Powiększanie penisa. Lepsza operacja czy ćwiczenia?

Co drugi Polak nie jest zadowolony z wielkości swojego członka, większość marzy o większym i grubszym przyrodzeniu. Co ciekawe, podobne oczekiwania w stosunku do partnerów, ma niewiele mniej kobiet. Dlatego panowie coraz częściej decydują się na powiększenie penisa, a medycyna estetyczna wychodzi im naprzeciw. Jednym potrzebna jest operacja, innym wystarczą ćwiczenia na powiększenie penisa.
Rozpięty męski rozporek z wystającą miarką
Źródło: 123RF
Spis treści

Wielkość penisa od wieków jest obsesją panów i wyznacznikiem ich męskości. Tymczasem aż połowa mężczyzn w Polsce ma kompleks małego członka, choć to problem bardziej psychologiczny niż fizjologiczny, bo według badań seksuologów średni rozmiar penisa Polaka, która wynosi w momencie wzwodu 11-15 cm (choć niektórzy mówią o widełkach 11-17 cm), mieści się w normie przewidzianej dla białej populacji europejskiej.

Co ciekawe dla 90 procent pań większe znaczenie niż długość członka ma jego obwód.  Wynika to z tego, że najwięcej receptorów znajduje się na bocznych ściankach pochwy, grubszy członek pozwala na przykład na większą stymulacje punktu G, który znajduje się na przedniej ścianie szyjki macicy. 

Istnieje oczywiście grupa mężczyzn z małym prąciem, u których wystąpiły anatomiczne zaburzenia. Dlatego każdą swoją wątpliwość dobrze jest skonsultować z lekarzem urologiem lub andrologiem. Tym bardziej, że kompleksy małego członka mogą mieć wpływ na życie seksualne i prowadzić do różnego rodzaju zahamowani i fobii. Przy wadach rozwojowych lekarz może zdecydować o operacji wydłużenia penisa. Część mężczyzn stosuje ćwiczenia na wydłużenie penisa lub decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej.

Wydłużanie penisa

Niezwykle rzadko przeprowadza się operacyjne wydłużanie penisa. Dwugodzinny zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym i pozwala na wydłużenie członka o 2-3 cm, mierzonego w stanie zwiotczenia (w stanie erekcji członek może się powiększyć jedynie o 1 cm). Podczas operacji chirurg poluzowuje więzadła, które mocują ciała jamiste do kości łonowej, co pozwala członkowi wysunąć się bardziej na zewnątrz. Przez pierwszy miesiąc od zabiegu mężczyzna musi unikać kontaktów seksualnych.  Operacja ma wielu przeciwników, bo nie daje stuprocentowej gwarancji osiągnięcia oczekiwanego efektu.

Powiększenie penisa silikonem i laserem

Obwód penisa Polaków mieści się w granicach 8,8-11 cm i istnieje kilka sposobów na to, żeby go zwiększyć. Do prącia można wstrzyknąć silikon, ale skutkiem ubocznym tej metody może być brak czucia w członku, a dodatkowo może się wiązać z bliznowaceniem tkanki podskórnej.  Pacjentowi można również wstrzyknąć tłuszcz odessany z innego miejsca na ciele. Własna tkanka tłuszczowa jest uważana za najbezpieczniejszy rodzaj wypełniacza, a godzinny zabieg, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, jest mało inwazyjny (rekonwalescencja trwa zaledwie 5 dni). Efekt potrafi zadowolić pacjenta, objętość penisa może wzrosnąć nawet o połowę, a długość o 10-20 procent. Trzeba jednak pamiętać, że część tłuszczu potrafi się wchłonąć w ciągu roku, najwyżej dwóch lat.

Wielkość członka można również zmienić stosując zabieg przy użyciu lasera. Tzw. zabieg MISL przeprowadza się w lekkiej narkozie i polega na wydłużeniu penisa poprzez zerwanie za pomocą lasera więzadeł wieszadłowych, co powoduje jego wysunięcie na zewnątrz. Dodatkowo pogrubia się prącie tłuszczem własnym pacjenta. Aktywność seksualna jest możliwa po tygodniu od zabiegu.

Powiększenie penisa kwasem hialuronowym

Alternatywą dla operacji chirurgicznej jest powiększanie penisa kwasem hialuronowym. Ta coraz popularniejsza metoda wśród pacjentów gabinetów medycyny estetycznej, pozwala wydłużyć członka o 1-3 cm i pogrubić go o 2-5 cm. Zabieg wykonuje się ambulatoryjnie, pacjent jest znieczulany miejscowo. Okres rekonwalescencji to 2-4 tygodnie i w tym czasie mężczyzna powinien zrezygnować z kontaktów seksualnych i intensywnego wysiłku, a także regularnie masować przyrodzenie, żeby kwas hialuronowy równomiernie się rozłożył. Podobnie, jak przy wszczepianiu tłuszczu, kwas hialuronowy potrafi wchłonąć się w ciągu 1-2 lat.  W przeciwieństwie jednak do tłuszczu kwas hialuronowy stymuluje produkcję własnego kolagenu w komórkach prącia. Penis zawsze pozostanie większy niż przed zabiegiem.

Domowe ćwiczenia powiększenie penisa

Istniej też kilka domowych sposobów na powiększenie penisa, choć trzeba przyznać, że seksuolodzy podchodzą do nich bardzo sceptycznie i dodają, że nikt nie przeprowadził badań na temat ich skuteczności i skutków ubocznych. W Stanach Zjednoczonych rekordy popularności biją jednak wśród panów ćwiczenia zwane jelqing. Podobno stosowanie tej techniki codziennie przez 40 minut potrafi przynieść oczekiwane efekty po roku. Na czym polegają ćwiczenia?  Trochę przypominają masturbację, ale nią nie są. Mężczyzna powinien mocno objąć ręką podstawę częściowo wiotkiego członka i przesuwać ją w kierunku żołędzi. Silny ruch powinien doprowadzić do wzrostu krwi w penisie i jego nabrzmienia. Ruch wykonywany sukcesywnie może doprowadzić do rozciągnięcia się tkanek, trzeba jednak uważać na to, żeby nie doprowadzić do obtarć i podrażnień naskórka. Ćwiczenia wykonuje się przez 2-3 dni, a potem stosuje jednodniową przerwę. Efekty każdy musi ocenić sam.

Oprócz wspomnianych sposobów, można wypróbować kapsułki i tabletki oparte na naturalnych składnikach. Ich działanie polega na uwalnianiu tlenku azotu, który powoduje rozciąganie ciał jamistych prącia. Dzięki temu może do niego napłynąć więcej krwi, a co za tym idzie, penis osiąga większy rozmiar. Ten sposób na powiększenie penisa ma wielu zwolenników, ponieważ jest nieinwazyjny i dyskretny.

 

Czytaj też:

Więcej z kateogrii: Seks
Przeczytaj artykuł
Ból jąder - możliwe przyczyny, potencjalne diagnozy, postępowanie
Przeczytaj artykuł
Guzek na jądrze - czego objawem jest zgrubienie lub narośl na jądrze?
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Podobne artykuły
Ból jąder - możliwe przyczyny, potencjalne diagnozy, postępowanie
Guzek na jądrze - czego objawem jest zgrubienie lub narośl na jądrze?
Podrażnienia po goleniu u mężczyzn - jakie są przyczyny?
Swędzenie i pieczenie odbytu - przyczyny. Jak się go pozbyć?
Zapalenie pęcherza u mężczyzn - przyczyny i objawy. Jak leczyć?

Przychodnia online dla Ciebie

Szybka konsultacja lekarska online przez telefon.

Zacznij leczenie, przedłuż receptę na przyjmowane leki - szybko i bez kolejek.

Wybierz konsultację

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Ból owulacyjny - ile trwa i jak go załagodzić?
Dieta ketogeniczna – na czym polega? Zasady i jadłospis
Kiszone buraki - właściwości i zastosowanie. Jak je kisić?
RDW CV - co znaczy wysokie lub niskie?
D-dimery: norma, badanie i wyniki. Przyczyny podwyższonych?

Reklama