Dla Ciebie, na zdrowie!

Olejek rycynowy - na włosy, rzęsy brwi i paznokcie - jak stosować?

Olejek rycynowy to produkt o niezwykle wszechstronnym działaniu. Choć jest wykorzystywany m.in. w przemyśle spożywczym, najczęściej kojarzymy go jednak z kosmetykami i lekarstwami. Gdzie kupić olejek rycynowy i jak go stosować?
Ziarna rącznika pospolitego
Źródło: 123RF
Spis treści

Olejek rycynowy kupimy za kilka złotych w każdej aptece. Będzie przydatny zarówno w pielęgnacji skóry, jak i włosów, brwi oraz rzęs. W formie leczniczej stosuje się go przede wszystkim podczas zaparć oraz w przypadku artretyzmu i bólu stawów. Podpowiadamy, jak stosować olejek rycynowy.

Reklama

Olejek rycynowy na włosy

Olejek rycynowy nakładamy przede wszystkim na skórę głowy. Olejowanie skalpu tym specyfikiem wzmocni nasze kosmyki, sprawi że będą rosły szybciej i powstrzyma ich nadmierne wypadanie. Należy pamiętać, że rycyna może zadziałać wysuszająco, dlatego nie powinny jej stosować osoby z suchą skórą głowy.

Warto natomiast wypróbować jej działanie w przypadku przetłuszczającego się skalpu. Regularnie nakładanie olejku może pomóc w walce z tym problemem.

Do dzisiaj olejek rycynowy jest polecany zwłaszcza na wypadanie włosów. Stosowany regularnie sprawi, że włosy będą szybciej rosnąć oraz staną się gęstsze i mocniejsze. Można go też stosować na brwi oraz rzęsy, ale należy uważać by nie dostał się do oczu. Należy jednak pamiętać, że olejek może wysuszyć skórę głowy, dlatego nie należy przesadzać z jego ilością. 

Olejek rycynowy na rzęsy i brwi

Olejek rycynowy wzmacnia nie tylko włosy, ale też rzęsy. Jego regularne stosowanie sprawi, że włoski staną się dłuższe, mocniejsze i ciemniejsze. Podczas aplikacji należy uważać, aby nie dostał się do oka. Najlepiej rozetrzeć maleńką kroplę olejku między palcami i delikatnie rozprowadzić ją po rzęsach. Do nakładania rycyny można zastosować także starą, dokładnie umytą szczoteczkę po tuszu do rzęs.

Jeśli zależy nam na gęstych i ciemnych brwiach, warto nakładać na nie olejek rycynowy. Wystarczy wetrzeć kroplę oleju w łuki brwiowe przed pójściem spać. Pierwsze efekty takiej kuracji zauważymy po kilku tygodniach stosowania.

Reklama

Olejek rycynowy na twarz

Olej rycynowy można nakładać także na skórę twarzy, na przykład jako uzupełnienie kuracji przeciwzmarszczkowej. Olejek nie tylko nawilży i zmiękczy skórę, ale dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny opóźni pojawienie się zmarszczek i linii mimicznych. Wystarczy nałożyć go przed pójściem spać. Olejek pomoże także w walce z trądzikiem – wszystko dzięki zawartości kwasu rycynolowego, który ma działanie antybakteryjne.

Olejek rycynowy na skórę i paznokcie

Jeśli skóra naszych dłoni jest przesuszona, a paznokcie słabe i łamliwe, sięgnijmy po ten olejek. Zadziała on kojąco i regenerująco, a do tego wzmocni płytkę paznokcia. Aby spotęgować działanie olejku, po jego rozprowadzeniu załóżmy bawełniane rękawiczki. Dla szczególnie wysuszonej skóry dłoni można przygotować również kąpiel z podgrzanego specyfiku.

Olejek rycynowy sprawdzi się także w przypadku rozstępów. Wystarczy wcierać go codziennie w dotknięte tym problemem partie ciała. Efekty zauważymy po kilku tygodniach. Olejek rycynowy pomoże także w redukcji blizn – tutaj także warunkiem jest jego regularne stosowanie.

Ze względu na właściwości nawilżające, olejek rycynowy warto nakładać na szczególnie suche miejsca na ciele, na przykład łokcie. Pięty posmarowane olejkiem będą mieć mniejsze tendencje do rogowacenia i pękania.

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Uroda i sport
Przeczytaj artykuł
Onycholiza - jak leczyć? Przyczyny i objawy choroby
Choroba paznokci
Przeczytaj artykuł
Lakier hybrydowy bez lampy - trwały. Jak zrobić i wysuszyć?
Hybryda wykonana lakierem hybrydowym bez lampy
Przeczytaj artykuł
Choroby paznokci- jakie mogą wystąpić u rąk i u nóg?
Podobne artykuły
Stopa kobiety
Wrastający paznokieć – przyczyny i objawy. Jak leczyć?
Kobieta w czapce i szaliku smarująca usta balsamem
TOP 5 dermokosmetyków na zimę
olejki do twarzy i ciała
Naturalne olejki - do twarzy i ciała. Jakie wybrać?
Uśmiechnięta kobieta
Zmarszczki pod oczami – jak się ich pozbyć?
Może to Cię zainteresuje
Sproszkowana chlorella
Chlorella - właściwości i działanie. Z czym nie łączyć?
Antyoksydanty
Wolne rodniki - powstawanie i skutki. Jak się ich pozbyć?
Olej lniany na drewnianej desce z ziarnami siemienia lnianego
Olej lniany - właściwości i skutki uboczne. Na co pomaga?
Korzeń żeń-szenia na wiklinowym półmisku
Żeń-szeń - jakie ma właściwości i na co pomaga? Działanie

Reklama


Jaki aparat słuchowy wybrać?
Kliknij tutaj!