ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Odsysanie tłuszczu z brzucha sposobem na płaski brzuch

Nadmiar tkanki tłuszczowej w rejonie brzucha to kompleks wielu mężczyzn i kobiet. Jedną z popularnych metod usuwania tłuszczu z brzucha jest liposukcja infradźwiękowo-wibracyjna. Na czym polega ta metoda niwelowania depozytów tłuszczu i z jakimi kosztami się wiąże?
Odsysanie tłuszczu z brzucha
Źródło: Materiały Partnera
Spis treści

Reklama

Jak usunąć tłuszcz z brzucha? Liposukcja infradźwiękowo-wibracyjna 

Liposukcja infradźwiękowo-wibracyjna to procedura zabiegowa, która polega na odsysaniu niechcianej tkanki tłuszczowej z użyciem specjalnej kaniuli wprawionej w ruch nutacyjny. Wcześniej adipocyty zostają rozbite przez skupione wiązki światła, co pozwala na ich sprawne odsysanie przez cienką kaniulę.

Podczas zabiegu kaniula działa precyzyjnie w problematycznym obszarze, bez uszkadzania okolicznych tkanek. Warto podkreślić, że kaniula porusza się w trzech kierunkach, co sprawia, że skóra brzucha po liposukcji jest gładka (nie pojawiają się na jej powierzchni żadne nierówności, czy nieestetyczne grudki). Średni czas trwania zabiegu liposukcji brzucha (wibroliposukcji) to 90-120 minut.

Jeśli chodzi o możliwe skutki uboczne, u części pacjentów może wystąpić:

  • obrzęk w obszarze zabiegowym,
  • zasinienia,
  • tkliwość skóry,
  • niewielkie krwiaki.

Procedura jest wykonywana w trybie ambulatoryjnym, nie wymaga hospitalizacji. Wysoko wykwalifikowany personel dba o bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Czas rekonwalescencji przy tej metodzie modelowania sylwetki jest skrócony do minimum i wynosi w zależności od indywidualnego przypadku od 4 do 8 dni. Wiedz, że odsysanie tłuszczu z brzucha metodą wibracyjną to modelowanie sylwetki dostępne m.in. w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie.

Reklama

Do kogo skierowany jest zabieg liposukcji brzucha?

Dla kogo przeznaczone są zabiegi usuwania tłuszczu z brzucha, które bazują na wykorzystaniu infradźwięków? Z kuracji mogą skorzystać kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku zmagający się z lokalnie nagromadzoną tkanką tłuszczową, oporną na dietę i ćwiczenia.

To zabieg dedykowany dla osób, którym zależy na poprawie estetyki brzucha poprzez jego wysmuklenie, ale bez ingerencji chirurgicznej. Podczas jednej sesji zabiegowej zwykle odsysane jest od 1000 do 1500 ml tłuszczu, choć lekarz może pobrać jednorazowo od pacjenta nawet do 4000 ml materiału. Warto wspomnieć, że wibroliposukcja brzucha pozwala specjaliście działać znacznie precyzyjniej, niż przy odsysaniu tłuszczu metodą tradycyjną (chirurgiczną). 

Reklama

Czy odsysanie tłuszczu z brzucha boli i pozostawia blizny?

Zabieg liposukcji infradźwiękowo-wibracyjnej jest przeprowadzany przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza w znieczuleniu miejscowym, tak więc pacjent poddawany tej terapii nie czuje bólu. Małe wymiary kaniuli sprawiają, że specjalista dokonuje niewielkich nacięć powłok skóry, które po zdjęciu szwów i zagojeniu są praktyczne niewidoczne, tak więc nie musisz obawiać się szpecących blizn.

Bardzo ważne jest, by przez 3 tygodnie po zabiegu nosić specjalną bieliznę uciskową i ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich (np. stosować systematycznie wskazane przez eksperta dermokosmetyki). Efekt finalny jest widoczny po około 45 dniach od poddania się liposukcji infradźwiękowo-wibracyjnej.

Reklama

Wibroliposukcja. Ile kosztuje odsysanie tłuszczu z brzucha?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż ostateczna cena liposukcji brzucha ustalana jest indywidualnie i zależy od wielu czynników, takich jak np.: 

  • jakość użytego sprzętu,
  • stopień trudności zabiegu,
  • kwalifikacje i doświadczenie lekarza,
  • liczba wizyt kontrolnych,
  • zakup materiałów związanych z procedurą zabiegową.

Uśredniając, koszt liposukcji brzucha z użyciem infradźwięków to wydatek rzędu 5000-7000 złotych. W wielu klinikach medycyny estetycznej pacjenci mogą korzystać z programów ratalnych.

Masz dodatkowe pytania związane z zabiegiem odsysania tłuszczu z brzucha? Umów się na wstępną konsultację w  Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania dotyczące zabiegów modelujących ciało.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Odchudzanie
Efekt jojo - czym jest i jak wygląda. Jak schudnąć, aby go uniknąć?
Kobieta po skutecznych odchudzaniu bez efektu jojo
Odsysanie tłuszczu z brzucha sposobem na płaski brzuch
Odsysanie tłuszczu z brzucha
Podobne artykuły
Odchudzanie bez efektu jojo
Jak schudnąć 10 kg? Jadłospis i dieta bez efektu jojo
Odchudzanie
Jak schudnąć 5 kg? Jadłospis, dieta, ćwiczenia
Kobieta na diecie odchudzającej
Jak szybko schudnąć? Z ud, brzucha, z nóg i po ciąży
Nadmiar skóry po odchudzaniu
Nadmiar skóry po utracie wielu kilogramów – co można z tym zrobić?
Pielęgnacja twarzy
Jak schudnąć z twarzy? Dieta na pozbycie się tłuszczu z policzków

Reklama


1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!