Jak szybko zajść w ciążę? 10 największych mitów

Jak wspomóc zajście w ciążę? Odpowiednia pozycja seksualna, świeca, olej z wiesiołka, sok z cytryny, orgazm, kąpiel - czyli wszystko co może pomóc zajść w ciążę, ale niekoniecznie zadziała. Poznaj 10 mitów na temat łatwego zajścia w ciążę.
Kobieta próbująca zajść w ciążę
Źródło: 123RF
Spis treści

Dla wszystkich, którzy starają się o dziecko i poza naturalnymi metodami planowania ciąży, szukają "wspomagaczy", postanowiliśmy stworzyć listę "Top 10 - jak zajść w ciążę".  Oto rady znalezione w internecie. Nie wszystkie sposoby są skuteczne, ale z pewnością zabawne.

1. Odpowiednia pozycja seksualna

Ten sposób wspomagający zajście w ciążę zalecają nawet lekarze specjaliści. Niektóre pozycje seksualne sprzyjają plemnikom w ich wędrówce do celu, czyli zapłodnieniu. Najlepsze będą:

  • Klasyczna (kobieta leży na plecach, a partner na górze)
  • Na jeźdźca (kobieta kontroluje głębokość penetracji i jest na górze)
  • Od tyłu (inaczej pozycja kolanowo - łokciowa. Ze względu na ułożenie miednicy możliwe jest wprowadzenie członka głęboko do pochwy)

2. Orgazm

Brak orgazmu nie przesądza o tym czy kobieta zajdzie w ciążę. Z drugiej strony, regularne skurcze macicy mogą pomóc plemnikom w przemieszczaniu się.

3. Świeca po stosunku

Po stosunku kobieta powinna położyć się z nogami uniesionymi do góry, czyli zrobić znaną z gimnastyki „świecę”. Mniej wysportowanym radzimy położyć się na ziemi czy łóżku i oprzeć nogi na ścianie tak, by miednica była lekko uniesiona.

4. Olej z wiesiołka

Olej z wiesiołka otrzymywany jest z nasion rośliny w wyniku ekstrakcji. Kobiety starające się o dziecko pokochały jedną z jego właściwości - wspomaga produkcję śluzu. Jest go więcej i staje się gęstszy.  A to zwiększa szansę na poczęcie.

5. Dojrzewanie plemników

Kobieta nie powinna kochać się z mężczyzną kilka dni przed dniami płodnymi. Plemniki mężczyzny powinny dojrzeć i teoretycznie zwiększyć płodność i swoją efektywność. Dlatego też niektóre panie są przekonane, że częsty stosunek w trakcie dni płodnych wręcz wpływa negatywnie na jakość nasienia i zmniejsza szansę na dziecko.

6. Seks o każdej porze

Jeszcze inni zupełnie nie przejmują się dojrzewaniem plemników. Ich zdaniem, powstrzymywanie się od współżycia przez mężczyznę może mieć niekorzystny wpływ na jakość nasienia, a konkretnie na ruchliwość plemników. To z kolei może utrudniać im dotarcie do komórki jajowej.

7. Nie myśl o dziecku

Przestań obsesyjnie starać się o dziecko; kochaj się z partnerem kiedy masz ochotę; jeżeli masz dużo stresów w pracy to zrób sobie wolne; wyjedź na wakacje lub zmień środowisko. Kiedy zaczniesz być w końcu szczęśliwa, dziecko samo zechce przyjść na świat.

8. Sok z cytryny

To jeden z bardziej szalonych pomysłów. To sposób babciny, według którego powinno się pić dużo cytryn. Zaczynamy od 10 cytryn dziennie, a kończy na jednej. Nie ma potwierdzenia skuteczności tej metody. Jedno jest jasne - cytryna ci z pewnością nie zaszkodzi.

9. Mycie po stosunku

Woda zabija plemniki?  Choć badania naukowe tego nie potwierdzają, część kobiet przekonuje, że to pomaga. Chodzi o to, by nie kąpać się bezpośrednio po stosunku i pozwolić plemnikom na działanie zamiast je wypłukiwać.

10. Zadbaj o mężczyznę

To jeden z najprostszych sposobów zwiększenia prawdopodobieństwa zajścia w ciążę. Przekonaj swojego mężczyznę, że alkohol i papierosy wpływają na obniżenie sprawności plemników. Podobnie stres w pracy oraz siedzący tryb życia. Szkodliwe może być ciągłe trzymanie telefonu komórkowego w spodniach oraz noszenie obcisłej bielizny.

Metody wspomagające zajście w ciążę, którymi chwalą się internauci, na pewno nie zaszkodzą. Nie gwarantujemy jednak, że pomogą. Grunt to przekonać siebie i partnera do wizyty u lekarza i ewentualnych badań. 

Warto pamiętać, że na rynku dostępne są preparaty, które wspierają regulację aktywności gospodarki hormonalnej. Ich aktywne składniki, biorące udział w procesach podziału komórek pozytywnie wpływają m.in. na płodność, prawidłowe miesiączkowanie czy zmiany trądzikowe.

Artykuł zawiera lokowanie produktu

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii: Parenting
Przeczytaj artykuł
Witaminy w ciąży i przed ciążą - A, C, D czy E? Zobacz, jakie brać
Przeczytaj artykuł
Przebarwienia w okolicy kresy – czym są i co oznaczają?
Podobne artykuły
Przebarwienia w okolicy kresy – czym są i co oznaczają?
Badanie beta hCG - normy oraz interpretacja wyników
Bóle brzucha w ciąży. Co mogą oznaczać?
Implantacja zarodka – jakie są objawy implantacji zarodka
Ryby w ciąży - jakie ryby można jeść w ciąży?
Krwawienie implantacyjne – kiedy występuje i jak długo trwa?

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Recenzja szczoteczki magnetycznej Oral-B iO Series 9
Syrop z cebuli - właściwości. Jak zrobić syrop z cebuli?
Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? - techniki, porady
Cytologia - co to za badanie i kiedy je robić?
Opryszczka u dzieci – jakie leki? Czym smarować?

Reklama