Jak zrobić malinkę? Techniki, wskazówki

Jak zrobić malinkę? Pytanie często poczytywane bywa w kategoriach daleko idącego infantylizmu. Malinka uchodzić ma za symbol miłosnych uniesień, których zaznała osoba nią naznaczona, a także swego rodzaju tatuaż, za pomocą którego „zaklepuje” się partnera. W rzeczywistości jednak w świecie osób dorosłych malinka rzadko jest brana na poważnie.
Sposoby na zrobienie malinki
Źródło: 123RF

Spis treści

Co to jest malinka?

Czym jest malinka? Medycznie rzecz ujmując jest niewielkich rozmiarów krwiakiem, powstałym wskutek namiętnego pocałunku, a właściwie zassania skóry przez partnera. Lecz ujęcie to nawet w połowie nie oddaje pełni emocjonalnego i kulturowego kontekstu dotyczącego wykonywania malinki i obnoszenia się z nią. To swego rodzaju znak, który wysyłamy otoczeniu. 

Przez osoby dojrzałe emocjonalnie malinka zazwyczaj bywa postrzegana w kategoriach infantylizmu, z którym warto byłoby zerwać wychodząc z wieku młodzieńczego. Nie mniej, amatorów malinki wciąż nie brakuje, jeśli więc ktoś nie wie – warto się dowiedzieć, jak zrobić malinkę, tak by znaczyła to, co miała znaczyć, a przy tym nie wyrządziła nikomu krzywdy. 

Jak się robi malinkę – technika

Z technicznego punktu widzenia jest to niezwykle proste. Wystarczy ułożyć usta na kształt litery O i przyłożyć je do ciała partnera, a następnie zacząć ssać. Miejsce, w którym wykonujemy malinkę jest dowolne, lecz najczęściej kochankowie za cel obierają w takich sytuacjach szyję. Skóra jest tu delikatna, a miejsce powszechnie widoczne. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, oderwawszy po kilku sekundach usta od ciała, dojrzymy niewielkie zaczerwienienie. Nie będzie to bynajmniej chwilowe podrażnienie, lecz krwiak, który utrzyma się na ciele partnera około 7-10 dni. 

Malinka jest krwiakiem podobnym do tego, który powstaje wskutek uderzenia, z tą różnicą, że okoliczności jego wywołania są znacznie bardziej przyjazne. Zdecydowanie mniejszy jest też ból – wiele osób naznaczonych malinką choć raz w życiu przyzna, że taki ból, to żaden ból, wręcz przeciwnie. No chyba, że przesadzimy.

Jak zrobić sobie malinkę?

Wykonanie malinki na własnej skórze jest równie proste, jak na skórze partnera, z tą różnicą, że ilość miejsc, które można zassać, ograniczona jest w wydatny sposób przez bariery anatomiczne. Oczywistą oczywistością jest, że malinki nie wykonamy na własnej szyi, plecach, czy brzuchu. 

Jak zrobić sobie malinkę? Tak samo, jak robilibyśmy ją komuś, czyli zasysając wybrany fragment skóry. Co istotne, sprawdzić w ten sposób możemy siłę działania, by lepiej dobierać moc do planowanego efektu, a także by dowiedzieć się, co może sprawić ból. Malinka wykonywana na własnym ciele spełnia więc rolę treningową, choć zdarza się, że co bardziej pomysłowi i przebiegli wykonują ją sobie w innym celu – np. wzbudzenia zazdrości.

Jak robić malinki, żeby nikt ich nie widział?

W wielu przypadkach malinka jest pamiątką bynajmniej nie pożądaną, a wręcz przeciwnie – wymagającą ukrycia. 

Jak robić malinki tak, by pozostawały niewidoczne dla otoczenia? Odpowiedź jest prosta – wystarczy wybrać miejsce, które nie pozostaje na widoku. Jeśli chodzi o widok publiczny, będzie to każde miejsce poza szyją i twarzą. 

Jak się robi malinki i je usuwa?

Malinkę można spróbować też usunąć. Jeśli nie zrobimy nic, krwiak utrzymywać się będzie na skórze około tygodnia. Odpowiednie zabiegi mogą jednak sprawić, że zaczerwienienie będzie mniejsze i zniknie szybciej. W tym miejscu warto sobie przypomnieć co robimy, gdy na ciele pojawi się siniak. I w tym przypadku najlepszy okaże się sprawdzony sposób – kostki lodu. Polecane są też okłady z octem i sodą, a także pocieranie czosnkiem. Malinkę można również próbować zakryć za pomocą makijażu. Przydatne będą zwłaszcza podkład i korektor w kolorze skóry.

Czytaj również:

 

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 33)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!