ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Strefy erogenne mężczyzn - gdzie są i jak je pobudzić?

Strefy erogenne mężczyzn nie ograniczają się do penisa i jąder. Liczne strefy erogenne u mężczyzn zlokalizowane są też w innych rejonach ciała – na uszach, szyi, ramionach, twarzy, kończynach, pośladkach, w odbycie. Która strefa erogenna mężczyzny jest najbardziej czuła na dotyk, jak pobudzać strefy erogenne u mężczyzn?
Zbliżenie kobiety i mężczyzny
Źródło: 123RF
Spis treści

Reklama

Strefy erogenne mężczyzn

Strefy erogenne mężczyzn stereotypowo zwykło się wiązać jedynie z narządami płciowymi, czyli penisem oraz jądrami. Myślenie to jest odbiciem założenia, iż męska seksualność nie jest szczególnie skomplikowana i wyrafinowana, a do osiągnięcia satysfakcji wystarczy odpowiednia stymulacja prącia. W istocie – w większości przypadków to wystarczy. Wiedzieć jednak należy, że jest to swego rodzaju program minimum.

Strefy erogenne u mężczyzn ulokowane są na całym ciele, często zresztą w podobnych miejscach, jak u kobiet. Co więcej, strefy erogenne u mężczyzn znajdujące się poza rejonem genitalnym, również potrafią dostarczyć bardzo silnych doznań.

Reklama

Strefy erogenne u mężczyzn – uszy

Niezwykle unerwione i podatne na dotyk strefy erogenne u mężczyzn stanowią uszy. W przypadku uszu dreszcz ekscytacji wywołać może nawet nie dotyk, czy pocałunek, a sam jego zwiastun – ciepły oddech, czy lekkie muśnięcie.

Wprawdzie do orgazmu mężczyzny przez uszy doprowadzić nie można, jednak ich stymulacja znacząco wpływać może na wzrost podniecenia, a i sama w sobie oferuje niezwykle przyjemne doznania – dreszcze i rozkoszne prądy odczuwane w szczególności w okolicach potylicy.

A po zakończonych pieszczotach uszu można się skupić na sąsiednich rejonach, które w tym czasie zostały silnie rozbudzone...

Zobacz nasz redakcyjny test feromonów:

Reklama

Strefy erogenne u mężczyzn – szyja, głowa, plecy

Stymulacja uszu pobudza inne strefy erogenne mężczyzn znajdujące się w pobliżu. Należą do nich szyja, kark, potylica, skronie, ramiona, plecy. Także i w tym przypadku nie chodzi o doświadczenia orgastyczne, jednak większość mężczyzn wprost uwielbia pocałunki składane na szyi, czy drapanie po plecach i karku.

Tym, co może budzić większe kontrowersje i wymaga sprawdzenia w praktyce są pieszczoty piersi. Sutki i ich okolice także potencjalnie mogą być strefą erogenną u mężczyzny, często jednak ich stymulacja wywołuje reakcję obojętną lub niechętną. 

Reklama

Strefy erogenne u mężczyzn – twarz

Twarz to nie jedna i nie dwie strefy erogenne. U mężczyzn, podobnie jak i u kobiet, na twarzy znaleźć można niezliczoną ilość miejsc, którym warto poświęcić uwagę, jeśli chce się zrobić partnerowi przyjemność. Co oczywiste, należą do nich usta, podatne nie tylko na pocałunki, ale i gryzienie czy dotyk.

Zazwyczaj mężczyźni bardzo lubią, gdy kobieta całuje ich oczy i powieki, lub delikatnie muska brwi. Strefy erogenne u mężczyzn znajdują się też na policzkach i skroniach, aczkolwiek one akurat nie zapewniają zazwyczaj wyjątkowych doznań.

Reklama

Strefy erogenne mężczyzn – ręce i nogi

Także na rękach i nogach można zlokalizować strefy erogenne u mężczyzn. Doznania w tym miejscu nie są może zbyt silne, ale z pewnością partner z przyjemnością odbierze dotyk lub pocałunek złożony w tym właśnie miejscu. Kończyny unerwione erotycznie są po obu stronach, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

Strefy erogenne u mężczyzn znaleźć można m.in. między udami, na stopach, na kolanach i pod kolanami, na dłoniach, przedramionach, ramionach…

Dużą przyjemność mężczyźnie sprawia wodzenie paznokciem po całej długości ręki lub nogi. Z kolei pieszczoty językiem i wargami wewnętrznej strony ud rozbudzają wyobraźnie stanowiąc niewypowiedzianą zapowiedź czegoś więcej…

Reklama

Strefa erogenna mężczyzny – odbyt

Odbyt, jako strefa erogenna mężczyzny pozostaje tematem tabu. W potocznym myśleniu odbyt jest zarezerwowany dla miłości homoseksualnej. Tymczasem coraz więcej par heteroseksualnych po cichu praktykuje eksplorację tego miejsca nie tylko u niej, ale i u niego. Przedmiotem poszukiwań i ewentualnych pieszczot jest oczywiście ów na wpół mityczny „męski punkt G”.

A właściwie nie taki mityczny, seksuologia przyznaje bowiem, że na głębokości około 6-7 centymetrów w odbycie znajduje się miejsce, którego stymulacja może spotęgować doznania w czasie orgazmu, albo wręcz orgazm wywołać. Oczywiście nie u wszystkich to działa, nie mniej – zdarza się. Jeśli natomiast pieszczoty odbytu wydają się partnerom zbyt perwersyjne, zawsze pozostaje zająć się pośladkami, które stanowią dwie wielkie strefy erogenne u mężczyzn. 

Czytaj również
Piotr  Brzózka - dziennikarz wyróżniony w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2023
Artykuł napisany przez
Piotr Brzózka - dziennikarz wyróżniony w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2023
Dziennikarz wyróżniony w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku 2023". Autor tysięcy publikacji o tematyce medycznej, ekonomicznej, politycznej i społecznej. Przez 15 lat związany z Dziennikiem Łódzkim i Polska TheTimes. Z wykształcenia socjolog stosunków politycznych, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Po godzinach fotografuje, projektuje, maluje, tworzy muzykę.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Doznania seksualne
Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? Porady i techniki
Kobieta w łóżku
Sex tantryczny – na czym polega i jak go uprawiać?
Tantra
Jak zaskoczyć faceta w łóżku? Techniki, porady, najlepsze sposoby
Seksowna kobieta w skórzanych rękawiczkach
Podobne artykuły
Masturbacja u kobiet
Masturbacja kobiet - na czym polega Sposoby na żeńską masturbację
Zbliżenie kobiety i mężczyzny
Jak najlepiej dogodzić kobiecie? Sprawdzone techniki i porady
Orgazm przez sen
Co wiemy na temat orgazmu przez sen?
Kobieta i mężczyzna w łóżku
Jak podniecić mężczyznę słowami, dotykiem i na odległość. Co działa najbardziej?
Sposoby na zrobienie malinki
Jak się robi malinkę i w jaki sposób jej się pozbyć? Techniki i wskazówki

Reklama


Czy masz skończone 18 lat?

Treści przedstawione na tej stronie są dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich.

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!