Co podnieca mężczyzn - zapachy, słowa, dotyk

Co podnieca mężczyzn? Gdy o tym myślimy, stereotypowo przed oczami jawi się koronkowa bielizna, pończochy i szpilki. W istocie, często tak bywa, lecz odpowiedź na pytanie, co działa podniecająco na mężczyzn z pewnością nie da się zamknąć w tak prostym szablonie.
Bielizna podniecająca mężczyzn
123RF
Spis treści

Co podnieca mężczyzn?

Co podnieca mężczyzn? Zwykło się uważać, że męski świat jest stosunkowo prosty i relatywnie wulgarny. Męskie upodobania i fantazje bywają nie mniej wyrafinowane i nieodgadnione, jak te kobiece. Oczywiście duża część elementów (jak ubiór, zachowanie) może być silnie stymulująca dla wielu panów, nie mniej współcześnie prowadzone badania nad zachowaniami seksualnymi burzą nieco mitów dotyczących tego, co najbardziej podnieca mężczyzn. 

Co najbardziej podnieca mężczyzn?

W większości przypadków od nagiego ciała, bardziej stymulująca jest swego rodzaju obietnica zaklęta w ubiorze – takim, który coś zasłaniając, jednocześnie więcej odsłania. Silnie działające na mężczyzn są tradycyjnie postrzegane atrybuty kobiecości, takie jak szpilki, pończochy, krótkie spódnice, wydekoltowane sukienki, obcisłe spodnie, a także bielizna, najlepiej koronkowa.

Nie jest przypadkiem, że większość wymienionych rzeczowników z łatwością kojarzy się z przymiotnikiem „seksowne”. Szczególną rolę w tym zestawie niezmiennie od lat odgrywają pończochy. Choć moda oraz wzorce kulturowe się zmieniają i pończochy coraz rzadziej występują w roli elementu codziennej garderoby, w świecie męskich fantazji trzymają się całkiem nieźle.

Dlaczego pończochy podniecają mężczyzn?

Powodów zapewne jest kilka, choć żadne z podejrzeń nie zostało naukowo zweryfikowane. Z pewnością w dość powszechnej opinii pończochy sprawiają, że nogi wyglądają lepiej, kształtniej i szczuplej, pończochy są też przez mężczyzn odbierane jako miłe w dotyku. Aczkolwiek te akurat atrybuty można też przypisać „zwykłym” rajstopom. Co mają pończochy, czego nie mają rajstopy? Pończochy samonośne wykończone są koronką, jednym z tych elementów, które oddziałują na męską wyobraźnię, zaś te podpinane wymuszają dodatkowy element, jakim jest pas do pończoch – koronkowy, a jakże. Najważniejszy jednak wydaje się aspekt bardziej psychologiczny, niż estetyczny. 

W odróżnieniu od zwykłych rajstop, pończochy mają bowiem wulgarne konotacje, podświadomie kojarzą się ze światem dawnych paryskich kabaretów, czy zupełnie współczesnych domów publicznych

Co makijaż podnieca mężczyzn?

Kobiecy makijaż pełni wiele ról. Większość kobiet maluje się po to, by dobrze wyglądać i dobrze się ze sobą czuć, jeśli jednak w kontekście tym osadzimy potencjalnego partnera seksualnego, makijaż zaczyna spełniać także rolę wabika. Co najbardziej podnieca mężczyznę w makijażu? 

Jeśli chodzi o sam mechanizm, najprawdopodobniej chodzi o wyeksponowanie elementów o znaczeniu erotycznym – ust i oczu oraz najzwyklejszą w świecie poprawę wyglądu. Istotny może też być motyw przemiany – wielu panów preferuje u swoich partnerek mocniejszy makijaż do łóżka, niż na zakupy. Pojawia się w tym miejscu także element wulgarności, o którym mówiliśmy w przypadku pończoch. Aczkolwiek ostatnie badania wskazują, że powoli do lamusa odchodzi czerwona szminka, a tym bardziej sztuczne rzęsy i inne tego typu ulepszacze urody. Współcześni mężczyźni coraz bardziej lubią makijaż zdecydowany i widoczny, ale jednocześnie naturalny. 

Co działa podniecająco na mężczyzn? Nagość

Nie jest przypadkiem, że mówiąc o tym, co podnieca mężczyzn w największym stopniu, dopiero teraz wspominamy o kobiecym ciele. Tak jak bowiem powiedzieliśmy, ciało w wielu przypadkach bardziej atrakcyjne wydaje się w zestawie z różnego rodzaju dodatkami. Co oczywiście nie znaczy, że samo w sobie podniecające nie jest.

Na męską wyobraźnie działa wiele jego elementów, w tym w szczególności piersi i pośladki, a w dalszej kolejności:

  • okolice łonowe,
  • twarz,
  • plecy,
  • ramiona,
  • nogi.

Wprawdzie współczesna moda lansuje archetyp kobiety bardzo szczupłych, jednak seksualne preferencje większości mężczyzn zdają się być mocniej osadzone w tradycji. To co dobrze wygląda na wybiegach i na okładkach life-stylowych pism, niekoniecznie pociąga mężczyzn w sypialni. Z drugiej strony nie jest też tak, że najbardziej podniecającym typem sylwetki jest archetyp rozbudowanej w biuście ratowniczki. Z badań wynika, że w sensie seksualnym mężczyźni najsilniej reagują na kobiety, których sylwetki można określić jako proporcjonalne. 

Jakie zapachy podniecają mężczyzn?

Kobiety często pytają, jakie zapachy podniecają mężczyzn. W odróżnieniu od kobiet, mężczyźni rzadziej wykorzystują zmysł powonienia w sypialni, a w każdym razie – mają ten zmysł znacznie słabszy. Ale oczywiście zapach też odgrywa w łóżku czy w sztuce uwodzenia istotną rolę.

Jakie zapachy podniecają mężczyzn? Czy mężczyzn podniecają perfumy? Bywa, że tak, zwłaszcza te o nutach uchodzących za słodkie i wieczorowe. Bardziej jednak od perfum podniecające może okazać się coś ulotnego, co nazwalibyśmy „zapachem kobiety”. To ciężki do zwerbalizowania mix zapachów i nadawanych im znaczeń. Niektórzy mężczyźni mówią, że najbardziej podniecającym zapachem jest zapach kobiecego podniecenia, który czuć nie tylko w miejscach intymnych, ale dosłownie przez całe ciało. Dużo w tym poezji, a niewiele konkretu.

Więcej z kateogrii: Seks
Przeczytaj artykuł
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (opóźnienie ejakulacji)
Przeczytaj artykuł
Ciąża bez wytrysku - czy zapłodnienie jest możliwe? Czy można zajść w ciążę przez preejakulat?
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Podobne artykuły
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (opóźnienie ejakulacji)
Ciąża bez wytrysku - czy zapłodnienie jest możliwe? Czy można zajść w ciążę przez preejakulat?
Jak doprowadzić się do orgazmu? - techniki, wskazówki
Jak podniecić faceta – co najbardziej podnieca facetów

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Co pyli w lipcu 2021?
D-dimery: norma, badanie i wyniki. Przyczyny podwyższonych?
Udar słoneczny - ile trwa, objawy udaru cieplnego?
RDW CV - co znaczy wysokie lub niskie. Jaka jest norma?
Jaką dietę stosować podczas chemioterapii? Sprawdzamy!

Reklama