Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗

Powiększanie penisa - domowe sposoby i ćwiczenia

Panowie są w stanie zrobić wiele, by powiększyć rozmiar penisa, ale niechętnie mówią o swoich kompleksach i rzadko szukają pomocy u lekarzy. Właśnie dlatego domowe sposoby i ćwiczenia na powiększenie penisa cieszą się tak dużą popularnością. Pamiętajmy jednak, że rzadko kiedy metody te są w stanie zastąpić osiągnięcia współczesnej medycyny.
Mężczyzna szukający sposobów na powiększenie penisa
Źródło: 123RF
W skrócie
  • Na rozmiar penisa wpływ ma wiele czynników. Do najważniejszych należy genetyka, ale istotny jest również styl życia.
  • Ukrwienie członka, a co za tym idzie jego zdolność do erekcji i wielkość, poprawi trening mięśni Kegla. U mężczyzn są one zlokalizowane między odbytem a moszną.
  • Jedną z popularnych metod powiększania penisa, są ćwiczenia rozciągające. Jednak nie mają one udowodnionej skuteczności, a podczas ich wykonywania trzeba zachować ostrożność.
SPRAWDŹ TEŻ: Powiększanie penisa. Lepsza operacja czy ćwiczenia?
Spis treści

Reklama

Mały penis - co wpływa na rozmiar prącia?

Kompleks małego członka to temat tabu, dlatego choć ponad połowa Polaków chciałaby mieć większe przyrodzenie, niewielu zgłasza się z tym problemem do seksuologa lub androloga. Zanim przełamią opór, próbują powiększyć penisa samodzielnie. Nie wiedzą jednak, że na wielkość prącia wpływ ma nie tylko genetyka i przynależność do określonej populacji, ale także styl życia i choroby układu krążenia.

Na zmniejszenie penisa może mieć wpływ złe ukrwienie ciał jamistych i gąbczastych, a także otyłość. Fałdy tłuszczu na brzuchu powodują, że członek wydaje się mniejszy, bo część odcinka z ciałami jamistymi jest ukryta w tkance tłuszczowej. Dlatego każdy, kto chce zadbać nie tylko o kondycję, ale także o wielkość swojego penisa powinien przede wszystkim przejść na zdrową dietę i zadbać o aktywność fizyczną.

Reklama

Powiększenie penisa - ćwiczenia męskich mięśni Kegla

Ćwiczenie mięśni Kegla, czyli mięśni dna miednicy, poleca się przede wszystkim paniom, żeby zapobiec lub leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu i wzmacniać doznania seksualne. Okazuje się jednak, że mogą po nie sięgnąć także panowie, bo ułatwiają ukrwienie członka i zwiększają jego wielkość w trakcie erekcji. Gdzie szukać męskich mięśni Kegla? U panów znajdują się między odbytem i moszną. Ćwiczenie polega na naprzemiennym ich napinaniu i rozluźnianiu, najlepiej w pozycji leżącej na plecach, z kolanami zgiętymi. Napięcie powinno trwać 3 sekundy i trzeba je powtarzać ok. 40 razy dziennie.

Reklama

Zwiększenie rozmiaru penisa - ćwiczenia rozciągające

Na rynku są dostępne specjalne odważniki, które mają za zadanie rozciągnięcie penisa. Jednak seksuolodzy nie polecają ich stosowania, bo mogą doprowadzić do wielu skutków ubocznych np. do niedokrwienia penisa.

Prącie można jednak próbować rozciągać bez obciążenia. Penis w stanie spoczynku trzeba chwycić kciukiem i trzema palcami, po czym łagodnie rozciągać, tak, żeby nie odczuwać bólu i dyskomfortu. Rozciągnięty członek trzeba przytrzymać 15-30 sekund, a następnie powtórzyć czynność kilka razy. Po każdym razie trzeba rozmasować penisa, by powróciło prawidłowe krążenie krwi. Ćwiczenie można wykonywać codziennie pod prysznicem, przy oddawaniu moczu lub przed snem.

Reklama

Ćwiczenie na powiększenie penisa - jelqing

Jelqing ma swoje korzenie w starożytnej arabskiej metodzie powiększania penisa i przypomina masturbację. Mężczyzna powinien mocno objąć ręką podstawę członka (musi być półtwardy) i przesuwać ją w kierunku żołędzi. Ruch powinien doprowadzić do nabrzmienia penisa, ale nie powinien doprowadzić do wytrysku. Ćwiczenia wykonywane sukcesywnie mogą spowodować rozciągnięcie tkanek, trzeba jednak uważać na to, żeby nie doprowadzić do obtarć i podrażnień naskórka. Jelqing można wykonywać 5-7 razy w tygodniu przez 30-40 minut.

Inną formą jelqingu jest wykonywanie 30 kolistych ruchów członkiem w jedną stronę (trzymamy go wokół żołędzi), potem rozciąganie go do przodu, do momentu mocnego naprężenia. Ćwiczenie trzeba powtórzyć trzy razy, potem chwilę odpocząć, rozmasować penisa i wykonać ćwiczenie w odwrotnym kierunku. Na koniec przyda się gorący okład.

Jeśli podczas któregokolwiek z ćwiczeń dojdzie do erekcji, trzeba przerwać i kontynuować trening po ustąpieniu wzwodu.

Reklama

Powiększenie członka - metoda farmakologiczna

Alternatywą dla ćwiczeń są także preparaty oparte na roślinnych ekstraktach. Oprócz wpływu na wielkość penisa dają zwykle także inne pozytywne efekty, np. wzmacniają potencję, przedłużają czas trwania seksu itd. Ten sposób jest z pewnością mniej inwazyjny niż rozciąganie penisa za pomocą odważników.

Czytaj też:

Bibliografia

  • Fisher, W. A., Branscombe, N. R., & Lemery, C. R. (1983). The bigger the better? Arousal and attributional responses to erotic stimuli that depict different size penises. Journal of Sex Research, 19(4), 377-396.
  • Lever, J., Frederick, D. A., & Peplau, L. A. (2006). Does size matter? Men's and women's views on penis size across the lifespan. Psychology of Men & Masculinity, 7(3), 129.
  • King, B. M., Duncan, L. M., Clinkenbeard, K. M., Rutland, M. B., & Ryan, K. M. (2019). Social desirability and young men’s self-reports of penis size. Journal of sex & marital therapy, 45(5), 452-455.
  • Izdebski, Z. (2012). Zdrowie seksualne mężczyzn. Wybrane zagadnienia. Seksuologia Polska, 10(1), 1-8.
  • Stusiński, J. (2012). Cechy osobowości mężczyzn cierpiących na wytrysk przedwczesny. Przegląd Seksuologiczny, 8(1), 3-11.
Joanna Barczykowska-Tchorzewska
Artykuł napisany przez
Joanna Barczykowska-Tchorzewska
Od początku związana z dziennikarstwem medycznym. Autorka licznych wywiadów, artykułów oraz reportaży poświęconych zdrowiu i medycynie. Wyróżniona w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2015 przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia. W latach 2009-2010 związana z Gazetą Wyborczą, od 2010 do 2015 roku odpowiadała za dział zdrowie w serwisach i dzienniku „Polska The Times. Dziennik Łódzki”. Od 2016 roku związana z Medme.pl, jako redaktor naczelna portalu i wiceprezes spółki Pharma Partner.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Libido i potencja
Libido u mężczyzn - jak podnieść i zmniejszyć popęd?
Libido u mężczyzn
Jak wydłużyć stosunek? Domowe sposoby czy tabletki?
Sposoby na wydłużenie stosunku
Hiszpańska mucha - co to jest i jak działa? Dawkowanie
Hiszpańska mucha
Podobne artykuły
Przeciętny rozmiar penisa
Średnia długość członka w Polsce i na świecie. Ile centymetrów ma przeciętnie penis we wzwodzie i spoczynku?
Mierzenie penisa centymetra krawieckiego
Jak zmierzyć długość członka? Czy rozmiar penisa w ogóle ma znaczenie?
Mężczyzna szukający sposobów na powiększenie penisa
Powiększanie penisa - domowe sposoby i ćwiczenia
Rozmiar penisa
Obwód penisa - jak zwiększyć obwód penisa?
Zdrowotne korzyści orgazmu
Zdrowotne korzyści z orgazmu. Czym jest orgazm, jak go osiągnąć i dlaczego warto?

Reklama


Czy masz skończone 18 lat?

Treści przedstawione na tej stronie są dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Jak się uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi?
Sprawdź!