Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Nadmiar skóry po utracie wielu kilogramów – co można z tym zrobić?

Coraz więcej osób cierpi na otyłość. Według ostatnich danych NFZ dotyczy ona już co czwartego Polaka, natomiast co drugi ma nadwagę. W związku z tym konieczne jest promowanie profilaktyki zdrowotnej. W przypadku osób z dużą otyłością zalecane są zabiegi bariatryczne, czyli resekcji żołądka, które pomagają schudnąć. Niestety później pozostaje "pamiątka" w postaci obwisłej skóry. Co można zrobić z takim defektem estetycznym?
Nadmiar skóry po odchudzaniu
Źródło: Materiały Partnera
Spis treści

Reklama

Bariatria i jej skuteczność

Bez wątpienia bariatria ma sporą skuteczność. Liczne metody zmniejszania żołądka od regulowanej opaski żołądkowej, przez balon żołądkowy, aż po rękawową resekcję czy endoskopową plastykę żołądka sprawiają, że specjaliści mogą dobrać je odpowiednio do przypadku. W niektórych chudnięcie nie przebiega w szybkim tempie, w przypadku innych można szybciej tracić nadprogramowe kilogramy. Oczywiście otyłość można zwalczać poprzez zmianę diety i nawyków żywieniowych, bo sama operacja zmniejszenia żołądka nie wystarczy. Gdy już dana osoba osiągnie swój cel, niestety pojawia się kolejny problem, a mianowicie mało elastyczna, obwisła skóra, która jest niechcianą pamiątką po odchudzaniu. W przypadku osób otyłych zmiana nawyków żywieniowych i utrata masy ciała często wiąże się z powrotem do poprzedniej wagi po zaprzestaniu diety. Natomiast chirurgia bariatryczna jest skuteczna w ok. 80%. Po przejściu zabiegu trzeba jednak zmienić swoje życie. 

Reklama

Jak poradzić sobie z nadmiarem skóry po odchudzaniu?  

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, które postanowiły zawalczyć o swoje zdrowie i zgubić kilkanaście czy kilkadziesiąt kilogramów, to może pojawić się problem z rozciągniętą, obwisłą skórą. Niestety nie zawsze ma ona zdolność do obkurczania się, zwłaszcza, gdy nadmiernych kilogramów było naprawdę sporo. Można zdecydować się na ujędrnianie skóry Renuvion, w ramach którego oddziałuje się na tkanki plazmą helową, wysoką temperaturą, która pobudza je do produkcji kolagenu. Można intensywnie ćwiczyć na siłowni, jednak zdarza się tak, że w pewnych partiach ciała tłuszcz jest oporny i należy wspomóc jego metabolizm. Problemem na brzuchu, udach czy ramionach może być także obwisła skóra.

Wymodelowanie sylwetki jest możliwe nie tylko poprzez wykonywanie ćwiczeń, bo można skorzystać z metod korekcji, jak również liposukcji. Plastyka ramion pozwala wymodelować tę część ciała, a sam zabieg musi poprzedzić konsultacja z lekarzem chirurgiem. Oceni on czy konieczne jest wykonanie liposukcji, czy też wystarczy usunięcie nadmiaru skóry. Oczywiście obydwa zabiegi mogą być połączone. Chirurg zakłada szwy i opatrunek, a pacjent musi zgłaszać się na jego wymianę, jak również zdjęcie szwów. Po takim zabiegu operacyjnym do normalnej aktywności można wrócić w ciągu 2-3 tygodni, a do sportu po 4 tygodniach. Popularnym zabiegiem jest także plastyka brzucha.

Decydują się na nią nie tylko osoby po intensywnym odchudzaniu, ale również kobiety po ciąży i okresie połogu i karmienia. Abdominoplastyka może być naprawdę skuteczna. Cięcie przeprowadzane jest w takim miejscu, aby było możliwe jego ukrycie. Mini-abdominoplastyka nie wymaga przesunięcia pępka. Wśród zabiegów po utracie nadmiernych kilogramów polecana jest także plastyka ud. Jeśli to właśnie ten obszar ciała jest mało elastyczny, to warto pójść na konsultację z chirurgiem-plastykiem. W tym przypadku także wykonywane jest cięcie, jeśli zachodzi taka potrzeba wykonana jest też liposukcja, czyli usunięcie nadmiaru tłuszczu. Usuwany jest też nadmiar skóry, rana zamykana jest szwami, a pod skórą pozostawione są dreny odprowadzające krew i limfę. Dreny usuwane są w pierwszych dniach po operacji, a po kilku tygodniach zdejmowane są szwy.     

Reklama

Likwidacja defektów twarzy po odchudzaniu

Czasami problemem jest podwójny podbródek czy mało elastyczna skóra w obrębie podbródka. Takimi defektami również może zająć się specjalista chirurgii plastycznej. Korekcja podbródka przebiega w podobny sposób jak inne zabiegi. Nadmiar tłuszczu z podbródka usuwany jest za pomocą kaniuli, a następnie formowany jest na nowo. Taki zabieg poprawia owal twarzy i widocznie odmładza. Warto wiedzieć, że plazma helowa, czyli zabieg Renuvion może być stosowany wspomagająco przy liposukcji podbródka, ale i brzucha czy ud. 

Po zabiegu bariatrii i odchudzaniu można skorzystać z wielu zabiegów chirurgii plastycznej. Oczywiście rekomendujemy także mniej inwazyjną medycynę estetyczną, która w wielu przypadkach może także dać satysfakcjonujące rezultaty. 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Odchudzanie
Nadmiar skóry po utracie wielu kilogramów – co można z tym zrobić?
Nadmiar skóry po odchudzaniu
Odsysanie tłuszczu z brzucha sposobem na płaski brzuch
Odsysanie tłuszczu z brzucha
Zdrowe sposoby na odchudzanie – porady dietetyka
Podobne artykuły
Odchudzanie
Jak schudnąć 5 kg? Jadłospis, dieta, ćwiczenia
Ziarenka siemienia lnianego
Siemię lniane na odchudzanie - jak stosować? Rano czy wieczorem?
Kobieta po skutecznych odchudzaniu bez efektu jojo
Efekt jojo - czym jest i jak wygląda. Jak schudnąć, aby go uniknąć?
Kobieta na diecie odchudzającej
Jak szybko schudnąć? Z ud, brzucha, z nóg i po ciąży
Pielęgnacja twarzy
Jak schudnąć z twarzy? Dieta na pozbycie się tłuszczu z policzków

Reklama


Sonda
Sonda redakcyjna
Jakie środki stosujesz, aby złagodzić suchy kaszel?
Unituss Junior