Jak podniecić faceta – co najbardziej podnieca facetów

Jak podniecić faceta? Co najbardziej podnieca facetów? Najczęściej dotyk, widok i słowo - nieprzyzwoite oczywiście. Jak podniecić faceta dotykiem? Jak podniecić faceta w łóżku swoim wyglądem? Jak podniecić faceta słowami? Jak podniecić faceta na odległość?
podniecenie u faceta
Źródło: 123RF

Spis treści

Jak podniecić faceta?

Jak podniecić faceta? Z uwagi na stosunkowo prostą konstrukcję męskiej seksualności, poszukiwania świętego Graala nie są w tej materii szczególnie żmudne i skomplikowane. Zazwyczaj męskie podniecenie jest wyabstrahowane z kontekstu emocjonalnego, z rzadka tylko bywa związane ze sferą uczuć i głębszych potrzeb. Męskie podniecenie może istnieć samo dla siebie, dlatego do jego wywołania często wystarcza jeden dotyk, słowo, gest, widok, zapach. Oczywiście jest zawarte w tych twierdzeniach daleko idące uproszczenie, niemniej z pewnością zadanie pod tytułem „jak podniecić faceta” jest bez porównania łatwiejsze od analogicznego wyzwania odnośnie płci przeciwnej. 

Jak podniecić faceta dotykiem?

W przypadku wielu kobiet to, co mężczyźni uważają za grę wstępną (dotyk, całowanie, seks oralny) wymaga swoistej gry przedwstępnej (zaspokojenie potrzeby bezpieczeństwa, miłości, ciepła, akceptacji, powolne rozbudzanie libido). W drugą stronę jest zdecydowanie łatwiej i szybciej. Jeśli kobieta ma na to przyzwolenie, może mężczyznę po prostu dotknąć tam, gdzie uważa to za stosowne. W większości przypadków efekt w postaci podniecenia jest gwarantowany, choć oczywiście niekiedy można się na tym nieco stereotypowym przeświadczeniu sparzyć…

Jak podniecić faceta dotykiem? Wszystko zależy od sytuacji, osobowości oraz seksualnej wrażliwości. Na niektórych działać będą delikatne muśnięcia, nie zawsze nawet wprost w miejsca intymne (mężczyźni też lubią być dotykani w szyję, pośladki a nawet sutki). Inni wolą by kobieta wzięła sprawy w swoje ręce bez zbędnych ceregieli i niekoniecznie grzesząc delikatnością.

Czytaj też: Problemy z erekcją? Dieta na potencję

Jak podniecić faceta wyglądem?

Truizmem jest powtarzanie, że mężczyźni są wzrokowcami, nie mniej bez tej konstatacji o męskim podnieceniu nie ma sensu rozprawiać. Mężczyźni lubią patrzeć – na ciało kobiety jako całość, na wybrany fragment ciała (twarz, piersi, pośladki, okolice łonowe, plecy, uda, łydki, stopy, ręce, włosy, pieprzyk czy tatuaż), na ubranie i bieliznę będące obietnicą tego, co pod spodem, na makijaż zmieniający wizerunek, dodający wulgarności.

Wiele z wymienionych elementów ma podłoże mniej lub bardziej fetyszystyczne, wiele też odnosi się do niekoniecznie przyzwoitych archetypów, o których podświadomie fantazjuje wielu mężczyzn. I nawet jeśli nie jest to zasadą, niewątpliwie tego lub innego rodzaju bodźce wzrokowe należą do wyjątkowo podniecających, jeśli chodzi o mężczyzn.Jak podniecić faceta podczas rozmowy?

Warto też wiedzieć, jak podniecić faceta podczas rozmowy. Oczywiście i w tym przypadku wiele zależy od kontekstu i sytuacji. Psychologowie uważają jednak, że na mężczyzn często działa w tej materii daleko idąca bezpośredniość, a jeśli metaforyka – to niezbyt subtelna. Mówiąc inaczej – mężczyzn podnieca obietnica.

Obietnica upojnej nocy, obietnica nieziemskich doznań, obietnica niecodziennego widoku (szczególne znaczenie ma w tym kontekście bielizna erotyczna) a może po prostu obietnica czegoś niewypowiedzianego, co w psychice jednoznacznie konotuje z aktywnością seksualną. Oczywiście innym tekstem częstuje się mężczyznę w barze, innym kolegę z pracy, a innymi wiernego wieloletniego małżonka. Nie mniej seksualna tematyka w ustach kobiety niemal zawsze działa na mężczyzn stymulująco.

Jak podniecić faceta słowami w łóżku?

Jak podniecić faceta słowami w łóżku, gdy już dojdzie do zbliżenia? To też nie jest skomplikowane. Ciężko powiedzieć, czy wskutek wzorców kulturowych, których pielęgnacją ochoczo zajmuje się branża pornograficzna, czy może bardziej w odniesieniu do tajemnych pierwotnych instynktów, tak czy inaczej wielu mężczyzn lubi, gdy kobieta w łóżku staje się wulgarna. Także w warstwie werbalnej. Drugim komunikatem, który działa na większość facetów w czasie miłosnych igraszek, jest ten odnoszący się do nadchodzącego orgazmu.

Do dyspozycji kobieta ma w tym przypadku cały katalog komunikatów, od rozkosznych westchnień, po wielce znaczące wygięcia i napięcia, którym ulega ciało. I niby wszystko jest oczywiste, ale przecież siłę przekazu można jeszcze dodatkowo zwiększyć… A czy zapewnianie partnera o miłości, przywiązaniu i podziwie dla jego walorów ma sens? Ma, choć nie tak duży, jak miałoby to miejsce w sytuacji odwrotnej. Poza tym pamiętajmy, że wyrażając podziw, lepiej jest w tej sytuacji skupić się na jego atrybutach fizycznych, niż jakichkolwiek innych. 

Czytaj też: Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk

Jak podniecić faceta na odległość?

Jak podniecić faceta na odległość? Jak podniecić faceta przez sms, mail albo telefon?Wydaje się to trudne? Bynajmniej. Najlepiej świadczą o tym doświadczenia pracowników call center zawodowo zajmujących się podniecaniem klientów i wciąganiem ich w kosztowne smsowe rozmowy.

Rekordziści w podnieceniu trwać potrafią godzinami, śląc sms za smsem, nie bacząc, że każdy z nich uszczupla stan konta. A to, że po drugiej stronie w klawiaturę bynajmniej nie stuka seksowna Nikola, lecz znudzeni studenci informatyki, to już zupełnie inna sprawa... 

To co sprawdza się w branży erotycznej, często sprawdza się też w życiu. Naładowany seksualnym ładunkiem sms, będący obietnicą upojnej nocy może sprawić, że mężczyzna resztę dnia spędzi rozmyślając wyłącznie o tym, co czeka go wieczorem. Pozytywne napięcie zaś, w które zostanie wprawiony, może zaprocentować w sypialni. 

Oceń artykuł

(liczba ocen 70)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!