Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗

Jakie są najnowsze trendy w dziedzinie labioplastyki?

Ginekologia estetyczna cieszy się dużą popularnością wśród Pań, które często mają kompleksy, związane z niesatysfakcjonującym wyglądem zewnętrznych narządów płciowych. - Pacjentki skarżą się na brak przyjemności seksualnej, spowodowany zazwyczaj przez przerośnięte wargi sromowe, będące źródłem dyskomfortu - przyznają ginekolodzy estetyczni z Centrum Ginekologii i Położnictwa FemiMea. Tymczasem zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, takie jak labioplastyka, skutecznie, szybko i bezpieczne radzą sobie z takimi problemami intymnymi. Warto śledzić najnowsze trendy w labioplastyce.
Labioplastyka
Źródło: 123RF
Spis treści

Reklama

Czym jest ginekologia estetyczna?

Zajmuje się leczeniem dolegliwości intymnych i obejmuje rozmaite zabiegi, mające na celu poprawę wyglądu zewnętrznych narządów płciowych oraz zwiększenie ich funkcji seksualnych. Chociaż problemy dotyczące kobiecych sfer intymnych to delikatna sprawa, to jednak, wbrew pozorom, plastyka warg sromowych przestała być tematem tabu.Temat labioplastyki jest szeroko komentowany i dyskutowany. Współczesne kobiety chętnie opowiadają o swoich dolegliwościach intymnych oraz o tym, że sięgają po zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej.

Reklama

Ginekologia estetyczna rozwiążę Twoje intymne problemy!

Nieestetyczny wygląd zewnętrznych narządów płciowych spędza sen z powiek wielu kobietom nie tylko w Polsce. Przerost warg sromowych mniejszych i atrofia warg sromowych większych jest jedną z najczęstszych dolegliwości intymnych, zgłaszanych przez Pacjentki. Przerost warg sromowych może powodować dyskomfort w okolicach intymnych i utrudniać nie tylko sport lecz równiez normalne funkcjonowanie.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu labioplastki?

Kiedy warto zdecydować się na labioplastykę?

W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie tego zabiegu ze wskazań zdrowotnych. Czyli wtedy, gdy zbyt duże wargi sromowe mniejsze ocierają się o odzież, doprowadzając do powstawania ran. A skutkiem tego są infekcje intymne, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia kobiet - tłumaczy Dr Beata Dawiec ginekolog estetyczna z Centrum FemiMea. Jeśli Pacjentka ma przerośnięte wargi sromowe, to wówczas odczuwa dotkliwy ból nawet podczas uprawiania sportu, np. w trakcie jazdy na rowerze. Ból w obrębie warg sromowych może wystąpić także wtedy, gdy kobieta nosi obcisłą bieliznę oraz podczas współżycia seksualnego.

W jakich jeszcze sytuacjach jest zalecana plastyka warg sromowych?

Panie odczuwają dyskomfort psychiczny, związany z nieestetycznym wyglądem warg sromowych. To powoduje, że wiele kobiet wstydzi się rozebrać przed swoim partnerem, a nawet unika seksu. Niezadowolenie z wyglądu, kształtu i wielkości warg sromowych powoduje brak poczucia atrakcyjności i pewności siebie oraz wywołuje kompleksy. W takich przypadkach warto sięgnąć po medycynę estetyczną. Korekta warg sromowych sprawi się, poczujesz się atrakcyjna i seksowna, a kontakty intymne przyniosą mnóstwo satysfakcji seksualnej. Na zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej decydują się także Panie, które mają za sobą ciężki poród, w wyniku którego wargi sromowe mniejsze i wargi sromowe większe zostały zdeformowane.

W Centrum FemiMea labioplastyka wrocław zabiegi wykonują doświadczeni specjaliści. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub znieczuleniu ogólnym i wymaga rekonwalescencji. Podczas zabiegu ginekolog modeluje estetyczny kształt warg sromowych. Po labioplastyce zaleca się unikać gorących kąpieli.

Reklama

Efekty labioplastyki

Po zabiegu labioplastyki zewnętrzne narządy płciowe zyskują nowy, atrakcyjny wygląd. A czy wiesz, że jest możliwe zarówno zmniejszenie rozmiaru, jak również powiększenie warg sromowych? Kwas hialuronowy posiada silne właściwości nawilżające i jest uznawany za jeden z najpopularniejszych wypełniaczy tkankowych. Dzięki niemu można w dużej mierze bezpiecznie i szybko zmniejszyć zmarszczki na twarzy, powiększyć usta, a nawet zwiększyć nawilżenie oraz sprężystość warg sromowych. Dzięki zastosowaniu preparatu usieciowanego kwasu hialuronowego miejsca intymne wyglądają młodziej, a kobiety przestają mieć problemy z suchością pochwy. Utrata jędrności warg sromowych wywołuje dyskomfort i pogarsza jakość współżycia seksualnego. Można temu przeciwdziałać stosując wypełenienia kwasem hiauronowym.

Reklama

A jakie są najnowsze trendy w labioplastyce, czy też w odmładzaniu pochwy przy pomocy HiFu bądź z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?

Ginekologia plastyczna stale się rozwija, przybywa technik nieinwazyjnej zmiany wyglądu warg sromowych. Jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej jest lifting pochwy - nici zakładane w okolicy przedsionka pochwy. Nici zwężające pochwę w ginekologii estetycznej wykorzystuje się celem poprawy sprężystości tkanek okolicy krocza oraz przedsionka pochwy. Ich zastosowanie umożliwia wykonywanie zabiegów mniej inwazyjnych - są one przeprowadzane w warunkach ambulatoryjnych i w znieczuleniu miejscowym.

Następnym trendem w ginekologii estetycznej jest O-shot, czyli mezoterapia okolicy łechtaczki, celem zwiększenia doznań seksualnych. Najnowszym wskazaniem do wykonania tego zabiegu jest częsty, nawracający albo przewlekły stan zapalny sromu i pochwy, w przypadku, gdy standardowe leczenie nie jest skuteczne. Odmładzanie pochwy poprzez jej obkurczanie jest możliwe z wykorzystaniem technologii Hifu, o której więcej przeczytasz tutaj. Pacjenci korzystający z ginekologii estetycznej chcą przede wszystkim uzyskania naturalnego efektu zabiegu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!

Reklama


Jak leczyć się w prywatnych szpitalach? 🏥
Sprawdź!