Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗

Obwód penisa - jak zwiększyć obwód penisa?

Obwód penisa ma większe znaczenie dla kobiet niż dla mężczyzn, którzy w rywalizacji z innymi mężczyznami, skupiają się na drugim z parametrów, czyli długości prącia. Sprawdźmy, ile przeciętnie wynosi obwód penisa, a także - jak zwiększyć jego obwód.
Rozmiar penisa
Źródło: 123RF
Spis treści

Reklama

Obwód penisa i jego długość

Obwód penisa bywa niedoceniany przez mężczyzn, zdecydowanie koncentrujących swoją uwagę na długości przyrodzenia. 

To długość ma być dowodem:

  • siły, 
  • witalności, 
  • sprawności

 i wszystkich innych cech, które określonym samcom pozwalając zająć pozycję dominującą w stadzie. Oczywiście głównie w ich mniemaniu. Kobiety mają w tej materii zgoła inne zapatrywania. Jeśli już zdarza im się przywiązywać wagę do parametrów prącia, to zdecydowanie stawiają na obwód penisa. Bynajmniej nie ze względów estetycznych, a czysto praktycznych. Aczkolwiek i w tym przypadku jest dużo stereotypowego myślenia. Pochwa ewolucyjnie bowiem przystosowała się do różnic w budowie męskich narządów płciowych i zachowuje się plastycznie wobec penisów małych oraz dużych

Reklama

Obwód penisa a jakość współżycia

Abstrahując od tego, czy średnia długość penisa wynosi 17 centymetrów (jak wynika z badań ankietowych), czy 13 cm (jak mówią badania kliniczne), większość mężczyzn jest w stanie zaspokoić wszelkie oczekiwania kobiet odnośnie głębokości penetracji. 

Długość przeciętnej pochwy wynosi bowiem zaledwie około 8-11 centymetrów. A jak rzeczy się mają, jeśli chodzi o obwód penisa? Zazwyczaj kobiety przyznają, że silniejszych doznań dostarcza im seks z partnerami, u których obwód penisa jest większy.  Ma to związek między innymi z tym, że na bocznych ściankach pochwy znajduje się więcej receptorów, tutaj też znajduje się punkt G. 

Reklama

Obwód penisa – 15 cm

Ile wynosi przeciętny obwód penisa? 15 cm, jak sugerują niektórzy? Może tak być, ale wyłącznie w sytuacji, jeśli zawęzilibyśmy próbę badawczą do grupy aktorów grających w filmach pornograficznych. 

Z badań naukowych jasno wynika, że statystyczny obwód penisa nie wynosi 15 centymetrów. A tym bardziej trudno byłoby spotkać okaz o obwodzie 20 czy 25 centymetrów (jeśli więc ktoś w naszym otoczeniu roztacza wizję tego rzędu parametrów odnośnie własnej męskości, zachowajmy zdrowy dystans do jego przechwałek). Ile wiec wynosi statystyczny obwód penisa?

Reklama

Obwód penisa – 12 cm

Badania empiryczne prowadzone w ostatnich latach wykazują, zeprzeciętny obwód penisa w stanie wzwodu wynosi od 11,5 do 12,5 centymetrów. Co ważne, uzyskane wartości dotyczą sytuacji, gdy penis jest w pełnym wzwodzie (często stan ten uzyskuje się farmakologicznie). W łóżkowej rzeczywistości członek nie zawsze jest w 100 procentach nabrzmiały, zatem realny obwód penisa może w wielu sytuacjach być jeszcze mniejszy.

Co ciekawe, badania ankietowe w porównaniu z badaniami empirycznymi wykazują zazwyczaj wyższe wartości, jeśli chodzi o statystyczny obwód penisa. Podobnie dzieje się, jeśli chodzi o drugi z parametrów, czyli długość. W obu przypadkach można mieć podejrzenia graniczące z pewnością, że ankietowani mają skłonność do dodawania sobie męskości poprzez dodatkowe centymetry. 

Reklama

Jak zwiększyć obwód penisa?

Jedną z metod na to, jak zwiększyć obwód penisa, jest bowiem nastrzykiwanie kwasem hialuronowym. Zabieg ten wykonuje się w klinikach medycyny estetycznej. Lekarze przekonują, że dzięki niemu obwód penisa może się zwiększyć nawet od 2-3 centymetry (a wiec do owych mitycznych 15 cm, statystycznie rzecz ujmując). Podobnych rezultatów można też ponoć się spodziewać, jeśli chodzi o długość. Jak to jednak z kwasem hialuronowym bywa, efekty jego działania nie są wieczne. Po kilku, kilkunastu miesiącach obwód penisa zaczyna wracać do oryginalnego rozmiaru. 

Jak zwiększyć obwód penisa innymi metodami? Stosuje się w tym celu niekiedy nastrzykiwanie silikonem (uwaga – penis może być po zabiegu częściowo pozbawiony czucia) lub własnymi tkankami tłuszczowymi pacjenta pobranymi z innych organów. Aby zwiększyć obwód penisa, niektórzy zalecają też stosowanie rozmaitych ćwiczeń zwiększających ukrwienie członka. Jednak zamiast tego, w wielu przypadkach lepiej jest zadbać o jakość i pewność erekcji. Mężczyźni mający na co dzień problem z uzyskaniem i utrzymaniem pełnego wzwodu, z pewnością dostrzegą dodatkowe milimetry w obwodzie, gdy erekcja będzie naprawdę silna. To jednak jest już temat do omówienia z seksuologiem. 

Czytaj również:

Piotr  Brzózka - dziennikarz wyróżniony w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2023
Artykuł napisany przez
Piotr Brzózka - dziennikarz wyróżniony w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2023
Dziennikarz wyróżniony w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku 2023". Autor tysięcy publikacji o tematyce medycznej, ekonomicznej, politycznej i społecznej. Przez 15 lat związany z Dziennikiem Łódzkim i Polska TheTimes. Z wykształcenia socjolog stosunków politycznych, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Po godzinach fotografuje, projektuje, maluje, tworzy muzykę.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Libido i potencja
Zdrowotne korzyści z orgazmu. Czym jest orgazm, jak go osiągnąć i dlaczego warto?
Zdrowotne korzyści orgazmu
Jak wydłużyć stosunek? Domowe sposoby czy tabletki?
Sposoby na wydłużenie stosunku
Hiszpańska mucha - co to jest i jak działa? Dawkowanie
Hiszpańska mucha
Podobne artykuły
Przeciętny rozmiar penisa
Średnia długość członka w Polsce i na świecie. Ile centymetrów ma przeciętnie penis we wzwodzie i spoczynku?
Mierzenie penisa centymetra krawieckiego
Jak zmierzyć długość członka? Czy rozmiar penisa w ogóle ma znaczenie?
Rozmiar penisa
Obwód penisa - jak zwiększyć obwód penisa?
Libido u mężczyzn
Libido u mężczyzn - jak podnieść i zmniejszyć popęd?
Mężczyzna szukający sposobów na powiększenie penisa
Powiększanie penisa - domowe sposoby i ćwiczenia

Reklama


Czy masz skończone 18 lat?

Treści przedstawione na tej stronie są dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!