Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗

Medycyna estetyczna

Chcesz poprawić urodę i zastanawiasz się na co się zdecydować? Kwas hialuronowy, botoks czy mikrodermabrazja? A może ze względów zdrowotnych potrzebujesz implantów? W dziale Medycyna Estetyczna dowiesz się, dla kogo polecane są konkretne zabiegi i jaka jest ich skuteczność. Zdobądź fachową wiedzę, która pomoże Ci osiągnąć wymarzony efekt.

  Chirurgia plastyczna rozwinęła się poprzez I i II wojnę światową, gdyż szukano rozwiązań cierpienia okaleczonych ludzi. Wpływ miało także wynalezienie znieczulenia, które umożliwiło przeprowadzanie zabiegów chirurgicznych.

  Medycyna estetyczna jest młodszą dziedziną, gdyż rozwinęła się w latach 90’ po odkryciu działania toksyny botulinowej.

  Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna różnią się zakresem swojej działalności. Pierwsza z nich zajmuje się nieinwazyjnymi metodami poprawiania wyglądu, natomiast chirurgia opiera się na trwałych zmianach, które mają większe ryzyko powikłań.

  Populanne zabiegi medycyny estetycznej to:

  • Mikrodermabrazja - zabieg kosmetyczny, który mechanicznie oczyszcza skórę z martwego naskórka, a także wszelkich zanieczyszczeń. Polega on na wykorzystaniu materiału ścierającego, który pod ciśnieniem rozpylany jest na skórę, a następnie odsysany do osobnego pojemnika. Razem z nim odessany jest również zrogowaciały naskórek.
  • Mezoterapia igłowa - jest metodą leczenia skóry za pomocą bezpośredniego wstrzyknięcia substancji leczniczych. Jest bardzo precyzyjna, a podawane preparaty dopasowane indywidualnie do problemu skórnego. Zabieg sprawia, że skóra jest odżywiona dzięki dostarczeniu odpowiednich substancji oraz ujędrniona i odmłodzona poprzez stymulację rozwoju nowych komórek. Mezoterapię wykonuje się seriami co 2 do 6 miesięcy.
  • Mezoterapia bezigłowa - jest alternatywą dla osób stroniących od igieł, opiera się na zjawisku eletroporacji i elektroforezy. Elektroporacja to oddziaływanie krótkich impulsów napięcia elektrycznego na komórki, które zwiększają przepuszczalność skóry. Natomiast elektroforeza polega na przenoszeniu substancji jonowych przez skórę podczas transportu prądu stałego.
  • Depilacja laserowa - dedykowana jest przede wszystkim dla tych osób, które zmagają się z problemem nadmiernego owłosienia lub po tradycyjnych metodach depilacji pojawiają się u nich silne podrażnienia i nawracające zapalenie mieszka włosowego. Wiązka lasera stosowanego w depilacji nie powoduje uszkodzeń skóry, a jedynie niszczy mieszki włosowe, dlatego może być używana nawet w delikatnych miejscach jak pachy, bikini czy górna warga.
  • Powiększanie ust  - można je wykonać poprzez nieinwazyjny zabieg wstrzyknięcia materiału syntetycznego lub naturalnego, albo za pomocą operacji plastycznej wszczepienia implantu. Ta metoda jednak wybierana jest najrzadziej. Do modelowania ust wykorzystuje się: kwas hialuronowy, botoks, własny tłuszcz oraz kolagen.
  • Lipoliza iniekcyjna - to zabieg medycyny estetycznej polegający na modelowaniu sylwetki przy pomocy wprowadzenia pod skórę substancji niwelujących komórki tłuszczowe. Zostają one rozpuszczone i wydalone z organizmu. Lipoliza jest alternatywą dla inwazyjnej operacji jaką jest odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja. Czas rekonwalescencji zmniejszony jest do minimum.
  Jak leczyć się w prywatnych szpitalach? 🏥
  Sprawdź!