Obwód penisa - jak zwiększyć obwód penisa?

Obwód penisa ma większe znaczenie dla kobiet niż dla mężczyzn, którzy w rywalizacji z innymi mężczyznami, skupiają się na drugim z parametrów, czyli długości prącia. Sprawdźmy, ile przeciętnie wynosi obwód penisa, a także - jak zwiększyć jego obwód.
Rozmiar penisa
Źródło: 123RF

Spis treści

Obwód penisa i jego długość

Obwód penisa bywa niedoceniany przez mężczyzn, zdecydowanie koncentrujących swoją uwagę na długości przyrodzenia. 

To długość ma być dowodem:

  • siły, 
  • witalności, 
  • sprawności

 i wszystkich innych cech, które określonym samcom pozwalając zająć pozycję dominującą w stadzie. Oczywiście głównie w ich mniemaniu. Kobiety mają w tej materii zgoła inne zapatrywania. Jeśli już zdarza im się przywiązywać wagę do parametrów prącia, to zdecydowanie stawiają na obwód penisa. Bynajmniej nie ze względów estetycznych, a czysto praktycznych. Aczkolwiek i w tym przypadku jest dużo stereotypowego myślenia. Pochwa ewolucyjnie bowiem przystosowała się do różnic w budowie męskich narządów płciowych i zachowuje się plastycznie wobec penisów małych oraz dużych. 

Obwód penisa a jakość współżycia

Abstrahując od tego, czy średnia długość penisa wynosi 17 centymetrów (jak wynika z badań ankietowych), czy 13 cm (jak mówią badania kliniczne), większość mężczyzn jest w stanie zaspokoić wszelkie oczekiwania kobiet odnośnie głębokości penetracji. 

Długość przeciętnej pochwy wynosi bowiem zaledwie około 8-11 centymetrów. A jak rzeczy się mają, jeśli chodzi o obwód penisa? Zazwyczaj kobiety przyznają, że silniejszych doznań dostarcza im seks z partnerami, u których obwód penisa jest większy.  Ma to związek między innymi z tym, że na bocznych ściankach pochwy znajduje się więcej receptorów, tutaj też znajduje się punkt G. 

Obwód penisa – 15 cm

Ile wynosi przeciętny obwód penisa? 15 cm, jak sugerują niektórzy? Może tak być, ale wyłącznie w sytuacji, jeśli zawęzilibyśmy próbę badawczą do grupy aktorów grających w filmach pornograficznych. 

Z badań naukowych jasno wynika, że statystyczny obwód penisa nie wynosi 15 centymetrów. A tym bardziej trudno byłoby spotkać okaz o obwodzie 20 czy 25 centymetrów (jeśli więc ktoś w naszym otoczeniu roztacza wizję tego rzędu parametrów odnośnie własnej męskości, zachowajmy zdrowy dystans do jego przechwałek). Ile wiec wynosi statystyczny obwód penisa?

Obwód penisa – 12 cm

Badania empiryczne prowadzone w ostatnich latach wykazują, zeprzeciętny obwód penisa w stanie wzwodu wynosi od 11,5 do 12,5 centymetrów. Co ważne, uzyskane wartości dotyczą sytuacji, gdy penis jest w pełnym wzwodzie (często stan ten uzyskuje się farmakologicznie). W łóżkowej rzeczywistości członek nie zawsze jest w 100 procentach nabrzmiały, zatem realny obwód penisa może w wielu sytuacjach być jeszcze mniejszy.

Co ciekawe, badania ankietowe w porównaniu z badaniami empirycznymi wykazują zazwyczaj wyższe wartości, jeśli chodzi o statystyczny obwód penisa. Podobnie dzieje się, jeśli chodzi o drugi z parametrów, czyli długość. W obu przypadkach można mieć podejrzenia graniczące z pewnością, że ankietowani mają skłonność do dodawania sobie męskości poprzez dodatkowe centymetry. 

Jak zwiększyć obwód penisa?

Jedną z metod na to, jak zwiększyć obwód penisa, jest bowiem nastrzykiwanie kwasem hialuronowym. Zabieg ten wykonuje się w klinikach medycyny estetycznej. Lekarze przekonują, że dzięki niemu obwód penisa może się zwiększyć nawet od 2-3 centymetry (a wiec do owych mitycznych 15 cm, statystycznie rzecz ujmując). Podobnych rezultatów można też ponoć się spodziewać, jeśli chodzi o długość. Jak to jednak z kwasem hialuronowym bywa, efekty jego działania nie są wieczne. Po kilku, kilkunastu miesiącach obwód penisa zaczyna wracać do oryginalnego rozmiaru. 

Jak zwiększyć obwód penisa innymi metodami? Stosuje się w tym celu niekiedy nastrzykiwanie silikonem (uwaga – penis może być po zabiegu częściowo pozbawiony czucia) lub własnymi tkankami tłuszczowymi pacjenta pobranymi z innych organów. Aby zwiększyć obwód penisa, niektórzy zalecają też stosowanie rozmaitych ćwiczeń zwiększających ukrwienie członka. Jednak zamiast tego, w wielu przypadkach lepiej jest zadbać o jakość i pewność erekcji. Mężczyźni mający na co dzień problem z uzyskaniem i utrzymaniem pełnego wzwodu, z pewnością dostrzegą dodatkowe milimetry w obwodzie, gdy erekcja będzie naprawdę silna. To jednak jest już temat do omówienia z seksuologiem. 

Istnieją również mniej inwazyjne sposoby na zwiększenie obwodu penisa niż nastrzykiwanie kwasem hialuronowym lub silikonem. Są to preparaty z naturalnymi składnikami, jak muira puama, żeń-szeń czy korzeń maca. Tego typu substancje od lat są wykorzystywane przez mężczyzn do poprawy rozmiaru penisa. Znajdują się one w wielu różnych produktach dostępnych także na naszym rynku.

Artykuł zawiera lokowanie produktu

Czytaj również:

Oceń artykuł

(liczba ocen 55)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij