Przełom w leczeniu alzheimera i parkinsona. 👉 Znany lek otwiera nowe możliwości❗
Przełom w leczeniu alzheimera i parkinsona. 👉 Znany lek otwiera nowe możliwości❗
Przełom w leczeniu alzheimera i parkinsona. 👉 Znany lek otwiera nowe możliwości❗

Makijaż na Halloween - jak go zrobić? Łatwe i szybkie pomysły

Makijaż na Halloween to nie tylko element charakteryzacji, ale też metoda na twórczą zabawę. Zobacz, jak szybko wystylizować się na wiedźmę, diabła, klauna czy inne upiorne postaci i zrobić to w sposób bezpieczny dla skóry.
Kobieta z makijażem na okres Halloween
Źródło: 123RF
W skrócie
  • Makijaż na Halloween powinien być dostosowany do wieku i być zgodny z potrzebami skóry konkretnej osoby.
  • Dobierając makijaż halloweenowy warto nie tylko kierować się modą, ale przede wszystkim zainteresowaniami. Zainspiruj się wyglądem ulubionych postaci z komiksów czy horrorów.
  • Zachowaj szczególną ostrożność malując dzieci. Nie stosuj u nich kosmetyków przeznaczonych tylko dla dorosłych i np. dojrzałej cery. Postaw na hipoalergiczne farbki, które można zmyć wodą.
SPRAWDŹ TEŻ: Przekąski na Halloween - przepisy na zdrowe przystawki
Spis treści

Jak pomalować twarz na Halloween?

Halloween to świetna okazja do tego, by przebrać się w ciekawą, budzącą grozę postać. Istotnym elementem takiej kreacji jest oczywiście makijaż na Halloween. Nim z pomocą kosmetyków przemienisz się w wampira, diabełka, przerażającego klauna, strzygę czy ducha, przygotuj swoją skórę na działanie takich środków.

Już na kilka dni wcześniej przed makijażem na Halloween wykonaj peeling gruboziarnisty całej twarzy. Dzięki temu skóra będzie bardziej gładka, a także pozbędziesz się martwego naskórka.

Tuż przed nałożeniem makijażu, oczyść dokładnie skórę oraz zadbaj o jej nawilżenie. W ten sposób unikniesz ewentualnych infekcji skórnych czy nadmiernie przesuszonej skóry, która nawet pod make upem nie wygląda korzystnie.

Czy makijaż na Halloween jest łatwy? Wszystko zależy od tego, na co konkretnie się zdecydujesz. Pomalowana twarz na Halloween to element charakteryzacji, który powinien być dostosowany do wieku konkretnej osoby.

Aby wystylizować dziecko stosuj naturalne farby do twarzy, które można zmyć za pomocą wody. Natomiast w przypadku dorosłego możesz zastosować klasyczne kosmetyki.

Straszne makijaże dla dzieci to np.:

  • kotek,
  • duch,
  • czarownica,
  • postać z ulubionego komiksu.

Z kolei łatwy makijaż na Halloween dla dorosłej osoby to m.in.: wampir, kościotrup czy zombie. Możesz też przemienić się w ulubioną postać z horroru lub w inny czarny charakter.

Po całej zabawie, nie zapomnij o dokładnym oczyszczeniu twarzy, korzystając z kosmetyków do demakijażu. Zanim zmyjesz makijaż, zwróć uwagę na to, czy preparat odpowiada potrzebom skóry Twojej lub Twojego dziecka. Wybieraj kosmetyki na bazie naturalnych składników, które są hipoalergiczne.

Reklama

Makijaż na Halloween dla kobiet i mężczyzn

Kreatywność i odwaga do eksperymentowania - to najważniejsze kwestie związane z doborem makijażu na Halloween. Kobiety i mężczyźni mogą korzystać z tych samych koncepcji. Najważniejsze, jaki wzór najbardziej odpowiada konkretnej osobie. Warto też zwrócić uwagę na łatwość wykonania konkretnej stylizacji.

Prosty makijaż Halloweenowy to np. makijaż:

  • klauna,
  • wampira,
  • zombie,
  • szkieletora,
  • wilkołaka.

Ciekawym makijażem na Halloween dla mężczyzn, a także kobiet jest makijaż Sugar Skull, kojarzony bezpośrednio z meksykańskim świętem zmarłych, Dia de los Muertos.

Osoba z takim makijażem ma na biało pomalowaną twarz, a skóra wokół oczu jest pomalowana na czarno z czerwoną obwódką. Tym samym kolorem pomalowany jest czubek nosa. Usta są stylizowane farbą na zszyte nicią.

Skąd w ogóle pomysł na tego rodzaju stylizację? Okazuje się, że to nawiązanie do postaci La Calavery Catriny, którą namalował Jose Gaudalupe Posada na początku XX wieku.

Szybko ten wizerunek przedostał się do popkultury i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli meksykańskiego święta zmarłych. Teraz jest również chętnie wykorzystywany jako kobiecy lub męski makijaż na Halloween.

Kobiety mogą dodatkowo przystroić swoją głowę kwiatami na wzór postaci z pracy artysty. Każdy makijaż na Halloween dla faceta lub kobiety uzupełnij o ciekawy strój, odpowiadający postaci.

Makijaż na Halloween klaun

Wiele horrorów bazuje na postaci klauna, który teoretycznie ma rozbawiać, a praktycznie bardzo często jest ucieleśnieniem zła. Co ciekawe, w niektórych horrorach przewija się motyw, że strój klauna to przykrywka dla złoczyńców i czarnych charakterów. Dlatego niektórzy decydują się na makijaż klauna na Halloween.

Jak go zrobić? Przede wszystkim zadbaj o to, by był jaskrawy i ekstrawagancki. Możesz wykorzystać kosmetyki, które masz w domu. Wystarczy, że najpierw nałożysz bazę pod makijaż. Następnie skorzystaj z jasnej podkładki. Przejdź do wypełnienia brwi - zaakcentuj je mocno, grubymi liniami. Możesz zastosować w tym celu cienie.

Aby zaznaczyć dolne i górne powieki, zastosuj eyeliner. Używając czerwonej szminki wyjedź intensywnie za kontury ust i namaluj sobie uśmiech. Różowym cieniem podkreśl policzki. Na powieki możesz nałożyć różowo-fioletowy cień, a rzęsy podkreślić tuszem do rzęs, by dodatkowo stworzyć efekt przerywania.

Makijaż klauna należy do jednych z łatwiejszych, wykonywanych z okazji Halloween.

Makijaż diablica

Fajne makijaże na Halloween mają wiele twarzy. Zastanów się, jakie masz oczekiwania? Może u Ciebie sprawdzi się tu makijaż diablica? Będziesz wyglądać efektownie i odważnie.

Jak zrobić makijaż diabła na Halloween? Na początek nałóż bazę na oczyszczoną skórę twarzy. Na powieki nałóż czerwony cień i rozetrzyj dokładnie w stronę kącików. Sięgnij po czarny eyeliner i stwórz klasyczny smoke eye look. Ciemnym bronzerem podkreśl linię żuchwy, skronie i nos. W ten sposób uzyskasz zaostrzony wygląd diabła. Wykonturuj usta, korzystając z ciemnej konturówki. Nadaj im bardziej zaostrzony kształt. Doklej sztuczne, czerwone lub czarne rzęsy. 

Makijaż diablicy uzupełnij o kilka czarnych krzyżyków lub linii na ciele.

Reklama

Makijaż na Halloween dla dzieci - chłopca i dziewczynki

Z okazji Halloween wielu rodziców pozwala zaszaleć również swoim dzieciom i przemienić je w różne, fantastyczne postaci, np. czarownicę, ducha, diabełka, bohaterów z przerażających historii znanych przez dziecko.

Makijaż na Halloween dla dzieci powinien nie tylko ciekawie wyglądać, ale przede wszystkim być bezpieczny dla wrażliwej skóry dziecka. Dlatego zanim zdecydujesz się pomalować twarz swojej pociechy, sprawdź, czy konkretny kosmetyk czy farbka do twarzy jest rekomendowana dla dzieci.

Łatwy makijaż na Halloween dla dzieci wykonasz decydując się na farby hipoalergiczne, przeznaczone dla tej grupy wiekowej. Takie farby mają tę przewagę nad klasycznymi kosmetykami, że z reguły można zmyć je zwykłą wodą i nie prowadzą do pojawiania się podrażnień. Nie stosuj swoich kosmetyków u dziecka, np. tuszu do rzęs czy pomadki do ust, ponieważ wiąże się to z ryzykiem przeniesienia różnych drobnoustrojów.

Prosty makijaż na Halloween to chociażby stylizacja na duszka, diabełka, kotka czy czarownicę. Makijaż dla dzieci na Halloween powinien być bardziej oparty na zdobieniu skóry dziecka niż ingerencji w jego rzęsy i okolice oczu, gdyż mogłoby to wywołać podrażnienie.

Możesz też zdecydować się na delikatny makijaż na Halloween bez użycia kosmetyków i pokryć twarz dziecka jedynie białym kremem, a następnie nałożyć na krem odrobinę czerwonej farby do skóry. Stworzy to wrażenie ran.

Makijaż na Halloween dla chłopaka

Z okazji Halloween mały chłopiec chciałby przemienić się w upiorną postać?

Rodzaje makijażu na Halloween dla chłopaka to m.in.:

  • makijaż wampir - nałóż dziecku bardzo jasną farbę na twarz, by wywołać efekt bladej skóry. Kontur ust pomaluj czerwoną szminką. W ten sposób stworzysz wrażenie przebijającej się krwi. Nad wargą narysuj kły za pomocą czarnej farby;
  • zombie - nałóż bardzo jasny podkład na twarz. Teraz pomaluj powieki i przestrzeń pod oczami ciemnym cieniem do powiek;
  • kościotrup - nałóż czarną farbę lub czarną bazę do makijażu. Teraz namaluj gdzieniegdzie białą farbą kości. Wokół ust możesz namalować zęby. Kości możesz namalować także na szyi.

Makijaż na Halloween dla dziewczyn

Jeżeli chcesz przemienić swoją małą księżniczkę w wiedźmę, białą damę lub inną przerażającą postać z horroru, postępuj zgodnie z przedstawionymi wytycznymi.

Oto, jak wykonać konkretny makijaż na Halloween dla dziewczynki:

  • makijaż czarownicy na Halloween - zastosuj ciemne cienie do powiek z dodatkiem brokatu, który stworzy magiczny efekt. Usta pomaluj jaskrawym intensywnym błyszczykiem. Policzki podkreśl dużą ilością różu. Na twarzy możesz namalować czarne lub białe wzory, linie, pająki, kropelki sztucznej krwi, by wzmocnić ogólny efekt. Nad oczami i pod oczami możesz np. narysować czarne trójkąty i łezki. Makijaż wiedźmy gotowy;
  • makijaż kotka - “kotek z piekła rodem” - tak mówi się o jednej z popularnych postaci dziecięcych. Makijaż na Halloween dla dziewczyn może więc odnosić się do kota. Narysuj trzy cienkie linie na każdej stronie twarzy, zaczynając od zewnętrznego kącika oka i kończąc delikatnie na policzku. Następnie stwórz kreskę nad górną wargą - w ten sposób namalujesz wąsy. Na końcu pokryj nos czarną farbą.

Reklama

Jak zrobić sztuczne rany na Halloween?

Istotnym elementem przebrania na Halloween są sztuczne rany. Czy trzeba celowo kupować sztuczną krew do charakteryzacji? Okazuje się, że nie. To najprostsze rozwiązanie, jednak sztuczne rany na Halloween możesz też stworzyć samodzielnie, np. nakładając czerwoną farbę na skórę i pozwalając jej zaschnąć. Zacznie przypominać wówczas strupek. Aby podkreślić efekt, sztuczne rany możesz dodatkowo wzbogacić o fioletowy, żółty albo czarny.

Chcąc stworzyć sztuczną krew do makijażu twarzy, np. ranę ze szwami, możesz za pomocą czarnej farby lub eyelinera narysować linię blizny, a potem na niej pionowo poszczególne szwy. Nakładając czerwoną farbę wzdłuż czarnej, uzyskasz efekt krwi.

Kupując sztuczną krew, upewnij się, że jest łatwo zmywalna i hipoalergiczna. W sklepach znajdziesz m.in. sztuczną krew w sprayu, co umożliwi Ci jej ciekawszą aplikację.

Reklama

Jak zmyć makijaż na Halloween?

Aby uniknąć problemów z demakijażem, przede wszystkim zadbaj o bezpieczne kosmetyki, zwłaszcza w przypadku dzieci. Zmywanie makijażu wykonanego z farby dla dzieci bardzo często opiera się jedynie na zmyciu twarzy wodą i właśnie takie kosmetyki i farby należy wybierać - by jak najmniej ingerowały w skórę i nie wymagały dodatkowego stosowania płynów do demakijażu.

Jak prawidłowo zmyć makijaż? Z kolei klasyczny makijaż, zmyj zgodnie ze znanymi Ci zasadami. Użyj w tym celu płatków kosmetycznych i płynu do demakijażu albo tonika. Rozpocznij od oczyszczenia oczu, a później zajmij się pozostałą częścią twarzy. Każdorazowo, gdy zauważysz, że płatek kosmetyczny jest już zabrudzony, wymień go na nowy.

Alternatywą dla stosowania kosmetyków do demakijażu jest zmywanie makijażu olejkiem. Sprawdzi się to przede wszystkim w przypadku skór nadmiernie przesuszonych. Pamiętaj, by zmęczoną skórę odświeżyć i nawilżyć kremem.

Czytaj również

Bibliografia

  • D. Bielas, Prosty makijaż na Halloween dla dziecka, https://mamadu.pl/167245,prosty-makijaz-na-halloween-dla-dziecka-czarownica-zombie-wampir, [dostep: 25.10.2023].
  • Czarownice - pinterest, inspiracje, https://pl.pinterest.com/patrycjahajd/czarownice/, [dostep: 25.10.2023].
  • Makijaże dla dzieci, Pinterest, https://pl.pinterest.com/search/pins/?rs=ac&len=2&q=makija%C5%BC%20halloween%20dla%20dzieci&eq=makija%C5%BC%20hal&etslf=4303, [dostep: 25.10.2023].
Katarzyna Augustyniak-Woźnica - dziennikarka wyróżniona w konkursie Kryształowe Pióra 2024
Artykuł napisany przez
Katarzyna Augustyniak-Woźnica - dziennikarka wyróżniona w konkursie Kryształowe Pióra 2024
Dziennikarka, przyszła prawniczka. Autorka wielu publikacji o tematyce społeczno-kulturalnej, marketingowej, prawniczej, kulinarnej, medycznej i dziecięcej. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim i studentka prawa na Uniwersytecie Opolskim. Prywatnie opiekunka kotki Kici.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Specjaliści współpracujący z medme
25674

Wojciech Ziółkowski

magister farmacji

Poznaj mnie
25626

Katarzyna Kulig

dermatolog i wenerolog

Poznaj mnie
25675

Marzena Rojek-Ledwoch

dietetyczka, psychodietetyczka

Poznaj mnie
25676

Kamila Pawłowska

dietetyk kliniczny, psychodietetyk

Poznaj mnie
25625

Sylwia Borowska

doktor nauk farmaceutycznych

Poznaj mnie
25886

Magdalena Grosiak

diagnosta laboratoryjny

Poznaj mnie
25887

Magdalena Rutkowska

lekarz weterynarii

Poznaj mnie
25879

Anna Lewandowska

psychiatra dziecięcy

Poznaj mnie
25888

Jolanta Woźniak

prawnik

Poznaj mnie
Pokaż wszystkich
Więcej z kategorii Kosmetyki
Feromony - damskie i męskie. Czym są, jak działają i gdzie je kupić?
Mężczyzna psika się perfumami
Szampon koloryzujący do różnych kolorów włosów. Jak zmyć?
Różnokolorowe kosmyki włosów
Jak używać perfum? Gdzie aplikować męskie, a gdzie damskie?
Kobieta spryskuje szyję perfumami
Podobne artykuły
kompozycja na błękitnym tle - kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, model samolotu, liście monstery oraz kosmetyki spakowane do samolotu do bagażu podręcznego
Kosmetyki do samolotu w bagażu podręcznym i rejestrowanym - wszystko, co musisz wiedzieć
Fryzjer robi kobiecie refleksy na ciemnych włosach
Refleksy na ciemnych włosach i blond. Jak zrobić w domu?
Masc nagietkowa w czarnym sloiczku na stole obok drewniana mozdzierz i kwiaty nagietka
Maść nagietkowa – zastosowanie i właściwości. Jak ją zrobić samemu? Przepis
Kobieta w ciąży smaruje się samoopalaczem
Samoopalacz w ciąży i balsam brązujący – czy można używać?
Nalewka ziołowa
Balsam kapucyński – skład, zastosowanie, skutki uboczne

Reklama


Czy w Twojej diecie brakuje błonnika? 🌾
Dowiedź się!