Poddała się jej księżna Kate. 👉 Na czym polega ta metoda leczenia? Sprawdź❗
Poddała się jej księżna Kate. 👉 Na czym polega ta metoda leczenia? Sprawdź❗
Poddała się jej księżna Kate. 👉 Na czym polega ta metoda leczenia? Sprawdź❗

Krem z filtrem pod makijaż czy podkład lub fluid ochronny?

Krem z filtrem pod makijaż to bardzo dobra ochrona przeciwsłoneczna. Kobiety, które spędzają lato w mieście nie powinny zapominać zabezpieczeniu skóry twarzy. Większość kremów, podkładów czy fluidów zawiera w swojej formule filtry SPF. To produkty, które doskonale chronią przed działaniem promieni słonecznych i są idealnym uzupełnieniem każdego makijażu.
Kobieta smaruje się kremem z filtrem pod makijaż
Źródło:123RF
Spis treści

Zbyt mocna ekspozycja twarzy na słońce może doprowadzać do niekorzystnych zmian na skórze, a to z pewnością nie służy urodzie. Warto zatem korzystać z tych innowacyjnych produktów. 

Promieniowanie UV szkodzi twarzy każdej osoby. A twarz to szczególnie delikatny obszar. To miejsce cały czas narażone na działanie promieni słonecznych. Inne partie ciała zakrywają ubrania, chroniąc w ten sposób przed nadmierną ekspozycją słoneczną. Ale twarz można też zabezpieczać, używając właściwych kosmetyków odpowiednio dobieranych do rodzaju cery. Niezabezpieczona skóra twarzy narażona jest na przenikanie promieni UV i uszkadzanie kolagenu, kolastyny czy ścian komórek. Kosmetyki pod makijaż, dodatkowo wzbogacone w filtry przeciwsłoneczne to swoiste „ubranie” dla skóry twarzy. Każda kobieta zawsze powinna pamiętać o ich stosowaniu.

Reklama

Krem z filtrem pod makijaż

Używanie kremu z filtrem pod makijaż to obowiązkowy element codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Jest ona wyjątkowo delikatna, a zbyt silne promienie słoneczne mogą doprowadzić do wielu uszkodzeń i nieestetycznych zmian. Przebarwienia, rumień czy niejednolite plamy to tylko kilka z wielu niepożądanych efektów. Z pewnością nie sprzyja to urodzie, a nawet obniża poczucie własnej atrakcyjności. Niezabezpieczona kremem z filtrem twarz jest bardziej podatna na tworzenie zmarszczek i utratę sprężystości. 

Na co zwracać uwagę wybierając krem z filtrem pod makijaż? Oto  najważniejsze porady:

  • wybór rodzaju filtra w formule kremu - mogą być to filtry mineralne lub chemiczne. Cera naczynkowa i nadwrażliwa lepiej toleruje filtry mineralne. Nie wywołują one reakcji alergicznych i są stabilne na słońcu. Działają na zasadzie odbijania słońca od twarzy. Filtry chemiczne mocniej absorbują promienie słoneczne. Ale z kolei ich zaletą jest lekka konsystencja, która dość szybko wchłania się w skórę. Od oczekiwań osoby, która będzie stosować dany rodzaj kremu z filtrem zależy wybór któregoś z nich. Z pewnością każdy dobrze ochroni skórę,
  • wybór ochrony SPF czyli stopnia ochrony przed działaniem promieni słonecznych - współczynnik ten oznacza, ile razy później dojdzie do oparzenia skóry niż  bez użycia filtra.  I tak wybierając krem z filtrem pod makijaż o wartości SPF 20 do oparzenia słonecznego dojdzie 20 razy później niż bez filtra. Każdy powinien wybrać produkt zgodnie ze swoimi preferencjami. Ochrona słaba to SPF 8-15, średnia ochrona to SPF 20-25, ochrona wysoka to SPF 30-50, a ochrona najwyższa to SPF 50+. Należy pamiętać, iż nie istnieje produkt w 100% blokujący promienie słoneczne,
  • wybór efektu zakończenia makijażu - twarz nie powinna się świecić po zakończeniu aplikacji, dlatego warto wybierać matowe bądź satynowe wykończenie,
  • wybór konsystencji kremu - krem nie powinien zapychać porów, a przede wszystkim kryć niedoskonałości. Ważne, aby nie rolował się pod warstwą makijażu,
  • wybór formuły, wzbogaconej o dodatkowe działanie - przeciwzmarszczkowe  i naprawiające uszkodzone komórki, a jednocześnie dobrze nawilżające skórę.

W zależności od rodzaju skóry, podatności na alergie czy skłonności do przebarwień krem z filtrem pod makijaż należy dobierać indywidualnie. Kremy te zapewniają skórze skuteczną ochronę, a jednocześnie działają odżywczo. 

Reklama

Podkład z filtrem

Coraz więcej jest dostępnych różnego rodzaju podkładów z filtrem. Skóra twarzy wymaga wyjątkowej dbałości, nie tylko w czasie kąpieli słonecznych. Codzienna aktywność naraża ją na działanie szkodliwych czynników.  Warto na krem nałożyć odpowiedni podkład z filtrem. Dzięki regularnemu stosowaniu tego typu podkładów, nawet w okresie jesienno-zimowym, skóra starzeje się wolniej, a i rzadziej pojawiają się przebarwienia. 

Najbardziej pożądane cechy idealnego podkładu z filtrem to:

  • odpowiednia wysokość filtra przeciwsłonecznego (SPF), zgodna z oczekiwaniami klientki,
  • lekka formuła, ale jednocześnie kryjąca przebarwienia i niedoskonałości,
  • dodatkowa zawartość filtrów, chroniących przed zanieczyszczeniami z powietrza,
  • właściwie dobrany do karnacji skóry kolor podkładu,
  • właściwości nawilżające, łagodzące, pielęgnacyjne i rozjaśniające.

Pokład z filtrem 50, 30, 15 SPF położony na krem zapewnia całkowitą ochronę i kryje niedoskonałości skóry twarzy. Warto go stosować codziennie na oczyszczoną skórę twarzy i szyi, delikatnie masując, aż do całkowitego wyschnięcia.

Reklama

Fluid ochronny

Specjalistyczny fluid z filtrem 50 zapewnia wysoką ochronę przed działaniem promieni słonecznych. W swoim składzie zawierają zmikronizowane pigmenty. To składnik, który idealnie maskuje wszelkie defekty skórne, zapewnia zdrowy koloryt i daje długotrwały efekt. 

Puder z filtrem posiada wiele zalet. Oto najważniejsze:

  • działanie łagodzące, nawilżające i pielęgnacyjne cerę 
  • pozytywne efekty przeciwzmarszczkowe i rozjaśniające 
  • działanie zapewniające ochronę przed promieniowaniem UV, 
  • niezatykanie porów, 
  • nie powodują powstawania zaskórniaków, 
  • nie wysuszają skóry, 
  • dobrze sprawdzają się u osób o skórze nadwrażliwej, 
  • ochrona skóry podrażnionej przez czynniki zewnętrzne (jak fotoalergie) czy mechaniczne (po zabiegach medycyny estetycznej, peelingach i laserach),
  • wzmacnianie bariery lipidowej skóry,
  • możliwość stosowania produktu, jako samodzielnej bazy pod makijaż.  
Jolanta Woźniak
Artykuł napisany przez
Jolanta Woźniak
Absolwentka Prawa na Uniwersytecie Łódzkim. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywała, jako pracownik Działu Penitencjarnego i Organizacyjno-Prawnego w Areszcie Śledczym w Łodzi. Od 2004 roku Zastępca Prezesa i Członek Zarządu w Miejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Od kilku lat copywriterka, głównie w tematyce prawnej, ale i medycznej i parentingowej. Prywatnie miłośniczka dobrego kina.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Opalanie
Słońce i nowotwory skóry. Kiedy jest zagrożenie?
Kobieta na plaży
Solarium sposobem na depresję
Opalanie - jak robić to bezpiecznie? Sprawdzone sposoby i alternatywne metody
Podobne artykuły
Kobieta w bieliźnie w czasie opalania natryskowego
Opalanie natryskowe jak długo się utrzymuje? Efekty, wady i opinie
Kobieta opala się w solarium
Kosmetyki do solarium: bronzer, krem, balsam. Jakie wybrać?
Kobieta smaruje dziecko balsamem do opalania 50
Balsam do opalania 50, 30, 10. Jaki w solarium i na słońce?
kompozycja na tle w kolorze żółcienia - okulary przeciwsłoneczne, kapelusz, tabletki rozsypane obok opakowania
Krople i tabletki na opalanie. Jakie witaminy wpływają na trwałość opalenizny?
Krem z filtrem nie chroni przed rakiem skóry!

Reklama


Czym się różni odporność swoista od nieswoistej?
Sprawdź!