Strefy erogenne mężczyzn - gdzie są i jak je pobudzić?

Strefy erogenne mężczyzn nie ograniczają się do penisa i jąder. Liczne strefy erogenne u mężczyzn zlokalizowane są też w innych rejonach ciała – na uszach, szyi, ramionach, twarzy, kończynach, pośladkach, w odbycie. Która strefa erogenna mężczyzny jest najbardziej czuła na dotyk, jak pobudzać strefy erogenne u mężczyzn?
miejsca erogenne u mężczyzny
źródło: 123RF
Spis treści

Strefy erogenne mężczyzn

Strefy erogenne mężczyzn stereotypowo zwykło się wiązać jedynie z narządami płciowymi, czyli penisem oraz jądrami. Myślenie to jest odbiciem założenia, iż męska seksualność nie jest szczególnie skomplikowana i wyrafinowana, a do osiągnięcia satysfakcji wystarczy odpowiednia stymulacja prącia. W istocie – w większości przypadków to wystarczy. Wiedzieć jednak należy, że jest to swego rodzaju program minimum. Strefy erogenne u mężczyzn ulokowane są na całym ciele, często zresztą w podobnych miejscach, jak u kobiet. Co więcej, strefy erogenne u mężczyzn znajdujące się poza rejonem genitalnym, również potrafią dostarczyć bardzo silnych doznań.

Strefy erogenne u mężczyzn – uszy

Niezwykle unerwione i podatne na dotyk strefy erogenne u mężczyzn stanowią uszy. W przypadku uszu dreszcz ekscytacji wywołać może nawet nie dotyk, czy pocałunek, a sam jego zwiastun – ciepły oddech, czy lekkie muśnięcie. Wprawdzie do orgazmu mężczyzny przez uszy doprowadzić nie można, jednak ich stymulacja znacząco wpływać może na wzrost podniecenia, a i sama w sobie oferuje niezwykle przyjemne doznania – dreszcze i rozkoszne prądy odczuwane w szczególności w okolicach potylicy. A po zakończonych pieszczotach uszu można się skupić na sąsiednich rejonach, które w tym czasie zostały silnie rozbudzone...

Czytaj też: Aseksualizm - objawy, co to takiego

Strefy erogenne u mężczyzn – szyja, głowa, plecy

Stymulacja uszu pobudza inne strefy erogenne mężczyzn znajdujące się w pobliżu. Należą do nich szyja, kark, potylica, skronie, ramiona, plecy. Także i w tym przypadku nie chodzi o doświadczenia orgastyczne, jednak większość mężczyzn wprost uwielbia pocałunki składane na szyi, czy drapanie po plecach i karku. Tym, co może budzić większe kontrowersje i wymaga sprawdzenia w praktyce są pieszczoty piersi. Sutki i ich okolice także potencjalnie mogą być strefą erogenną u mężczyzny, często jednak ich stymulacja wywołuje reakcję obojętną lub niechętną. 

Strefy erogenne u mężczyzn – twarz

Twarz to nie jedna i nie dwie strefy erogenne. U mężczyzn, podobnie jak i u kobiet, na twarzy znaleźć można niezliczoną ilość miejsc, którym warto poświęcić uwagę, jeśli chce się zrobić partnerowi przyjemność. Co oczywiste, należą do nich usta, podatne nie tylko na pocałunki, ale i gryzienie czy dotyk. Zazwyczaj mężczyźni bardzo lubią, gdy kobieta całuje ich oczy i powieki, lub delikatnie muska brwi. Strefy erogenne u mężczyzn znajdują się też na policzkach i skroniach, aczkolwiek one akurat nie zapewniają zazwyczaj wyjątkowych doznań.

Strefy erogenne mężczyzn – ręce i nogi

Także na rękach i nogach można zlokalizować strefy erogenne u mężczyzn. Doznania w tym miejscu nie są może zbyt silne, ale z pewnością partner z przyjemnością odbierze dotyk lub pocałunek złożony w tym właśnie miejscu. Kończyny unerwione erotycznie są po obu stronach, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Strefy erogenne u mężczyzn znaleźć można m.in. między udami, na stopach, na kolanach i pod kolanami, na dłoniach, przedramionach, ramionach… Dużą przyjemność mężczyźnie sprawia wodzenie paznokciem po całej długości ręki lub nogi. Z kolei pieszczoty językiem i wargami wewnętrznej strony ud rozbudzają wyobraźnie stanowiąc niewypowiedzianą zapowiedź czegoś więcej…

Strefa erogenna mężczyzny – odbyt

Odbyt, jako strefa erogenna mężczyzny pozostaje tematem tabu. W potocznym myśleniu odbyt jest zarezerwowany dla miłości homoseksualnej. Tymczasem coraz więcej par heteroseksualnych po cichu praktykuje eksplorację tego miejsca nie tylko u niej, ale i u niego. Przedmiotem poszukiwań i ewentualnych pieszczot jest oczywiście ów na wpół mityczny „męski punkt G”. A właściwie nie taki mityczny, seksuologia przyznaje bowiem, że na głębokości około 6-7 centymetrów w odbycie znajduje się miejsce, którego stymulacja może spotęgować doznania w czasie orgazmu, albo wręcz orgazm wywołać. Oczywiście nie u wszystkich to działa, nie mniej – zdarza się. Jeśli natomiast pieszczoty odbytu wydają się partnerom zbyt perwersyjne, zawsze pozostaje zająć się pośladkami, które stanowią dwie wielkie strefy erogenne u mężczyzn. 

Przeczytaj: Co podnieca mężczyzn - zapachy, słowa, dotyk

Artykuł napisany przez
Piotr Brzózka
Dziennikarz, autor tysięcy publikacji o tematyce ekonomicznej, politycznej, społecznej oraz medycznej. Przez 15 lat związany z Dziennikiem Łódzkim i Polska TheTimes. Z wykształcenia socjolog stosunków politycznych, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Po godzinach fotografuje, projektuje, maluje, tworzy muzykę.
Więcej z kateogrii: Seks
Przeczytaj artykuł
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (opóźnienie ejakulacji)
Przeczytaj artykuł
Ciąża bez wytrysku - czy zapłodnienie w ten sposób jest możliwe?
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Pytanie: Jakie objawy osłabienia organizmu najczęściej obserwujesz?

  Senność i brak energii

  Nawracające infekcje

  Utrudnione gojenie uszkodzeń skóry

  Wysypki skórne

  Dolegliwości układu pokarmowego

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Podobne artykuły
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (opóźnienie ejakulacji)
Ciąża bez wytrysku - czy zapłodnienie w ten sposób jest możliwe?
Jak doprowadzić się do orgazmu? - techniki, wskazówki
Jak podniecić faceta – co najbardziej podnieca facetów

Przychodnia online dla Ciebie

Szybka konsultacja lekarska online przez telefon.

Zacznij leczenie, przedłuż receptę na przyjmowane leki - szybko i bez kolejek.

Wybierz konsultację

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Ból owulacyjny - ile trwa i jak go załagodzić?
Dieta ketogeniczna – na czym polega? Zasady i jadłospis
Kiszone buraki - właściwości i zastosowanie. Jak je kisić?
RDW CV - co znaczy wysokie lub niskie?
D-dimery: norma, badanie i wyniki. Przyczyny podwyższonych?

Reklama