Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Gefitinib Mylan

Gefitinib Mylan jest lekiem stosowanym w trakcie leczenia raka płuc. Zawarty w nim gefitynib blokuje enzymy nazywane kinazami.
Spis treści

Reklama

Gefitinib Mylan - wskazania

Monoterapia u dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca (NDRP), miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami, z aktywującą mutacją EGFR-TK.

Reklama

Gefitinib Mylan - stosowanie

Lek Gefitinib Mylan jest wydawany wyłącznie na receptę, a leczenie powinien rozpoczynać i nadzorować lekarz mający doświadczenie w leczeniu nowotworów. Gefitinib Mylan jest dostępny w postaci tabletek 250 mg przyjmowanych doustnie. Zalecana dawka wynosi jedną tabletkę raz na dobę. W przypadku pacjentów mających trudności z połykaniem tabletkę można rozpuścić w wodzie.

Gefitinib Mylan - działanie

Substancja czynna leku Gefitinib Mylan, gefitynib, jest inhibitorem białkowej kinazy tyrozynowej. Oznacza to, że blokuje ona określone enzymy zwane kinazami tyrozynowymi. Enzymy te występują na powierzchni komórek nowotworowych, np. EGFR na powierzchni komórek niedrobnokomórkowego raka płuca. EGFR wpływa na wzrost i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych. Blokując EGFR, Gefitinib Mylan (gefitynib) EMA/556782/2018 Strona 2/2 Gefitinib Mylan pomaga opóźnić wzrost i rozprzestrzenianie się nowotworu. Gefitynib Mylan działa jedynie na komórki niedrobnokomórkowego raka płuca z mutacją w EGFR. 

Reklama

Gefitinib Mylan - skład

Lek Gefitinib Mylan zawiera substancję czynną gefitynib i jest lekiem generycznym. Oznacza to, że Gefitinib Mylan zawiera tę samą substancję czynną oraz działa w ten sam sposób co „lek referencyjny” o nazwie Iressa, który jest już dopuszczony do obrotu w UE. 


Podobne leki
Tarceva
Iressa
Giotrif
Tagrisso

Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!