Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗

Jak sobie radzisz z nadmiernym stresem? Raport medme.pl

Radzenie sobie ze stresem, to ważna umiejętność, która wpływa na dobry stan organizmu i zdrowie psychiczne. Zapytaliśmy naszych czytelników o kilka sposobów na radzenie sobie ze stresem. Poniżej przedstawiamy wyniki sondy, w której udział wzięło 892 osób.
kobieta leży oparta głową o biurko
Źródło: 123 RF
Spis treści

Reklama

Jaką muzykę relaksacyją wybrać?

Największa liczba respondentów tj. 352 osoby odpowiedziały, że słuchają ulubionej muzyki, aby zmniejszyć odczuwanie stresu.

Muzyka ma ogromny wpływ na nasze życie. Słuchanie ulubionej muzyki pomaga w odprężeniu i poprawia nasz nastrój. Muzykoterapię wykorzystuje się w różnych dziedzinach medycyny - odpowiednio dobrane dźwięki ułatwiają zasypianie osobom borykającym się z bezsennością, a także są wykorzystywane w wielu technikach medytacyjnych.

Muzyka do relaksu powinna mieć tempo 60 BPM, ponieważ w takim samym tempie pracuje ludzkie serce w czasie spoczynku. Dzięki temu, wsłuchując się w łagodny dźwięk, człowiek może odczuć wewnętrzny spokój.

Reklama

Jak działają zioła uspokajające?

27% osób zadeklarowało, że pije zioła uspokajające. W stanach napięcia nerwowego warto stosować zioła takie jak melisa, lawenda, rumianek lub waleriana, ponieważ mają one właściwości uspokajające. Na rynku istnieją gotowe mieszanki ziół na uspokojenie, z których w łatwy i szybki sposób można samodzielnie przygotować napar lub herbatę.

Starożytna technika na nowoczesny stres, czyli medytacja

Medytacja należy do skutecznej techniki relaksacyjnej, która pomaga w redukcji stresu. Ten sposób na uspokojenie wykorzystuje 19% osób.

Regularna praktyka pozwala na uspokojenie myśli. Medytacja pomaga również powrócić do stanu relaksu i przyczynia się do regeneracji naszego organizmu. To trening dla naszego umysłu, dzięki któremu możemy skoncentrować nasze myśli na byciu „tu i teraz”.

Dzięki regularnym ćwiczeniom możemy nie tylko się rozluźnić, ale przeed wszystkim wzmocnić swoją odporność na stres i przez to stać się bardziej efektywnymi w pracy oraz szybciej rozwiązywać powierzone nam zadania.

Aby rozpocząć regularną praktykę medytacyjną, warto zasięgnąć wcześniej wiedzy na jej temat. Istnieje wiele aplikacji i przewodników, które mogą pomóc w rozpoczęciu tego typu praktyki.

Reklama

Środki dostępne bez recepty. Co powinny zawierać?

Po środki dostępne bez recepty sięga 15% czytelników. Jeśli stres jest odczuwany badzo często i uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie, można np. doraźnie zastosować ziołowe środki bez recepty.

Warto sięgnąć po preparaty, które w swoim składzie zawierają takie substancje jak wyciąg z kozłka lekarskiego, melisę czy witaminę B6. Pomocne mogą okazać się również suplementy z magnezem.

Zawsze jednak warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem leczenia farmakologicznego.

Pamiętajmy, że każdy człowiek jest inny, więc warto eksperymentować z technikami redukującymi stres i znaleźć te, które najlepiej nam odpowiadają. Nie zapominajmy także o zdrowym podejściu do życia, które opiera się na regularnym działaniu wyciszającym i odpowiedniej ilości snu. Jeśli jednak stres jest trudny do opanowania lub uniemożliwia codzienne funkcjonowanie, warto szukać wsparcia u specjalisty i omówić się na konsultację lekarzem psychiatrą lub psychologiem.

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Stres
Jak radzić sobie ze stresem w pracy? Objawy i skutki stresu
Kobieta w pracy z dużą dawką stresu
Stres egzaminem - czy można go nie odczuwać? Sposoby na to, jak sobie z nim radzić
Kobieta siedzi przed biurkiem, na którym rozłożonych jest wiele książek, łapie się za głowę, bo czuje stres przed egzaminem
Trądzik ze stresu - czy może wystąpić i jak mu zapobiegać? Leczenie
Podobne artykuły
Kobieta z bólem głowy powstałym wskutek napięcia nerwowego
Napięcie nerwowe. Co go wywołuje i jak sobie z nim radzić?
Kobieta z bólem głowy spowodowanym silnym stresem
Ból głowy ze stresu - w którym miejscu i jak się objawia?
Mężczyzna z bólem brzucha powstałym z wyniku stresu
Ból brzucha ze stresu - jak się go pozbyć i gdzie boli? Poznaj sprawdzone metody
Przewlekły stres
Przewlekły stres - objawy, test i leczenie. Jakie są skutki długotrwałego stresu?
Kobieta odczuwająca skutki stresu oksydacyjnego
Stres oksydacyjny - co to jest i jak mu zapobiegać? Przyczyny, objawy i leczenie

Reklama


Sonda
Sonda redakcyjna
Czego używasz do pielęgnacji skóry twarzy?
Opakowanie produktu Merz Spezial