Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗

Jak szybko zajść w ciążę? 10 największych mitów

Jak wspomóc zajście w ciążę? Odpowiednia pozycja seksualna, świeca, olej z wiesiołka, sok z cytryny, orgazm, kąpiel - czyli wszystko co może pomóc zajść w ciążę, ale niekoniecznie zadziała. Poznaj 10 mitów na temat łatwego zajścia w ciążę.
Kobieta próbująca zajść w ciążę
Źródło: 123RF
Spis treści

Dla wszystkich, którzy starają się o dziecko i poza naturalnymi metodami planowania ciąży, szukają "wspomagaczy", postanowiliśmy stworzyć listę "Top 10 - jak zajść w ciążę".  Oto rady znalezione w internecie. Nie wszystkie sposoby są skuteczne, ale z pewnością zabawne.

Reklama

1. Odpowiednia pozycja seksualna

Ten sposób wspomagający zajście w ciążę zalecają nawet lekarze specjaliści. Niektóre pozycje seksualne sprzyjają plemnikom w ich wędrówce do celu, czyli zapłodnieniu. Najlepsze będą:

  • Klasyczna (kobieta leży na plecach, a partner na górze)
  • Na jeźdźca (kobieta kontroluje głębokość penetracji i jest na górze)
  • Od tyłu (inaczej pozycja kolanowo - łokciowa. Ze względu na ułożenie miednicy możliwe jest wprowadzenie członka głęboko do pochwy)

Reklama

2. Orgazm

Brak orgazmu nie przesądza o tym czy kobieta zajdzie w ciążę. Z drugiej strony, regularne skurcze macicy mogą pomóc plemnikom w przemieszczaniu się.

Reklama

3. Świeca po stosunku

Po stosunku kobieta powinna położyć się z nogami uniesionymi do góry, czyli zrobić znaną z gimnastyki „świecę”. Mniej wysportowanym radzimy położyć się na ziemi czy łóżku i oprzeć nogi na ścianie tak, by miednica była lekko uniesiona.

Reklama

4. Olej z wiesiołka

Olej z wiesiołka otrzymywany jest z nasion rośliny w wyniku ekstrakcji. Kobiety starające się o dziecko pokochały jedną z jego właściwości - wspomaga produkcję śluzu. Jest go więcej i staje się gęstszy.  A to zwiększa szansę na poczęcie.

Reklama

5. Dojrzewanie plemników

Kobieta nie powinna kochać się z mężczyzną kilka dni przed dniami płodnymi. Plemniki mężczyzny powinny dojrzeć i teoretycznie zwiększyć płodność i swoją efektywność. Dlatego też niektóre panie są przekonane, że częsty stosunek w trakcie dni płodnych wręcz wpływa negatywnie na jakość nasienia i zmniejsza szansę na dziecko.

Reklama

6. Seks o każdej porze

Jeszcze inni zupełnie nie przejmują się dojrzewaniem plemników. Ich zdaniem, powstrzymywanie się od współżycia przez mężczyznę może mieć niekorzystny wpływ na jakość nasienia, a konkretnie na ruchliwość plemników. To z kolei może utrudniać im dotarcie do komórki jajowej.

Reklama

7. Nie myśl o dziecku

Przestań obsesyjnie starać się o dziecko; kochaj się z partnerem kiedy masz ochotę; jeżeli masz dużo stresów w pracy to zrób sobie wolne; wyjedź na wakacje lub zmień środowisko. Kiedy zaczniesz być w końcu szczęśliwa, dziecko samo zechce przyjść na świat.

8. Sok z cytryny

To jeden z bardziej szalonych pomysłów. To sposób babciny, według którego powinno się pić dużo cytryn. Zaczynamy od 10 cytryn dziennie, a kończy na jednej. Nie ma potwierdzenia skuteczności tej metody. Jedno jest jasne - cytryna ci z pewnością nie zaszkodzi.

9. Mycie po stosunku

Woda zabija plemniki?  Choć badania naukowe tego nie potwierdzają, część kobiet przekonuje, że to pomaga. Chodzi o to, by nie kąpać się bezpośrednio po stosunku i pozwolić plemnikom na działanie zamiast je wypłukiwać.

10. Zadbaj o mężczyznę

To jeden z najprostszych sposobów zwiększenia prawdopodobieństwa zajścia w ciążę. Przekonaj swojego mężczyznę, że alkohol i papierosy wpływają na obniżenie sprawności plemników. Podobnie stres w pracy oraz siedzący tryb życia. Szkodliwe może być ciągłe trzymanie telefonu komórkowego w spodniach oraz noszenie obcisłej bielizny.

Metody wspomagające zajście w ciążę, którymi chwalą się internauci, na pewno nie zaszkodzą. Nie gwarantujemy jednak, że pomogą. Grunt to przekonać siebie i partnera do wizyty u lekarza i ewentualnych badań. 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Planowanie ciąży
Naturalne planowanie rodziny - metody i zasady
Rodzina
Jak ważne są hormony dla płodności, utrzymania ciąży i rozwoju dziecka?
Kiedy najlepiej starać się o dziecko? Latem
Kobieta w zaawansowanej ciąży
Podobne artykuły
Czynnik Rh+
Na czym polega konflikt serologiczny?
Kobieta próbująca zajść w ciążę
Jak szybko zajść w ciążę? 10 największych mitów
Mężczyzna i jedzenie
Dieta przyszłego ojca. Co zwiększa płodność mężczyzny?
Termometr owulacyjny leży na kalendarzu
Termometr owulacyjny - jak go używać? Jaki rodzaj wybrać?
Termometr i kalendarz
Jak kobieta odczuwa owulację? Objawy dni płodnych

Reklama


Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!