnastyki „świecę”. Mniej wysportowanym radzimy położyć się na ziemi czy łóżku i oprzeć nogi na ścianie tak, by miednica była lekko uniesiona.

Olej z wiesiołka

Olej z wiesiołka otrzymywany jest z nasion rośliny w wyniku ekstrakcji. Kobiety starające się o dziecko pokochały jedną z jego właściwości - wspomaga produkcję śluzu. Jest go więcej i staje się gęstszy.  A to zwiększa szansę na poczęcie.

Pozwól dojrzeć plemnikom

Kobieta nie powinna kochać się z mężczyzną kilka dni przed dniami płodnymi. Plemniki mężczyzny powinny dojrzeć i teoretycznie zwiększyć swoją efektywność. Dlatego też niektóre panie są przekonane, że częsty stosunek w trakcie dni płodnych wręcz wpływa negatywnie na jakość nasienia i zmniejsza szansę na dziecko.

Kochaj się kiedy macie ochotę

Jeszcze inni zupełnie nie przejmują się dojrzewaniem plemników. Ich zdaniem, powstrzymywanie się od współżycia przez mężczyznę może mieć niekorzystny wpływ na jakość nasienia, a konkretnie na ruchliwość plemników. To z kolei może utrudniać im dotarcie do komórki jajowej.

Internetowa Szkoła Rodzenia MedMe.pl

Nie myśl o dziecku

Przestań obsesyjnie starać się o dziecko; kochaj się z partnerem kiedy masz ochotę; jeżeli masz dużo stresów w pracy to zrób sobie wolne; wyjedź na wakacje lub zmień środowisko. Kiedy zaczniesz być w końcu szczęśliwa, dziecko samo zechce przyjść na świat.

Sok z cytryny

To jeden z bardziej szalonych pomysłów. To sposób babciny, według którego powinno się pić dużo cytryn. Zaczynamy od 10 cytryn dziennie, a kończy na jednej. Nie ma potwierdzenia skuteczności tej metody. Jedno jest jasne - cytryna ci z pewnością nie zaszkodzi.

Prysznic przed, nie po

Woda zabija plemniki?  Choć badania naukowe tego nie potwierdzają, część kobiet przekonuje, że to pomaga. Chodzi o to, by nie kąpać się bezpośrednio po stosunku i pozwolić plemnikom na działanie zamiast je wypłukiwać.

Zadbaj o mężczyznę

To jeden z najprostszych sposobów zwiększenia prawdopodobieństwa zajścia w ciążę. Przekonaj swojego mężczyznę, że alkohol i papierosy wpływają na obniżenie sprawności plemników. Podobnie stres w pracy oraz siedzący tryb życia. Szkodliwe może być ciągłe trzymanie telefonu komórkowego w spodniach oraz noszenie obcisłej bielizny.

Metody wspomagające zajście w ciążę, którymi chwalą się internauci, na pewno nie zaszkodzą. Nie gwarantujemy jednak, że pomogą. Grunt to przekonać siebie i partnera do wizyty u lekarza i ewentualnych badań. Powodzenia! A jakie ty masz metody wspomagające zajście w ciążę?

Ek, SZO

Czytaj: Ciąża i poród – NFZ czy prywatnie?

Oceń artykuł

(liczba ocen 17)

Pytanie: Jak zamierzasz zabezpieczyć przyszłość swojego przyszłego dziecka?

  Uważam, że jeszcze za wcześnie na takie kroki.

  Gdy tylko się urodzi założę polisę ubezpieczeniową.

  Odkładam pieniądze na osobnym koncie na jego przyszłość.

  Myślę o bankowaniu krwi pępowinowej.