ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Porodówka w Brzezinach najlepsza w województwie łódzkim!

Porodówka Szpitala Specjalistycznego Brzeziny przoduje w województwie łódzkim w rankingu, który na portalu „Gdzie rodzić” (https://gdzierodzic.info/) publikuje Fundacja Rodzić po Ludzku. Ranking powstaje na bazie ankiet wypełnianych przez mamy, oceniających szpital, w którym rodziły swoje dziecko. Dane w rankingu są aktualizowane codziennie – na początku października pierwsze miejsce w Łódzkiem zajmował Szpital Specjalistyczny Brzeziny.
Kobieta trzymająca noworodka na rękach
Źródło: Materiały partnera

Fundacja Rodzić po Ludzku pyta pacjentki porodówek o doświadczenia, oceny szpitala od chwili pojawienia się w izbie przyjęć, poprzez pobyt w oddziale położniczym i – co najważniejsze – ocenę porodu, doświadczeń na sali porodowej. Oczywiście nie chodzi tylko o warunki pobytu w szpitalu, ale także – a może przede wszystkim – o jakość pracy, postawę, zaangażowanie, personelu medycznego, respektowanie planu porodu, kontakt
z dzieckiem po urodzeniu, zadowolenie z opieki.

Porodówka Szpitala Specjalistycznego Brzeziny prowadzi w województwie łódzkim i zajmuje 6 pozycję w Polsce w rankingu na portalu „Gdzie rodzić” z 76 punktami na 100 możliwych. Mamy, które urodziły w Brzezinach swoje pociechy, oceniły tutejszą porodówkę wysoko w każdym z obszarów, objętych ankietą. Najwyżej punktowano zadowolenie z opieki w szpitalu, wsparcie w karmieniu piersią (m.in. pomoc w karmieniu piersią, nauka właściwego przystawiania dziecka do piersi), postawę personelu (m.in. okazywanie szacunku, sposób przekazywania informacji i udzielanie odpowiedzi na pytania, dbanie o prywatność i intymność), opiekę podczas cesarskiego cięcia.

- Personel Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w szpitalu w Brzezinach ma nie od dzisiaj dobrą opinię wśród pacjentek. Duża w tym zasługa doskonałych położnych – świetnie przygotowanych do zawodu, doświadczonych, a przy tym otwartych, uśmiechniętych, stwarzających ciepłą, domową atmosferę w oddziale – mówi Elżbieta Jochman, położna oddziałowa. 

Nie bez znaczenia są też warunki, w jakich przyszłe mamy przebywają w szpitalu i rodzą tu swoje dzieci. Oddział Ginekologiczno-Położniczy w Brzezinach jest ulokowany w nowym, nowoczesnym budynku. Doskonale wyposażone sale, w których mama może przebywać razem z dzieckiem, możliwość obecności taty malucha nie tylko przy porodzie, ale także w następnych dniach razem z rodziną w szpitalu, porodówki urządzone tak, żeby jak najbardziej (spełniając wysokie medyczne standardy) przypominały domowy pokój. Sale porodowe (jednołóżkowe), gwarantują intymność podczas porodu, możliwy jest poród w każdej pozycji, obok jest własna sala operacyjna, gdzie można wykonać cesarskie cięcie, jest sprzęt do łagodzenia bólu porodowego. To wszystko wpływa na oceny, które szpital dostaje w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku.

- Położne z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego prowadzą przyszpitalną Szkołę Rodzenia, przyszłe mamy mogą także przed decyzją o wyborze szpitala, sprawdzić, w jakich warunkach będą przebywać, rodzić dziecko, poznać personel medyczny. Szpital nie mnoży w tym przypadku formalności – wystarczy zadzwonić i umówić się na „zwiedzanie” oddziału – zapewnia Elżbieta Jochman. – Podczas takiej wizyty można porozmawiać o porodzie, ułożyć jego plan, powiedzieć, jak się chce rodzić, wypytać o wszystko, wszystko ustalić. I przyjść urodzić dziecko z mniejszym stresem, w pewnym sensie już do znajomych, do znajomego szpitala. 

Okazją do obejrzenia brzezińskiej porodówki są też organizowane tu corocznie dni otwartych drzwi, podczas których można nie tylko wejść na oddział, ale wysłuchać interesujących prelekcji na temat porodu i opieki nad noworodkiem, skorzystać z konsultacji z lekarzem, położną

Aby umówić się na zwiedzanie oddziału i uzyskać więcej szczegółowych informacji o oddziale, wystarczy zadzwonić do położnej oddziałowej Elżbiety Jochman, tel. 506 008 451. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szpital Specjalistyczny Brzeziny dysponuje ponad 180 miejscami dla Pacjentów na dziewięciu oddziałach. Placówka oferuje Pacjentom szerokie spektrum badań diagnostycznych i laboratoryjnych. Nad procesem leczenia czuwają doświadczeni lekarze kilkunastu specjalności, którzy poza standardowymi procedurami medycznymi, przeprowadzają również innowacyjne (często na skalę światową) operacje i zabiegi. Pod kierunkiem prof. Adama Dzikiego, światowej sławy proktologa, stworzono tu kompleksowy system leczenia chorób jelita grubego (z naciskiem na leczenie chorób nowotworowych). Szpital jest jednym z niewielu w regionie, w których każdego dnia przeprowadza się nawet kilka operacji jelita grubego – rocznie wykonuje się tu około kilkaset operacji onkologicznych. Placówka posiada akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia. Jest również laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym m.in. tytułu Placówki Przyjaznej Pacjentom 2018, przyznanego przez portal Znany Lekarz. Szpital znalazł się także w gronie Najlepszych Placówek 2019 roku według portalu TourMedica.pl.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Poród
Skurcze przepowiadające - ile przed porodem? Jak wyglądają?
Lekarz osłuchuje brzuch kobiety z zaawansowanej ciąży
Jak wygląda i na czym polega poród kleszczowy?
Poród dziecka
Doula - kim jest i co robi? Jak nią zostać i ile kosztuje kurs?
Doula pomagające kobiecie w ciąży
Podobne artykuły
Kobieta odczuwa skurcze porodowe
Jak wyglądają skurcze porodowe na KTG? Kiedy do szpitala?
Kobieta odczuwa skurcze porodowe
Jak rozpoznać skurcze porodowe? Gdzie i co ile boli? Kiedy udać się do szpitala?
Masaż szyjki macicy to metoda wspomagająca poród
Masaż szyjki macicy - metoda wspomagająca poród. Na czym polega?
Kobieta w trakcie badania przed porodem
Skurcze porodowe - co ile minut je liczyć i ile trwają?
Akcja porodowa
Poród po terminie - jakie przyczyny wstrzymują akcję porodową?

Reklama


1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!