Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Jak podniecić mężczyznę słowami, dotykiem i na odległość. Co działa najbardziej?

Jak podniecić mężczyznę? Co najbardziej podnieca faceta? Najczęściej dotyk, widok i słowo - nieprzyzwoite oczywiście. Jak podniecić faceta dotykiem? Czy sam wygląd wystarczy, żeby podniecić faceta w łóżku? Czy można podniecić faceta podczas rozmowy? Jak podniecić faceta na odległość? Poznaj tajemnice i pragnienia mężczyzn.
Kobieta i mężczyzna w łóżku
Źródło: 123RF
W skrócie
  • Jak podniecić mężczyznę? Ze względu na konstrukcję męskiej psychiki, nie jest to bardzo skomplikowane, jednak sposobów jest wiele.
  • Nie zawsze konieczny jest nawet dotyk. Często wystarczy rozmowa, SMS, czy sam wygląd.
  • Seks zaczyna się w głowie. Dlatego dobrym sposobem na to, by podniecić faceta jest jak najsilniejsze oddziaływanie na jego wyobraźnię.
SPRAWDŹ TEŻ: Dowiedz się, co podnieca mężczyzn
Spis treści

Reklama

Jak podniecić mężczyznę?

Jak podniecić mężczyznę? Z uwagi na stosunkowo prostą konstrukcję męskiej seksualności, poszukiwania świętego Graala nie są w tej materii szczególnie żmudne i skomplikowane. Zazwyczaj męskie podniecenie jest wyabstrahowane z kontekstu emocjonalnego, z rzadka tylko bywa związane ze sferą uczuć i głębszych potrzeb.

Męskie podniecenie może istnieć samo dla siebie, dlatego do jego wywołania często wystarcza jeden dotyk, słowo, gest, widok, zapach.

Oczywiście jest zawarte w tych twierdzeniach daleko idące uproszczenie, niemniej z pewnością zadanie pod tytułem „jak podniecić faceta” jest bez porównania łatwiejsze od analogicznego wyzwania odnośnie płci przeciwnej. 

Ważne jest, by pamiętać, że seks najczęściej zaczyna się w głowie. Dlatego często wystarczy odpowiednio oddziaływać na wyobraźnię, by osiągnąć upragniony cel.

Jak podniecić faceta?

W przypadku wielu kobiet to, co mężczyźni uważają za grę wstępną (dotyk, całowanie, seks oralny) wymaga swoistej gry przedwstępnej (zaspokojenie potrzeby bezpieczeństwa, miłości, ciepła, akceptacji, powolne rozbudzanie libido). W drugą stronę jest zdecydowanie łatwiej i szybciej.

Jeśli kobieta ma na to przyzwolenie, może mężczyznę po prostu dotknąć tam, gdzie uważa to za stosowne. W większości przypadków efekt w postaci podniecenia jest gwarantowany, choć oczywiście niekiedy można się na tym nieco stereotypowym przeświadczeniu sparzyć…

Zobacz nasz redakcyjny test feromonów:

Reklama

Jak podniecić faceta dotykiem?

W jaki sposób można podniecić faceta dotykiem? Wszystko zależy od sytuacji, osobowości oraz seksualnej wrażliwości. Na niektórych działać będą delikatne muśnięcia, nie zawsze nawet wprost w miejsca intymne (mężczyźni też lubią być dotykani w szyję, pośladki a nawet sutki).

Inni wolą, by kobieta wzięła sprawy w swoje ręce bez zbędnych ceregieli i niekoniecznie grzesząc delikatnością.

Reklama

Jak podniecić faceta wyglądem?

Truizmem jest powtarzanie, że mężczyźni są wzrokowcami, nie mniej bez tej konstatacji o męskim podnieceniu nie ma sensu rozprawiać.

Mężczyźni lubią patrzeć – na ciało kobiety jako całość, na wybrany fragment ciała (twarz, piersi, pośladki, okolice łonowe, plecy, uda, łydki, stopy, ręce, włosy, pieprzyk czy tatuaż), na ubranie i bieliznę będące obietnicą tego, co pod spodem, na makijaż zmieniający wizerunek, dodający wulgarności.

Wiele z wymienionych elementów ma podłoże mniej lub bardziej fetyszystyczne, wiele też odnosi się do niekoniecznie przyzwoitych archetypów, o których podświadomie fantazjuje wielu mężczyzn.

I nawet jeśli nie jest to zasadą, niewątpliwie tego lub innego rodzaju bodźce wzrokowe należą do wyjątkowo podniecających, jeśli chodzi o mężczyzn.

Reklama

Jak podniecić faceta podczas rozmowy?

Warto też wiedzieć, jak podniecić mężczyznę podczas rozmowy. Oczywiście i w tym przypadku wiele zależy od kontekstu i sytuacji. Psychologowie uważają jednak, że na mężczyzn często działa w tej materii daleko idąca bezpośredniość, a jeśli metaforyka – to niezbyt subtelna. Mówiąc inaczej – obietnica podnieca mężczyzn.

Obietnica upojnej nocy, obietnica nieziemskich doznań, obietnica niecodziennego widoku (szczególne znaczenie ma w tym kontekście bielizna erotyczna) a może po prostu obietnica czegoś niewypowiedzianego, co w psychice jednoznacznie konotuje z aktywnością seksualną. Oczywiście innym tekstem częstuje się mężczyznę w barze, innym kolegę z pracy, a innymi wiernego wieloletniego małżonka.

Nie mniej seksualna tematyka w ustach kobiety niemal zawsze działa na mężczyzn stymulująco.

Reklama

Jak podniecić mężczyznę podczas seksu?

Jak podniecić faceta słowami w łóżku, gdy już dojdzie do zbliżenia? To też nie jest skomplikowane. Ciężko powiedzieć, czy wskutek wzorców kulturowych, których pielęgnacją ochoczo zajmuje się branża pornograficzna, czy może bardziej w odniesieniu do tajemnych pierwotnych instynktów, tak czy inaczej wielu mężczyzn lubi, gdy kobieta w łóżku staje się wulgarna. Także w warstwie werbalnej.

Drugim komunikatem, który działa na większość facetów w czasie miłosnych igraszek, jest ten odnoszący się do nadchodzącego orgazmu.

Reklama

Jak podniecić faceta w łóżku?

Do dyspozycji kobieta ma w tym przypadku cały katalog komunikatów, od rozkosznych westchnień, po wielce znaczące wygięcia i napięcia, którym ulega ciało. I niby wszystko jest oczywiste, ale przecież siłę przekazu można jeszcze dodatkowo zwiększyć…

A czy zapewnianie partnera o miłości, przywiązaniu i podziwie dla jego walorów ma sens? Ma, choć nie tak duży, jak miałoby to miejsce w sytuacji odwrotnej. Poza tym pamiętajmy, że wyrażając podziw, lepiej jest w tej sytuacji skupić się na jego atrybutach fizycznych, niż jakichkolwiek innych. 

Jak podniecić faceta na odległość?

Jak podniecić mężczyznę na odległość? Jak podniecić faceta przez pisanie sms, mail albo telefon? Wydaje się to trudne? Bynajmniej. Najlepiej świadczą o tym doświadczenia pracowników call center zawodowo zajmujących się podniecaniem klientów i wciąganiem ich w kosztowne smsowe rozmowy.

Rekordziści w podnieceniu trwać potrafią godzinami, śląc sms za smsem, nie bacząc, że każdy z nich uszczupla stan konta. A to, że po drugiej stronie w klawiaturę bynajmniej nie stuka seksowna Nikola, lecz znudzeni studenci informatyki, to już zupełnie inna sprawa... 

Jak podniecić faceta przez pisanie?

To co sprawdza się w branży erotycznej, często sprawdza się też w życiu. Zadajesz sobie pytanie, jak podniecić faceta pisaniem? Naładowany seksualnym ładunkiem sms, będący obietnicą upojnej nocy może sprawić, że mężczyzna resztę dnia spędzi rozmyślając wyłącznie o tym, co czeka go wieczorem.

Pozytywne napięcie zaś, w które zostanie wprawiony, może zaprocentować w sypialni. 

Czytaj również

Bibliografia

  • J. Wycisk, Wybrane aspekty sposobu doświadczania ciała u kobiet i mężczyzn [w:] Ciało w kulturze i nauce, pod red. B. Ziółkowskiej, A. Cwojdzińskiej, M. Chołody. Wydawnictwo Naukowe Scholar, Warszawa 2017.
  • M. Bieńko, Niezwykła i banalna codzienność w intymnym związku kobiety i mężczyzny, Societas/Communitas, rok 2016, nr 21(1)
  • D. Radomski, Od poznania się do seksualnej satysfakcji, czyli biologiczne mechanizmy seksualności człowieka, Seksuologia Polska, 2007, 5(1).
  • A. Miller, Fantazje seksualne studentów dziennikarstwa i kosmetologii, Przegląd Terapeutyczny, nr 9-10/2013.
  • M. Lewicka, M. Sulima, A. Wdowiak, G. Bakalczuk, Ocena wybranych aspektów życia seksualnego mężczyzn, European Journal of Medical Technologies 2015, 4(9).
Piotr  Brzózka - dziennikarz wyróżniony w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2023
Artykuł napisany przez
Piotr Brzózka - dziennikarz wyróżniony w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2023
Dziennikarz wyróżniony w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku 2023". Autor tysięcy publikacji o tematyce medycznej, ekonomicznej, politycznej i społecznej. Przez 15 lat związany z Dziennikiem Łódzkim i Polska TheTimes. Z wykształcenia socjolog stosunków politycznych, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Po godzinach fotografuje, projektuje, maluje, tworzy muzykę.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Doznania seksualne
Jak się robi malinkę i w jaki sposób jej się pozbyć? Techniki i wskazówki
Sposoby na zrobienie malinki
Sex tantryczny – na czym polega i jak go uprawiać?
Tantra
Jak zaskoczyć faceta w łóżku? Techniki, porady, najlepsze sposoby
Seksowna kobieta w skórzanych rękawiczkach
Podobne artykuły
Kobieta w łóżku
Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? Porady i techniki
Orgazm przez sen
Co wiemy na temat orgazmu przez sen?
Masturbacja u kobiet
Masturbacja kobiet - na czym polega Sposoby na żeńską masturbację
Kobieta i mężczyzna w łóżku
Jak podniecić mężczyznę słowami, dotykiem i na odległość. Co działa najbardziej?
Bolesny pierwszy raz
Czy pierwszy raz boli? Jakie odczucia mu towarzyszą?

Reklama


Czy masz skończone 18 lat?

Treści przedstawione na tej stronie są dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!