Podgrzewacz do chusteczek nawilżanych – czy warto kupić?

Podgrzewacz do chusteczek nawilżanych to przydatny element każdej wyprawki. Nie zawsze rodzice pamiętają o zakupie tego prostego urządzenia. A sprawia on, iż przewijanie dziecka jest przyjemne i bezstresowe. Maluchy źle reagują na zmiany temperatury, a w pierwszym okresie życia wymagają szczególnej troski opieki. Czy warto kupić taki podgrzewacz?
Kobieta wyjmuje chusteczkę nawilżaną
Źródło:123RF

Spis treści

Narodziny dziecka to spore zamieszanie w rodzinie. Konieczność skompletowania wyprawki dla dziecka to duże wyzwanie, w szczególności przy pierwszym dziecku. Niektóre elementy wyprawki są oczywiste (jak wózek, łóżeczko czy ubranka), a niektóre budzą wątpliwości. Pojawiają się pytania czy tak naprawdę będą przydatne? Czy tylko producenci zachwalają swoje wyroby, aby po prostu sprzedać towar i zarobić? Takim spornym urządzeniem jest podgrzewacz do chusteczek nawilżanych. Czy jest potrzebny do pielęgnacji malucha?

Podgrzewacz do chusteczek i jego rola

Konieczność posiadania nawilżonych chusteczek do pielęgnacji każdego dziecka nie budzi żadnych wątpliwości. Ułatwiają one przewijanie i zapewniają maluchowi właściwą higienę. W czasie spacerów czy jedzenia wykorzystywane są do wycierania rąk i buzi. I w tym zakresie są wystarczające. Jednak ich podstawowe zadanie polega na wykorzystywaniu w trakcie przewijania dziecka. 

Zmiana pieluchy nie jest możliwa bez użycia nawilżonych chusteczek. Są one raczej zimne. A przecież każdy dobrze wie (i czuje), że kontakt skóry z czymś mokrym i zimnym nie należy do najprzyjemniejszych. Szczególnie, gdy chodzi o skórę małego dziecka. Pogrzewacz do chusteczek nawilżanych sprawia, iż są one ciepłe i przyjemne, a przede wszystkim nie wysuszają się. To urządzenie zapewnia dziecku komfort i likwiduje stres, który często towarzyszy zabiegom pielęgnacyjnym. Zetknięcie z zimną chusteczką często wywołuje u dziecka płacz.  Podgrzewacz do chusteczek skutecznie temu zapobiega. 

Podgrzewacz do chusteczek nawilżających. Działanie

Mechanizm działania podgrzewacza do chusteczek nawilżających jest w miarę prosty. Z reguły ma on postać plastikowego otwieranego pojemnika. 

Oto główne etapy przygotowania podgrzewacza do jego funkcjonowania: 

 • włożyć do otwartego pojemnika dobrze namoczoną silikonową gąbkę lub nawilżający wkład  (element zestawu),
 • umieścić gąbkę (lub wkład) w specjalnym ochraniaczu na dnie pojemnika, 
 • położyć stos nawilżonych chusteczek na przygotowaną gąbkę (lub wkład), 
 • zamknąć podgrzewacz i włączyć (każdy wyposażony jest w zasilacz z kablem). 

Działanie podgrzewacza do chusteczek jest stosunkowo proste. Na rynku występuje wiele rodzajów tych urządzeń. Każdy z nich posiada dodatkowo instrukcje obsługi. Warto się z nią zapoznać, aby nie popsuć nowo nabytego sprzętu. 

Podgrzewacz do chusteczek dla niemowląt - jego zalety

Każdy tego typu podgrzewacz sprawia, iż mokre i chłodne chusteczki stają ciepłe i miłe. Pielęgnacja staje się przyjemnością i nie wywołuje niepotrzebnego stresu u dziecka. 

Wśród wielu zalet podgrzewaczy do chusteczek dla niemowląt do najważniejszych należą: 

 • idealna świeżość chusteczek i nie podrażnianie pupy dziecka,
 • niewysychanie chusteczek w podgrzewaczu (a zdarza się to często bez tego urządzenia),
 • zapobieganie brązowieniu nawilżonych chusteczek,
 • utrzymywanie stałego poziomu nawilżenia chusteczek dzięki właściwemu systemowi parowania wody i skraplania pary,
 • zapewnienie chusteczkom odpowiedniej temperatury, zbliżonej do temperatury ciała dziecka,
 • dostosowanie wielkości podgrzewacza do większości chusteczek dostępnych na rynku,
 • antybakteryjne działanie podgrzewacza,
 • łatwość w obsłudze - szczelna pokrywa podgrzewacza otwiera się lekko jednym przyciskiem,
 • wygodny dostęp do chusteczek,
 • system Ever -Fresh , który właśnie odpowiada za świeżość i nawilżenie chusteczek.

Wszystko przemawia za tym, iż warto kupić podgrzewacz do chusteczek dla niemowląt kompletując wyprawkę. Ciepła chusteczka zdecydowanie lepiej usuwa wszelkie zabrudzenia. 

Podgrzewacz do chusteczek – jego elementy

Podgrzewacz do chusteczek daje gwarancje, iż używane przez rodziców chusteczki dobrze spełniają swą rolę. Każde opakowanie utrzymuje chusteczki świeże, przyjemne w dotyku, o odpowiedniej temperaturze. 

Właściwe urządzenie powinno składać się z następujących elementów tworzących jeden komplet: 

 • podgrzewacza w postaci izolacyjnego i antybakteryjnego pojemnika,
 • poduszki silikonowej lub nawilżającego wkładu (warto sprawdzić czy dodatkowy jest w zapasie),
 • koszyczka na wkłady chusteczek,
 • zasilacza z kablem,
 • diodowego wskaźnika zasilania,
 • wzmocnionej bariery wilgoci,
 • dodatkowej lampki nocnej (co znacznie ułatwia przewijanie wieczorem czy w nocy).

Jeżeli podgrzewacz jest kompletny to z pewnością właściwie spełni swoje funkcje. Ale należy zwracać uwagę, czy posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Zakup odpowiedniego sprzętu daje rodzicom nieograniczony dostęp do nawilżonych i jednocześnie ciepłych chusteczek. Ma to ogromne znaczenie przy nocnym przewijaniu. Niekiedy odbywa się ono „na śpiąco” w łóżeczku malucha. Ciepła i miła w dotyku chusteczka z pewnością nie obudzi noworodka. Warto kupić podgrzewacz do chusteczek. Trzeba tylko znaleźć ten, który najlepiej spełni oczekiwania rodziców.  

Czytaj też:

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!