Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗

Baldivian Noc

Spis treści

Reklama

Baldivian Noc - skład

1 tabl. draż. zawiera 441,35 mg suchego wyciągu z Valeriana officinalis L. oraz korzenia kozłka lekarskiego (6,0-7,4:1); rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V). Preparat zawiera sacharozę.

Reklama

Baldivian Noc - działanie

Preparat o działaniu uspokajającym. Stosowane doustnie suche wyciągi z korzenia kozłka lekarskiego w rekomendowanych dawkach wykazywały efekty kliniczne w zaburzeniach snu. Nie wykazano jednoznacznie, które ze składników są odpowiedzialne za wywołanie tego efektu. Prawdopodobnie wiele mechanizmów działania wpływa na efekt kliniczny, który przypisywany jest składnikom korzenia kozłka (seskwiterpeny, lignany, flawonoidy) i obejmują one interakcje z systemem przekaźnictwa GABA-ergicznego, agonistyczne działanie na receptory adenozynowe A1 oraz powinowactwo z receptorami 5-HT1 A.

Reklama

Baldivian Noc - wskazania

Roślinny preparat leczniczy stosowany w łagodzeniu zaburzeń snu przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży w wieku > 12 lat.

Reklama

Baldivian Noc - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Baldivian Noc - ostrzeżenia

Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku < 12 lat, ze względu na brak wystarczających danych. Preparat zawiera sacharozę (145,8 mg w 1 tab.). Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować tego leku.

Reklama

Baldivian Noc - ciąża

Ze względu na brak danych, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Baldivian Noc - efekty uboczne

Częstość nieznana: objawy żołądkowo-jelitowe (np. nudności, skurcze w obrębie jamy brzusznej).

Baldivian Noc - interakcje

Dostępne są jedynie ograniczone dane dotyczące interakcji farmakologicznych z innymi preparatami. Nie obserwowano klinicznie istotnych interakcji z lekami metabolizowanymi przez izoenzymy CYP2D6, CYP3A4/5, CYP1A2 lub CYP2E1. Stosowanie jednocześnie z syntetycznymi lekami uspokajającymi wymaga diagnostyki i nadzoru medycznego.

Baldivian Noc - dawkowanie

Doustnie. Dorośli, młodzież w wieku powyżej 12 lat i osoby w podeszłym wieku: 1 tabl. na 0,5 - 1h przed snem, jeśli to konieczne dodatkowo ta sama dawka (1 tabl.) w godzinach wieczornych. Ze względu na stopniowe działanie korzenia kozłka lekarskiego, lek nie jest wskazany do interwencyjnego leczenia zaburzeń snu. W celu osiągnięcia najlepszych efektów leczenia, zalecane jest kontynuowanie leczenia przez 2–4 tyg. Jeżeli objawy utrzymują się, nasilą i nie ustąpią po 2 tyg. stosowania preparatu, należy skonsultować się z lekarzem. Ze względu na brak wystarczających danych, nie należy stosować preparatu u dzieci w wieku < 12 lat. Sposób podania. Tabletkę należy połknąć w całości popijając odpowiednią ilością płynu, najlepiej szklanką wody; zażywać z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Baldivian Noc - uwagi

Lek może wywierać wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Pacjenci u których stosowanie leku wywiera niekorzystny wpływ nie powinni prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.


Podobne leki
Heminevrin
Hova
Valerin Max
Relana

Reklama

Jak się uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi?
Sprawdź!