To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗
To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗
To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? Porady i techniki

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? Teoretycznie to proste, tak przynajmniej wynika z niezliczonych poradników. W praktyce oczekując odpowiedzi na pytanie, jak doprowadzić kobietę do orgazmu pochwowego czy łechtaczkowego, nie mówiąc już o sutkowym, zmierzyć przyjdzie nam się z całym bogactwem kobiecej seksualności. Która jest tyleż piękna, co i skomplikowana.
Kobieta w łóżku
Źródło: 123RF
W skrócie
 • Kobieta może przeżywać orgazm na dziesiątki sposobów. W uproszczeniu mówi się o dwóch podstawowych jego odmianach – łechtaczkowym i pochwowym.
 • Klasyczny orgazm pochwowy jest w stanie przeżyć, tylko 20-40 procent kobiet. Do jego osiągnięcia często niezbędne jest silne rozbudzenie partnerki przed rozpoczęciem stosunku.
 • 60-70 procent kobiet do osiągnięcia orgazmu w czasie stosunku lub masturbacji potrzebuje stymulacji łechtaczki. Sposobów na doprowadzenie partnerki do orgazmu łechtaczkowego jest cała masa - od stymulacji palcami po pieszczoty językiem.
SPRAWDŹ TEŻ: Poznaj rodzaje orgazmu u kobiet
Spis treści

Reklama

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu?

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? Na temat tego, jak doprowadzić kobietę do orgazmu, napisano i powiedziano już tysiące słów, a i tak materia ta pozostaje nie do końca zgłębiona. Teoria nie uwzględnia bowiem setek zmiennych, dotyczących zarówno seksualności danej kobiety, jak i sprawności partnera, a także wzajemnej ich relacji.

Pamiętajmy, że kobieta może przeżywać orgazm  na dziesiątki sposobów, choć w uproszczeniu zwykło się mówić o dwóch podstawowych jego odmianach – łechtaczkowym i pochwowym. Ale nawet stymulując łechtaczkę czy pochwę można to robić na niezliczone sposoby, tego zaś, w jaki sposób kobieta przetwarzać będzie bodźce na swój użytek, skategoryzować nie sposób.

A przecież dodać należy do katalogu doświadczeń inne, choć zdecydowanie rzadsze odmiany orgazmu, jak orgazm analny, sutkowy, czy też orgazm będący rezultatem fantazji i marzeń. 

Co może pomóc w doprowadzeniu kobiety do rozkoszy?

Służyć do tego mogą:

 • namiętne pocałunki, 
 • pieszczoty całego ciała ze szczególnym uwzględnieniem kluczowych (choć niekoniecznie oczywistych) stref erogennych, 
 • stymulacja oralna
 • odpowiednia atmosfera i temperatura uczuć. 

Jeżeli już, bardziej stymulująca od samych ruchów może się okazać atmosfera towarzysząca ostremu zbliżeniu.

Tak czy inaczej pamiętajmy – jeśli już zaczniemy, nie zwalniajmy tempa. Każda modyfikacja w trakcie stosunku może oznaczać, że orgazm oddali się o kolejne minuty.

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu pochwowego?

Rozwiązaniem bywa też szybki seks, choć w przypadku kobiet rzadziej zdarza się, by tego typu mechaniczna stymulacja w sposób automatyczny przekładała się na szybkość osiągania orgazmu.Wielu mężczyzn na problem spogląda czysto technicznie, niejako przykładając do kobiecego orgazmu własną miarę.

Zastanawiając się, jak szybko doprowadzić kobietę do orgazmu pochwowego studiują więc budowę żeńskich narządów płciowych, ze szczególnych uwzględnieniem położenia punktu G (na przedniej ściance, ok. 4-5 cm od ujścia pochwy), co ambitniejsi docierają do punktu A (głęboko, głęboko, obok ujścia szyjki macicy).

Z technicznego punktu widzenia są to bardzo słuszne koncepcje. Umiejętna stymulacja owych punktów penisem, wibratorem lub palcem (w przypadku punktu A ostatnia opcja raczej odpada) teoretycznie powinna przynieść orgazm. Dlaczego więc, skoro to takie proste, tak często się nie udaje?

Zobacz nasz redakcyjny test feromonów:

Reklama

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu łechtaczkowego?

Siegmund Freud uważał orgazm łechtaczkowy za gorszy, niepełny i jakby dziecinny, nieprzynależny kobietom dorosłym. Teoria ta, podobnie jak wiele innych teorii słynnego austriackiego psychiatry, została na przestrzeni XX wieku definitywnie obalona.

Choćby z tego powodu, że 60-70 procent, czyli większość kobiet do osiągnięcia orgazmu w czasie stosunku lub masturbacji potrzebuje większej lub mniejszej stymulacji łechtaczki.

W ostatnich dziesięcioleciach spostponowana przez Freuda łechtaczka doczekała się rehabilitacji, a wręcz gloryfikacji. Naukowcy odkryli, że faktycznie jest większa, niż jej widoczna na zewnątrz część przypominająca niewielki guziczek.

Okazało się też, że łechtaczka ma nieco wspólnego z penisem, choćby ze względu na obecność tzw. ciał jamistych i możliwość lekkiego wzwodu. 

Jak najszybciej doprowadzić kobietę do orgazmu łechtaczkowego?  Metod i technik jest bez liku. Decydując się na stymulacje palcami, pocieramy newralgiczny guziczek ruchami posuwistymi lub okrężnymi. Charakter ruchów powinniśmy dostosować do reakcji partnerki, które będą swoistym drogowskazem.

Wsłuchując się w płynące z jej ciała sygnały z czasem wyczujemy też, jakie powinno być tempo i moc wykonywanych ruchów.

W wielu przypadkach istotna będzie konsekwencja – kobiety zazwyczaj nie lubią jakichkolwiek zmian na raz wytyczonej ścieżce do orgazmu.

Reklama

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu podczas stosunku? 

Możliwości jest kilka:

 • zastosować pozycję, w której członek penetrując pochwę będzie jednocześnie pocierać łechtaczkę lub jej okolice (np. odpowiednio skonfigurowana pozycja misjonarska),
 • w czasie stosunku pieścić partnerkę dodatkowo palcami (np. w pozycji na jeźdźca czy na łyżeczkę),
 • między kopulujące ciała włożyć wibrator lub inny przedmiot stymulujący łechtaczkę. 

Reklama

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu językiem?

Nie zapominajmy, że w arsenale środków, którymi można kobietę doprowadzić do szczytowania, pozostaje język. Wprawdzie seks oralny wiele kobiet uznaje za przereklamowany, nawet jeśli same mają być biorczyniami pieszczot, ale nie ma sensu z góry się zrażać.

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu językiem? Zazwyczaj pieszcząc łechtaczkę. I ze względu na większą wrażliwość tego organu i z uwagi na ograniczenia techniczne.

Wprowadzenie języka do pochwy na głębokość większą niż 2-3 centymetry nie jest bowiem proste, a przecież co bardziej wrażliwe miejsca znajdują się głębiej (jak choćby wspomniany punkt G). Pieszcząc kobietę językiem nie należy zapominać o delikatności.

Choć wydawać by się mogło, że język sam w sobie jest delikatny, bezceremonialne ulokowania go na łechtaczce może sprawić kobiecie dyskomfort, a nawet ból. Dlatego pieszczoty oralne warto zacząć od innych, nieco słabiej unerwionych stref erogennych, znajdujących się na przykład po wewnętrznej stronie ud.

Reklama

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu sutkowego?

Jak doprowadzić kobietę do szybkiego orgazmu sutkowego? Orgazm sutkowy, wbrew powątpiewaniom sceptyków i sceptyczek, istnieje. Nie jest jednak zjawiskiem częstym. Większość kobiet nigdy go nie doświadczy, nie tylko ze względu na brak umiejętności czy zaangażowania partnera, ale też brak wystarczającej wrażliwości na dotyk w tym miejscu.

Jeśli kobieta nie odczuwa szczególnej przyjemności z pieszczot piersi, nie ma wielkiego sensu, by dążyć do orgazmu sutkowego. Ale też nie jest powiedziane, że sytuacja taka będzie trwać wiecznie. Wiele kobiet zyskuje szczególną wrażliwość po urodzeniu dziecka, w okresie laktacji. Wrażliwość tak silną, że możliwe jest silne podniecenie nawet w czasie karmienia malucha.

Piersi są też bardziej podatne na bodźce przed okresem, choć w wielu przypadkach pieszczoty zamiast przyjemności sprawią wtedy ból.

Reklama

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu bez stosunku?

Jak doprowadzić do orgazmu bez stosunku, dotykając jedynie piersi? Przede wszystkim liczy się delikatność i wyczucie. Pieszczoty należy zacząć z daleka od brodawek. Ruchy powinny być wolne i koliste, a dotyk ledwie zauważalny. Użyć do tego celu można rąk, ale też języka, warg czy delikatnego piórka.

Wraz ze wzrostem podniecenia powinniśmy zauważyć stwardnienie brodawek. Gdy kobieta będzie już mocno pobudzona, można zacząć pieścić same brodawki, zwłaszcza silnie unerwione końce. Uwaga – w tym momencie  ławo wszystko popsuć, jeśli tylko kobieta odczuje nasze ruchy jako bolesne.

Dopiero w obliczu nadchodzącego orgazmu można sobie pozwolić na większe zdecydowanie, ze ściskaniem czy podgryzaniem brodawek włącznie.

Jak szybko doprowadzić kobietę do orgazmu?

W czasach, w których życie nabiera coraz większego rozpędu, także aktywność seksualna coraz częściej bywa poddana presji czasu. Co jednak zrobić, jeśli indywidualne ścieżki obojga partnerów nie chcą się zejść w jednym punkcie? Jak szybko doprowadzić kobietę do orgazmu, tak by przeżyć ten moment wspólnie?

Metod i technik jest wiele.Najpewniejszą z nich wydaje się silne rozbudzenie partnerki przed rozpoczęciem penetracji.

Czytaj również

Bibliografia

 • P. Gałecki, A. Depko, S. Jędrzejewska, M. Talarowska, Orgazm człowieka z perspektywy fizjologicznej – część I, https://www.researchgate.net/profile/Monika-Talarowska/publication/230892601_Human_orgasm_from_the_physiological_perspective_-_Part_I/links/5406a8930cf23d9765a7fbc7/Human-orgasm-from-the-physiological-perspective-Part-I.pdf [data dostępu: 19.12.2021].
 • M. Marzec-Remiszewski, Ewolucyjne wyjaśnienie przyjemności, https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/bitstream/handle/item/147501/marzec-remiszewski_ewolucyjne_wyjasnienie_przyjemnosci_2016.pdf [data dostępu: 19.12.2021].
 • M. Marzec, Wybrane zachowania seksualne z perspektywy ewolucyjnej, Seksuologia Polska, 2014, 12(1).
 • K. Nowosielski, V. Skrzypulec, Cykl reakcji seksualnej u kobiety, Ginekologia polska, nr 6, rok 2009.
Piotr Brzózka - dziennikarz wyróżniony w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2023
Artykuł napisany przez
Piotr Brzózka - dziennikarz wyróżniony w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2023
Dziennikarz wyróżniony w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku 2023". Autor tysięcy publikacji o tematyce medycznej, ekonomicznej, politycznej i społecznej. Przez 15 lat związany z Dziennikiem Łódzkim i Polska TheTimes. Z wykształcenia socjolog stosunków politycznych, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Po godzinach fotografuje, projektuje, maluje, tworzy muzykę.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Doznania seksualne
Co wiemy na temat orgazmu przez sen?
Orgazm przez sen
Jak zaskoczyć faceta w łóżku? Techniki, porady, najlepsze sposoby
Seksowna kobieta w skórzanych rękawiczkach
Sex tantryczny – na czym polega i jak go uprawiać?
Tantra
Podobne artykuły
Masturbacja u kobiet
Masturbacja kobiet - na czym polega Sposoby na żeńską masturbację
Kobieta w łóżku
Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? Porady i techniki
Bolesny pierwszy raz
Czy pierwszy raz boli? Jakie odczucia mu towarzyszą?
Sposoby na zrobienie malinki
Jak się robi malinkę i w jaki sposób jej się pozbyć? Techniki i wskazówki
Kobieta i mężczyzna w łóżku
Jak podniecić mężczyznę słowami, dotykiem i na odległość. Co działa najbardziej?

Reklama


Czy masz skończone 18 lat?

Treści przedstawione na tej stronie są dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Jak leczyć się w prywatnych szpitalach? 🏥
Sprawdź!